Skocz do zawartości

JVC HA-S680 większy brat HA-S500


lipiec2009

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Słucham właśnie najmłodszego brata z carbonowym przetwornikiem s400. Znalezienie odpowiedniej pozycji było dość problematyczne nałożone na ucho kopały mocno basem dopiero nauczenie się pokrycia środka przetwornika ze środkiem kanału słuchowego pokazalt ich potencjał. Grają ze wszystkiego a ich charakterystykę moim zdaniem trafnie przedstawia wykres częstotliwości. http://www.changstar.com/index.php?action=dlattach;topic=661.0;attach=2656;image

Jeśli droższe modele mają jeszcze równiejsze brzmienie jeszcze lepiej wykonane to z chęcią bym sobie kupił jako portable.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie najmłodszego brata z carbonowym przetwornikiem s400. Znalezienie odpowiedniej pozycji było dość problematyczne nałożone na ucho kopały mocno basem dopiero nauczenie się pokrycia środka przetwornika ze środkiem kanału słuchowego pokazalt ich potencjał. Grają ze wszystkiego a ich charakterystykę moim zdaniem trafnie przedstawia wykres częstotliwości. http://www.changstar.com/index.php?action=dlattach;topic=661.0;attach=2656;image

Jeśli droższe modele mają jeszcze równiejsze brzmienie jeszcze lepiej wykonane to z chęcią bym sobie kupił jako portable.

 

właśnie wystawiłem moje S680 - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czytając wątek stwierdziłem, że chciałbym mieć te słuchawki. Pomoże ktoś obeznany sprowadzić?"

 

Jeśli masz na myśli 680-tki to jednak je odsłuchaj - wiem, że z tym jest problem. Natomiast jeśli chodzi o bas to tak gdzieś po tygodniu słuchania będziesz mógł robić za tłumacza wielorybów w oceanarium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś wykres "frequency response" charakterystyki tych słuchawek?? Albo chociaż ktoś jest w stanie powiedzieć, czy lepiej grają od denon ah-d1100 lub sony xb700, jeżeli chodzi o bass.

XB700 to ja nigdy na uszach nie miałem, a denony już dość dawno temu, ale jeśli mnie pamięć nie myli to w s680 jest więcej subbasu i mniej midbasu niż w d1100.

 

 

Z innej beczki. Te pady stockowe są jednak dość małe i cisnące, więc postanowiłem pokombinować.

Na pierwszy rzut poszły standardowe pady od hm5. Nie polecam. Jakaś studnia się z nich robi, jakieś pogłosy, średnica jakaś sztuczna strasznie.

Założyłem na chwilkę pady od CAL i od fatal1ty. Mam wrażenie, że CAL zmuliły te słuchawki, więc od razu sobie odpuściłem, a z fatal1ty nawet się nie przysłuchiwałem za bardzo bo dźwięk okrutnie ucieka na zewnątrz.

Już prawie porzuciłem wszelkie nadzieje, ale przypomniałem sobie, że mam jeszcze stocki z hd2000, które na takstarach były dla mnie niezbyt wygodne no i ze względu na mały docisk samych słuchawek uciekał mi bas i to mnie drażniło. Od oryginalnych padów jvc różnią się ilością miejsca na ucho i brakiem tego materiału w środku, wykorzystane materiały i ogólna budowa padów jest bardzo podobna. JVC zrobiły się dla mnie zupełnie wokółuszne, bardzo wygodne. Chyba odblokowała się troszkę góra i wyższa średnica, ale to może być placebo (związane z brakiem tego materiału w środku). Teraz tylko troszkę się boję, żeby mi jakiś włos nie wpadł do środka, ale jak dobrze pamiętam to sony 1R mają podobne rozwiązanie co HA-S680, więc jakoś bardzo się tym nie przejmuję. No i wyglądem się praktycznie nie zmieniły bo z hm5 to jakoś tak pokracznie było...

Także ten... Jak komuś w jvc niewygodnie i ma możliwość sprawdzić to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jest jakaś różnica między słuchawkami z tych dwóch linków? http://m.ebay.com/itm/361217864542?_mwBanner=1

http://m.ebay.com/itm/151506853917?_mwBanner=1

 

tak, do tych za 29,80$ masz doliczoną przesyłkę i wychodzą ciutkę taniej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Różnica między HA-S500 a HA-S680 to raptem dwie dychy na ebayu, a podobno lepsze.

Zainsteresowałem się tym modelem i zacząłem z ciekawości grzebać na japońskich stronach, i znalazłem dwa sklepy z tymi słuchawkami i za 2000 jenów sprzedają tutaj:

http://www.fromjapan.co.jp/estimate/calc?lang=en#resArea

W przeliczeniu na polskie wychodzi 64zł + 20zł wysyłki, czyli qrcze 2x taniej. Tylko trzeba by poszukać opinii o tym sklepie.

Może ktoś sprawdzi sklep szybciej ode mnie.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Znajdę jakieś lepsze słuchawki od tych tak do 200zł? Wcześniej miałem ha-s400 tylko poszły na gwarancję i mam wybór albo dostać nowe albo $.

Będą słuchane raczej na mieście w drodze do szkoły itp. ale w domu też sporo siedzę w słuchawkach :D. Źródłem będzie Motorola Moto G 2nd (może kiedyś kupie coś lepszego ale to raczej dalsze plany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności