Skocz do zawartości

Test wzmacniacza słuchawkowego JDSLabs C5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedna dziś! Tym razem przenośny wzmak z jułesej od JDSLabs - C5, zgrabny i ambitny klocek.

 

Przyznam się, że marzyłem by przetestować C5, ale dziwnym trafem nie robiłem nic by to zrealizować. Przypadek sprawił, że stało się to możliwe – paczuszka ze świeżutkim C5, prosto z USA, szybko trafiła na moje redakcyjne biurko.

Uradowany biegłem z nią z poczty co sił w nogach, po otwarciu macałem, wąchałem i podłączałem C5 do czego się da. Zaśliniłem przy okazji całe biurko… A teraz poważnie. Czym jest ten C5? To wzmacniacz przenośny produkcji audio-zapaleńców z JDS Labs, dystrybutora i producenta urządzeń o rodowodzie DIY takich jak CMoy i oczywiście Objective 2 (O2) oraz Objective DAC (ODAC). JDS Labs kładzie bardzo duży nacisk na profesjonalne brzmienie, co jest dodatkowo argumentowane szczegółowymi pomiarami. Wyceniony na około 600 zł C5 miał być bardziej przenośną wersją Objective2 – udało się?

 

Całość dostępna tutaj: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-jds-labs-c5/

 

6.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle sens łączenia AK120 z o wiele tańszym wzmacniaczem ? AK100 już prędzej, wzmacniacz może dać mu więcej swobody, powera, choć niekoniecznie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tego pytania od Ciebie, lordzie :)

 

Moim zdaniem w przypadku C5 jest sens, ale nie ma takiej potrzeby i półka cenowa o niczym tutaj nie decyduje. Raczej nie uda się obliczyć ile jest warte brzmienie AK120 (według mnie nie tyle na ile jest wyceniony, ale to inna kwestia, już poruszana kilka razy na forum).

 

To połączenie wcale nie brzmiało gorzej niż sam AK120, kapkę inaczej, z kilkoma słuchawkami lepiej, z kilkoma nie - C5 dużo z brzmieniem nie robi.

 

Czy jest taka potrzeba? Nie, ale mogłem więc sprawdziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez łączyłem AK100 - z DACMagic Plus po optyku - ale to miało sens, bo grał jako player dla systemu stacjonarnego. Na próbę łączyłem go też z po optyku z iBasso D10. W sumie grał jak iBasso czyli dobrze, ale zabieranie tego jako kanapki miało średni sens. Może jak by go łączyć z Predatorem albo Mustangiem ? Ale nie mówię o 120 tylko o 100. Ty Fatso miałeś Predatora. Uważasz,że był lepszy od Setki ?

 

Maciux - chodzi mi o to,że 120 projektowano chyba jako jednostkę samowystarczalną do odsłuchu większości popularnych, dobrych słuchawek plus ewentualnie do uzycia jako DAC i player stacjonarny (ma 2 DACe, jest to chyba coś w stylu DualAudio) - mozna go podłączyć do domowego wzmaka.. Łączenie go z ampem ?

 

Co do ceny, nie mowimy o tym, wiadomo,że chora.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można ale amp musiał by przewyższać po prostu wzmacniacz w 120 tak aby dawał lepsze wrażenia dźwiękowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś C5? :)

 

To kwestia jak wycenić brzmienie - nie uważam, że jeśli coś nie jest odpowiednio drogie, to nie może dobrze brzmieć, a jak coś jest odpowiednio drogie, to nie zabrzmi z tańszym. Wiadomo, że cena nie ma idealnego przełożenia na jakość, że nie jest wprost proporcjonalna. To wartości umowne.

 

W AK120 amp jest rzeczywiście zacny, ale nie uważam, że jakąkolwiek ujmą byłoby podłączenie innego wzmaka, szczególnie tego o czyściutkim sygnale i świetnych wynikach pomiarów, ot tak dla kaprysu lub małej modulacji sygnału. Lub po prostu, żeby w trakcie testów sprawdzić co taki AMP potrafi lub co taki DAP potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku kałachów docenia się w przypadku naprawdę rozdzielczych słuchawek. Wtedy słychać różnicę. To tak słowem wstępu. Jak używałem predatora to nie miałem pod ręką słuchawek klasy AH-D7100. A i He-5le też nie było.

 

Natomiast podłączałem Kałacha do kilku wzmaków. Dopiero jak zrobiłem właściwy kabel, dźwięk nie tracił na rozdzielczości przy wzmacniaczach, ale tylko tych stacjonarnych. I to też nie wszystkich. Praktycznie każdy portable wprowadzał degradację rozdzielczości. I nie wydaje mi się(ale dopóki nie przetestuję to nie mam pewności), że ten JDS będzie wyjątkiem. O2, który jest przez niektórych tak dobrze oceniany, również kaleczył rozdzielczość. Także podtrzymuję zdanie, że to tylko popsuje zabawę.

 

Co do warstwy tonalnej, to już kwestia otwarta, ale jeśli podłączałbym słuchawki typu Senn Momentum, lub UE900 to można by się skusić o spięcie tego np. z iBasso T5, które w muzycznie jest fenomenalne. Ale to tylko dla miłośników cegieł w plecakach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi da w przypadku słuchawek, które wymieniłeś, wzmacniacz T5 ? Czy do tego potrzebny jest Kałach ? Nie starczy iMod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

Moim zdaniem Kałach i iMod ze wzmakiem to podobna półka. Ale tylko podobna, bo gra podobnej jakości dźwiękiem przy pewnej grupie słuchawek. Akurat poza K550, masz słuchawki właśnie z tej grupy. Przy K550, po wymianie kabla, mam wrażenie, że poczułbyś to o czym piszę. A mianowicie rozdzielczość. Mogę nawet zaryzykować wymianę odwracalną zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wierciłeś ;), robiłeś gniazda na kabel... No tak, chyba,że technika posuwa się do przodu.. Na początku była V2 a potem Saturn V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności