Skocz do zawartości

Jak uzyskać dźwięk bez pogorszenia z telefonu na Fiio E07k ?


adriano2510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem zamiar zakupić sobie AMP-DAC Fii E07k. Posiadam słuchawki Denon DN-HP1000 i wydaje mi się, że mój telefon Samsung Galaxy S3 sobie z nimi trochę nie radzi bo brakuje basu i dźwięk jest nie tej jakości co trzeba. Słucham również z laptopa (zintegrowana karta dźwiękowa). Jeśli podłączę Fiio pod lapka podobno będę miał świetny dźwięk, gdyż E07k zadziała jako zewnętrzna karta dźwiękowa z pominięciem tej laptopowej. Czy jest możliwość podłączenia w podobny sposób Fiio do telefonu ?? Bo jeśli podłączę go przez jack to jack to wtedy będzie tylko poprawiało trochę dźwięk, który na Galaxy S3 już jest, a ja chcę całkiem go zmienić jak na laptopie. Już widziałem, że ludzie tak robili (ale tylko na zagranicznych stronach) :

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4/287133-anybody-else-using-usb-otg-digital-audio-out.html

http://www.avsforum.com/t/1393599/enable-usb-audio-on-any-android-4-0-smartphone-tablet/60

 

Podobny tematy był tu, ale nic z niego nie wywnioskowałem: http://forum.mp3store.pl/topic/110910-fiio-e07k-a-android/

 

Czy to zadziała, jak podłączę przez USB OTG (mój telefon to obsługuje) do Fiio E07k ???

 

Doradźcie co zrobić !

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temat; używam Galaxy Nexusa i jeśli podłączę Fiio E07K przez USB OTG, to rozumiem, że tylko on będzie źródłem dźwięku? Jeśli tak, to rozumiem, że jest sens takiego rozwiązania, jeżeli chodzi o jakość dźwięku?

Od razu mówię, że w kwestii wzmacniaczy i ogólnej zasady działania DAC-a, AMP-a jestem kompletnie zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio e07k nie napędzi wymagających sluchawek! Mało wymagające słuchawki napędzi zarówno on jak i SGS3. Z czego zagra lepiej to sprawa dyskusyjna, bo e07k jako dac jest mocno średni. W przypadku podpięcia go do SGS3 telefon pełni jedynie funkcję transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napędzenie to nie ma to aż tak dużego znaczenia, bo na razie mam Brainwavz HM3, którę chcę wymienić na HM5 i raczej w nic droższego bawić się nie będę.

W takim razie E07K do jakiego odtwarzacza można porównać jeśli chodzi o jakość dźwięku? Do 400zł znajdzie się coś lepszego niż E07K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio e07k nie napędzi wymagających sluchawek!

 

Mi napędza DT-150 które mają 250Ohm i nie używam nawet opcji gain, będę musiał się tak "męczyć" gdzieś przez tydzień bo wysyłam E09k w Polskę. Tragedii nie ma.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Fiio E07k da radę napędzić moje słuchawki Denon DN-HP1000 ?? Bo z SGS3 i laptopa brakuje mi basu i ogółem jakości.

 

To te słuchawki: http://allegro.pl/sluchawki-profesjonalne-denon-dn-hp1000-i3700582482.html

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie je napędzi, przecież one mają tylko 36 Ohm. Jakiej jakości Ci brakuje? Może po prostu słuchawki nie wpasowały Ci się w Twój gust?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie je napędzi, przecież one mają tylko 36 Ohm. Jakiej jakości Ci brakuje? Może po prostu słuchawki nie wpasowały Ci się w Twój gust?

 

Nie o to chodzi. Jak podłącze słuchawki pod wzmacniacz stacjonarny (Telefunken RA 200) to wszystko brzmi pięknie i miło się słucha. A z telefonu i laptopa: po pierwsze- brakuje basu, po drugie- wysokie i średnie tony są takie płaskie i nie czuć tej dynamiki co przy wzmacniaczu. Albo po prostu mam czułe uszy przez co słyszę każdą niedoskonałość. Chciałbym się dowiedzieć ile Fiio E07K może zdziałać w tej kwestii ? Czy dźwięk będzie porównywalny do tego w moim wzmacniaczu stacjonarnym ?

To on: http://www.hifi-wiki.de/index.php/Telefunken_RA_200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pasuje dźwięk z Telefunkena to po co kombinować? Słuchaj z niego. Zamiast fiio kup jakiś tani dac na usb który będzie działał po otg z Samsungiem. Jakość się poprawi znacznie. Stare wzmacniacze vintage miały bardzo często porzadne dziurki słuchawkowe, bo sygnal brany był z koncowki i leciał tylko przez rezystory... Bez żadnych śmiesznych układów, OPAMPów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolicie, ze podepnę się pod temat. Mam iphona 4 i myślałem nad zakupem Fiio E07K. I tu pojawia się moje pytanie czy zyskam na jakości dźwięku na takim połączeniu. Słuchawki superlux hd681 evo,a muzyczka to głównie wieczorem jak sobie leżę. Za bardzo się nie znam i może jest jakaś opcja wzmacniacza stacjonarnego ktory będzie dobry i powiedzmy 300-350 zeta, nie musi być nowy. Fajnie jak by sie też dalo go podpiąć pod kompa albo tv.

Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dopiero teraz kupiłem Fiio E07K za 320 zł. Jakość wykonani na dobrym poziomie. Można się przyczepić do jakości dźwięku, lecz jest to sprzęt chyba nawet najtańszy AMP/DAC na rynku więc nie narzekam. Korzystam ze słuchawek Denon DN-HP1000 : pasmo: 5 hz-33 khz, moc 3500 mW, impedencja 36 ohm. Nawet daje radę. Brakuje trochę rozdzielczości przez co flac nie brzmi aż o tyle lepiej od mp3 jak powinien, scena mała, ale jako całokształt ok. Korektor graficzny w szczególności ratuje, bo bez niego na moim sprzęcie było by kiepsko. A DAC przez USB OTG działa na Note 2 i S3 :D Więc polecam sprzęt, szczególnie jeśli ktoś planuje słuchać na tel z otg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o tym, że te braki mogą brać się również ze słuchawek? ;)

 

Chyba miałeś na myśli, że charakterystyka brzmienia moich słuchawek nie do końca pasuje z Fiio E07K... ale ja porównywałem z moim stacjonarnym wzmacniaczem Telefunken i serio jest ta różnica i scena jakby większa... hmmm tak inaczej. Ale ponieważ kupiłem ten sprzęt z myślą o słuchaniu z laptopa, telefonu np podczas wyjazdów, to był strzał w dziesiątkę. Biorąc pod uwagę cena-jakość, zdecydowanie jestem zadowolony, również z dźwięku. A to, że ten AMP/DAC nie dorówna stacjonarnemu wzmacniaczowi to chyba oczywiste. A co do słuchawek, to nie mogę im nic zarzucić. Pewnie lepiej by się zgrały z Fiio E17, ale to już prawie dwukrotnie większy koszt, a w samej scenie, rozdzielczości i ogółem jakości dźwięku jakiś piorunujących różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To profesjonalne słuchawki Dj, użytkownicy bardzo je sobie chwalą... hmm ja zapłaciłem za używane z 2 letnią gwarancją w salonie Denona 550 zł. Możliwe, że można kupić lepsze za te pieniądze, ale jeszcze wtedy wgl się nie znałem na sprzęcie. Ale gdybym miał np takie Sennheiser HD650 to na Fiio E07K nie było by jakiejś większej różnicy na plus, w porównaniu do Denonów. Lepsze słuchawki potrzebują lepszych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatsy też sobie chwalą ;)

 

hahaha... ale o Beats'ach to są opinie typu "Uwielbiam te słuchawki, gdyż fajnie wyglądają, dobrze się komponują z ubraniem i mają bas" :D A o tych Denonach wypowiadają się dj i ludzie którzy podłączają je pod wzmacniacze i chwalą je za czystość dźwięku, potężny, nisko schodzący bas, ciepłe granie i wyraźne wysokie, detale itd. Ale przyznaję, że za te 550 zł można było kupić coś lepszego. Jednak wydaje mi się że to nie były pieniądze wyrzucone w błoto i jestem zadowolony.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności