Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne


mats

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zakupić sobie słuchawki nauszne. Mój budżet to od 90 - 170 zł, ale wiadomo, że każdy chce jak najlepsze jak najtaniej ;) Chodzi głównie o to, aby ze słuchawek nie wydobywał się dźwięk na zewnątrz czyli , żeby nie słyszeli ludzi wokół mnie tego czego słucham, ponieważ najczęściej będę ich używał na zewnątrz w komunikacji. Miałem superluxy hd681 i musiałem je sprzedać właśnie z tego powodu. Dobrze też, aby był dobry bass, gdyż słucham głównie muzyki klubowej. Patrzyłem na wiele modeli słuchawek różnych firm, obecnie najbardziej zastanawiam się nad którymiś z AKG, Cresyn lub Sony, jest jednak tego tyle, że już mam wielki mętlik w głowie. Bardzo proszę o pomoc :)


Zastanawiam się nad tymi modelami, który będzie najlepszy?

Audio-Technica ATH-T300

Audio-Technica ATH-SJ33 black

Sony MDR-V55

Cresyn Axis C555H Black

Audio-Technica ATH-SJ11 Black

Cresyn C250H black

Sennheiser HD219 EAST

AKG K518

Creative Labs Aurvana Live

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam AKG K518 i jestem z nich bardzo zadowolony. Muzyka nie ucieka z nich na zewnątrz, są też dobre do tramwaju bo dobrze izolują. Jeśli chodzi o samo granie to są dość mocno basowe i będą dobre do Twojej muzyki. Wada, która jest trochę uciążliwa to dość mocny ucisk w głowę, trzeba co jakiś czas sobie robić przerwy :) Ogólnie polecam gorąco

Co do innych nie mogę się wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na twoim miejscu w tym budżecie brałbym Aurvany. Mam je od ponad dwóch lat i spisuję się bardzo dobrze. Niestety w zeszłym tygodniu odłamała mi się jedna muszla od pałąka ale nie miały łatwego życia więc prędzej czy później coś musiało w nich puścić. Bardzo dobrze izolują od otoczenia więc jadąc autobusem czy idąc przy ruchliwej ulicy spokojnie można rozkoszować się ulubioną muzyką ;) Bas jest dosyć fajny, jest go sporo i schodzi bardzo nisko. Czasami potrafią lekko przymulić albo bas potrafi przykryć inne pasma ale ogólnie jak za takie pieniądze grają bardzo fajnie. Mam wrażenie, że postawiono na jakość dźwięku trochę zaniedbując jakość wykonania bo plastik potrafi trochę czasami zatrzeszczeć ale generalnie w moim odczuciu plusy dodatnie zdecydowanie przykrywają plusy ujemne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL sporo słabiej izolują od K518, ale za to są wygodniejsze (jak dla mnie). Z dobrego źródła grają lepiej od K518 (nawet modowanych).

K518 po zmodowaniu są całkiem dobre, a z telefonu czy typowego grajka (np Clipa+) lepiej od CAL zagrają.

Z powyższych bardzo fajnie graja też C555h, ale nie polecam ze względu na marną trwałość pałąka - pęka właściwie od niczego.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli pewnie zdecyduję się na te AKG K518, chociaż jeszcze nie jestem w 100% przekonany... trochę też przeraża mnie ten kabel długości 2,5 metra, ale to już raczej drobiazg, fajnie by było jak by wypowiedział się też ktoś kto miał do czynienia z tymi "soniaczami". CALki, mój kolega jeden ma i też sobie chwalił, ale z tego co czytałem w necie to akg zbierają jednak ciut lepsze opinie. Także cały czas się jeszcze zastanawiam, chociaż wydaje mi się, że pewnie każde z tych co wymieniłem grają bardzo podobnie i bez względu które bym wybrał zakładam, że wiele się różnić nie będą.

 

P.S czy przy tych akg pałąk nie jest regulowany?

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było gdybyś osłuchał obie pary słuchawek bo ja kiedyś pożyczyłem od kolegi te AKG i mi nie podeszły na Ipodzie touch 4G. Bardziej podobał mi się charakter CAL!. Głównie bas mi nie pasował i mniejszy komfort podczas dłuższego osłuchu. Każdy ma swoje upodobania dlatego jeśli jest możliwość to warto samemu osłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności