Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne portable do metalu/rocka (najlepiej SL, zamknięte)

Recommended Posts

Po pozytywnym wrażeniu jakie wywarły na mnie Superlux HD330 (świetny przekaz, dużo dobrej jakości szybkiego basu) zakupiłem HD681 ze względu na grę za mgłą tych pierwszych. Spodobały mi się te wysokie tony - perkusja ożyła, wszystko nabrało detali, mięcha na gitarach. Jednak nie do końca - wiem, że muszę je wygrzać, ale chyba krzykliwość wysokich nie zniknie całkowicie. Na FiiO E09K + E07K jest w miarę ok - przytnę dodatkowo -2 na E07K i jest znośnie, a charakter słuchawek jest na tyle dobry, że chyba "porzucę" HD330 i zostanę przy HD681.

Szukam jednak czegoś do gry na S8500 portable. Najlepiej zamknięte. Nie mam nie wiadomo jakiego budżetu, a nawet o te 200zł będzie ciężko, więc raczej Superluxy.

Myślałem w ogóle by kupić 668B, bo ponoć nie ma takich nachalnych wysokich jak 681, ale chyba lepiej będzie jak będę się kierował w zamknięte (zawsze lepsze tłumienie w busie). Więc może 669? To jest odpowiednik 668B, tyle że zamknięty, tak? Nie chciałem też za bardzo brać 668B, bo lubię bas, w HD330 było go dużo, w 681 trochę mniej, a jak by w 668b miało być jeszcze mniej, to chyba bym się już z tym nie pogodził :)

Jak się mają 669 do 681, bym miał jakieś porównanie? Sprawdzą się w metalu/rocku? Myślałem też o 661, ale nie wiem jak się odnieść do twierdzenia, że te słuchawki grają strasznie kolorowym dźwiękiem. Ja lubię detale, mięcho i szybki bas.

Myślałem też o 681 EVO, ale raz - to to samo, że są to półotwarte, a ja wolałbym jednak zamknięte, a dwa - to to, że ponoć im ta nowa wersja nie wyszła, że wysokich nie ma, że są złej jakości, itp.

Jestem otwarty na propozycje. Jedynie doki odpadają, moje przewody słuchowe nie tolerują niczego w środku. Nawet ze stoperami piankowymi mam problem spać.

Edit:

Wygoda, rozmiary, Ohmy - nieważne. Zależy mi jedynie na dobrej jakości dźwięku, jakimś tam tłumieniu, lepszym od pół-otwartych, ale nie wymagam nie wiadomo jakiego tłumienia, bym nie słyszał niczego z zewnątrz. Słuchawki mogę podpiąć przez FiiO E6, więc mocy powinno starczyć.

Edited by Zares

W 668b jest więcej basu niż w 681, nieco mniej niż hd330, ale jest lepszej jakości tj. precyzyjniejszy, bardziej punktowy. Ja porzuciłem hd330 na rzecz wygrzanch 668b. Wole je też od 681, bardziej dla mnie kulturalne, ale szkoła grania ta sama. Na zdjęciu charki 668b , 681 i klasowych słuchawek

Moje 661 z T5 były zimne w diabły i basu miały co kot napłakał. Sprzedałem.

Detale, mięcho i szybki bas to 668b na ciepłym grajku. Nie są trudne do napędzenia.

image.jpg

Edited by manuelvetro

Zastanowię się ewentualnie nad tymi 668b jeszcze. Gorzej z grajkiem, nie ma dużo budżetu, a S8500 jest raczej chłodny.

Chciałbym spróbować jednak zamkniętych - 669 to zamknięte odpowiedniki 668b, czy grają zupełnie inaczej? Bo jeśli to pierwsze, to biorę 669 w ciemno, skoro 668B są między 681 a 330 :)

Jak się nikt nie odezwie, bierz 669, to się dowiemy! A jak Ci nie przypasują, to ja się chętnie na moje miesięczne 668b zamienię. Bo z otwartych to w srh1440 teraz siedzę, a zamknięte 660 dla mnie - gdzie tanią referencją dla mnie jest 668b - są słabsze.

Tylko też musisz uważać, no podobno hd330/660 to bliźniaki półotwarte/zamknięte, a dla mnie to zupełnie inne słuchawki.

Hd330 mają więcej basu, moim zdaniem gorszej jakości, bardziej misiowatego, są bardziej zamulone, widocznie ciemniejsze, wydaje mi się, że mniej precyzyjne,

660 idą bardziej w kierunku neutralności i monitorowości, zachowując dobry i szybki bas, ale nie jest go więcej niż w 668b, a może i mniej. Ale choć wydają się być bardziej precyzyjne, przejrzyste i jaśniejsze od 330, to na tym polu wyraźnie ustępują 668b i grają w stosunku do nich...cóż, zmulone są.

Na pewno "bliźniaki" to dobre słuchawki, ale - w mojej opinii i mojej żony - laika, ale ze świetnym uchem, para 681 i 668b jest zdecydowanie lepsza.

A w cena/jakość zdecydowanie wygrywa stare, dobre 681 - bo najtańsze jest, po prostu.

A jak się mają 662 do 681,330?

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Edit: z tego co widzę, to 662 wyglądają jak 681, czyli dalej będą męczyć wysokimi, racja? I grać prawie identycznie jak 681?

A nowa wersja 662 (też EVO się pisze jak w przypadku 681?) też taka spartolona jak 681 EVO?

Mayster, serio 669 takie słabe na basie i ostre na wysokich? 662 już jazgotliwe nie są jak 681?

Poszperałem trochę po zagranicznych forach i chyba podjąłem wstępną decyzję.

Są to... HD662F.

Koleś, który nagrywał rock/metal w studiu stwierdził, że 668B są gładsze, a bas jest lżejszy od 662F.

Pisał również, że 662F mają bardziej neutralny przekaz, nie męczą wysokimi - są jednak dalej bardzo detaliczne.

Średnie ani wycofane ani przekolorowane, dobre.

Bas czysty, schodzi nisko, jest impaktowy i ma niesamowitą teksturę.

Tłumienie bardzo dobre.

Scena ogromna ze świetną separacją i przekazem.

Jeśli by się to sprawdziło, to byłoby super.

Edited by Zares
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By Andziaszek
      Witam witam Dzień Dobry!

Jakiś czas już szperam w internecie, czytam, oglądam i szukam produktu, produktów albo informacji odnośnie słuchawek planarnych. 
      Chciałbym poszerzyć pasję o kolejną parę słuchawek i stwierdziłem że fajnie będzie mieć coś nowego, coś czego jeszcze nie miałem w rękach czyli przetworniki magnetostatyczne.

Pomyślałem że najlepszą opcją (przez brak toru) będą słuchawki po bluetooth(Audeze Mobius, Hifiman Deva) bo to słuchawki all in one.
      Więc na liście do odsłuchów mam te dwa modele wyżej wymienione:
      - Audeze Mobius
      - Hifiman Deva

1 - Macie może jakieś opinie o wyżej wymienionych?
      2 - Może jakieś inne propozycje?
      3 - Czy jest sens pchać się w planary?
      (i tak wiem że te słuchawki są skrajnie odmienne od siebie dlatego bez odsłuchów raczej decyzji nie podejmę a z charakterystyki obie pary mi odpowiadają i jedne naturalne i drugie uniwersalne).
      4 - A może większym sensem byłoby kupienie przewodowych + dac/amp?
      5 - A może zostać przy dynamicznych?(jeśli tak to może jakieś propozycje?).

- Jeśli chodzi o budżet to niech górną granicą będzie 2000zł
      - Typ słuchawek to na pewno wokółuszne i zawsze miałem zamknięte ale może wybór padnie na otwarte? raczej użytkowane będą tylko w domu.
      - Muzyka najprzeróżniejsza, głównie elektronika i klubowe odmiany, utwory operowe, muzyka klasyczna, nagrania z filharmonii, pop, stare disco.

Mam nadzieję, że uda nam sie coś znaleźć
      A jeśli nie to i tak dziękuję że komuś się chciało dotrzeć na koniec mojej wypowiedzi  
      Zapraszam do dyskusji a jednocześnie życzę udanego dnia 😃
    • By Antoni01
      Cześć wszystkim, nie jestem zaawansowany w kwestiach audio i chciałbym prosić Was o radę w wyborze słuchawek nowych/używanych nausznych do max. 600 zł (tańsze też chętnie przyjmę). Słuchane wyłącznie stacjonarnie z DAC SMSL M2 podpiętego pod laptopa. Przeznaczenie: głównie muzyka klasyczna oraz etniczna (nordycka, bliski wschód), śpiewana typu Nick Cave/Tom Waits, więc nie zależy mi na mocnym basie. Czasem filmy/seriale.

Od 10 lat posiadam AKG K514 i jestem z nich ogólnie zadowolony (super stosunek jakość-cena), ale chcę się przesiąść na coś lepszego, co grałoby w podobnym profilu jak K514, ale o klasę wyżej.

Mam za sobą nieudane podejście - AKG M220 (Massdropowa edycja K240 MKII), do którego dokupiłem ten nieszczęsny SMSL M2 - niestety skusiłem się recenzjami i opiniami, że do tego rodzaju muzyki ten zestaw będzie spoko. Niestety, SMSL M2 chyba jest jednak za słaby na te słuchawki, ogólny efekt był zły, grały gorzej niż poczciwe K514. M220 na szczęście znalazły nabywcę.

Testowałem też ISK HD9999, ale do tej muzyki się nie nadawały, zbyt dudniący bas jak dla mnie. Niestety teraz wiem, że popełniłem błąd kupując SMSL M2, najpierw powinienem odsłuchać słuchawek w sklepie i dopiero pod to kupować źródło. Niestety przez pandemię odsłuchy w sklepie odpadają.

Pytanie - czy jest jakiś model, który możecie poradzić?

Zastanawiam się nad: Sennheiser HD 579 lub HD 599; Beyerdynamic DT770/ DT880/DT990 (oczywiście 32 Ohm, bo za słabe źródło na 250); Audio-Technica ATH-A550Z. Chętnie wezmę też pod uwagę inne modele, również tańsze, rzędu 400 zł. Brałem też pod uwagę AKG K550 (ale to ryzyko, bo musiałbym brać od razu używane, więc ewentualny zwrot odpada).

Czy dam radę w tym budżecie znaleźć coś, co będzie dobrze grało wymienione gatunki muzyczne pod SMSL M2? Czy też najlepiej go sprzedać i zaoszczędzić kasę na lepszy wzmacniacz/DAC?
    • By MgM
      Cześć!
      Mam niełatwe zadanie, liczę że uda się tu znaleźć pomoc. Postaram się zwięźle:

Zastosowanie: uniwersalne (słuchanie muzyki w środkach komunikacji, słuchanie muzyki w domu, trening siłowy, trening na bieżni)
      Typ: wokółuszne, mniej chętnie nauszne; zamknięte
      Charakterystyka: raczej w kierunku solidnych basów; nawet podobało mi się jak grały moje AKG K518
      Budżet: do 1000 zł
      Inne cechy: bezprzewodowe, ANC
      Rodzaj muzyki: właściwie to wszystkiego po trochę

Tak, wiem że uniwersalne zastosowanie brzmi tutaj trochę śmiesznie, ale próbowałem już dokanałowych na trening biegowy i nie jestem w stanie ich zdzierżyć. Kupiłem Jabra Elite Active 75t i jestem bardzo niezadowolony, nie mogę znaleźć dopasowania i ogólnie nie leży mi ten typ słuchawek.

Zrobiłem wstępny research i mam aktualnie na liście takie modele: 

Edifier W860NB
      Plantronics BackBeat FIT 6100
      Harman Kardon Fly
      SKULLCANDY CRUSHER EVO
      JBL Live 650BTNC

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc w wyborze.
    • By Grzybek1595
      Cześć,
      jako, że podczas pracy używam słuchawek przez co najmniej 8h dziennie stwierdziłem, że czas dać odpocząć uszom, bo podczas kilkugodzinnego słuchania w nausznych Majorach III mocno dają o sobie znać.

Chciałem słuchawki wokółuszne, ale o zamkniętej konstrukcji (żeby ludzie obok nie narzekali na hałas dochodzący z słuchawek), które będą miały bardzo dobrą jakość dźwięku i będą przyjemne w użytkowaniu nawet po tych 8h bez przerwy na głowie. Chciałbym też aby miały opcje transmisji dźwięku zarówno po kablu jak i po bluetooth tak jak moje Marshalle, gdzie do laptopa jestem wpięty po kablu, a jak przechodzę na TV to przepinam się na BT.

W słuchawkach głównie słucham muzyki (różne gatunki, głównie Rock, Pop, Rap) i oglądam filmy.

Kieruję wzrok ku marce Sennheiser, ponieważ miałem kiedyś słuchawki tej marki i jakość dźwięku była świetna a poduszki pod uszy były bardzo wygodne.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Budżet w granicach 400zł, ale jak będziecie znali droższe to podeślijcie, może rozważę rozciągnięcie go, albo polowanie na grubą promkę.

P.S. Nie jestem pewien bo nie miałem nigdy do czynienia z konstrukcją półotwartą- czy bardzo dokuczliwe dla otoczenia są takie słuchawki?

Dzięki!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy