Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne portable do metalu/rocka (najlepiej SL, zamknięte)


Zares

Rekomendowane odpowiedzi

Po pozytywnym wrażeniu jakie wywarły na mnie Superlux HD330 (świetny przekaz, dużo dobrej jakości szybkiego basu) zakupiłem HD681 ze względu na grę za mgłą tych pierwszych. Spodobały mi się te wysokie tony - perkusja ożyła, wszystko nabrało detali, mięcha na gitarach. Jednak nie do końca - wiem, że muszę je wygrzać, ale chyba krzykliwość wysokich nie zniknie całkowicie. Na FiiO E09K + E07K jest w miarę ok - przytnę dodatkowo -2 na E07K i jest znośnie, a charakter słuchawek jest na tyle dobry, że chyba "porzucę" HD330 i zostanę przy HD681.

 

Szukam jednak czegoś do gry na S8500 portable. Najlepiej zamknięte. Nie mam nie wiadomo jakiego budżetu, a nawet o te 200zł będzie ciężko, więc raczej Superluxy.

 

Myślałem w ogóle by kupić 668B, bo ponoć nie ma takich nachalnych wysokich jak 681, ale chyba lepiej będzie jak będę się kierował w zamknięte (zawsze lepsze tłumienie w busie). Więc może 669? To jest odpowiednik 668B, tyle że zamknięty, tak? Nie chciałem też za bardzo brać 668B, bo lubię bas, w HD330 było go dużo, w 681 trochę mniej, a jak by w 668b miało być jeszcze mniej, to chyba bym się już z tym nie pogodził :)

 

Jak się mają 669 do 681, bym miał jakieś porównanie? Sprawdzą się w metalu/rocku? Myślałem też o 661, ale nie wiem jak się odnieść do twierdzenia, że te słuchawki grają strasznie kolorowym dźwiękiem. Ja lubię detale, mięcho i szybki bas.

 

Myślałem też o 681 EVO, ale raz - to to samo, że są to półotwarte, a ja wolałbym jednak zamknięte, a dwa - to to, że ponoć im ta nowa wersja nie wyszła, że wysokich nie ma, że są złej jakości, itp.

 

Jestem otwarty na propozycje. Jedynie doki odpadają, moje przewody słuchowe nie tolerują niczego w środku. Nawet ze stoperami piankowymi mam problem spać.

 

Edit:

Wygoda, rozmiary, Ohmy - nieważne. Zależy mi jedynie na dobrej jakości dźwięku, jakimś tam tłumieniu, lepszym od pół-otwartych, ale nie wymagam nie wiadomo jakiego tłumienia, bym nie słyszał niczego z zewnątrz. Słuchawki mogę podpiąć przez FiiO E6, więc mocy powinno starczyć.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 668b jest więcej basu niż w 681, nieco mniej niż hd330, ale jest lepszej jakości tj. precyzyjniejszy, bardziej punktowy. Ja porzuciłem hd330 na rzecz wygrzanch 668b. Wole je też od 681, bardziej dla mnie kulturalne, ale szkoła grania ta sama. Na zdjęciu charki 668b , 681 i klasowych słuchawek

Moje 661 z T5 były zimne w diabły i basu miały co kot napłakał. Sprzedałem.

Detale, mięcho i szybki bas to 668b na ciepłym grajku. Nie są trudne do napędzenia.

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się ewentualnie nad tymi 668b jeszcze. Gorzej z grajkiem, nie ma dużo budżetu, a S8500 jest raczej chłodny.

 

Chciałbym spróbować jednak zamkniętych - 669 to zamknięte odpowiedniki 668b, czy grają zupełnie inaczej? Bo jeśli to pierwsze, to biorę 669 w ciemno, skoro 668B są między 681 a 330 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nikt nie odezwie, bierz 669, to się dowiemy! A jak Ci nie przypasują, to ja się chętnie na moje miesięczne 668b zamienię. Bo z otwartych to w srh1440 teraz siedzę, a zamknięte 660 dla mnie - gdzie tanią referencją dla mnie jest 668b - są słabsze.

Tylko też musisz uważać, no podobno hd330/660 to bliźniaki półotwarte/zamknięte, a dla mnie to zupełnie inne słuchawki.

Hd330 mają więcej basu, moim zdaniem gorszej jakości, bardziej misiowatego, są bardziej zamulone, widocznie ciemniejsze, wydaje mi się, że mniej precyzyjne,

660 idą bardziej w kierunku neutralności i monitorowości, zachowując dobry i szybki bas, ale nie jest go więcej niż w 668b, a może i mniej. Ale choć wydają się być bardziej precyzyjne, przejrzyste i jaśniejsze od 330, to na tym polu wyraźnie ustępują 668b i grają w stosunku do nich...cóż, zmulone są.

Na pewno "bliźniaki" to dobre słuchawki, ale - w mojej opinii i mojej żony - laika, ale ze świetnym uchem, para 681 i 668b jest zdecydowanie lepsza.

A w cena/jakość zdecydowanie wygrywa stare, dobre 681 - bo najtańsze jest, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają 662 do 681,330?

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Edit: z tego co widzę, to 662 wyglądają jak 681, czyli dalej będą męczyć wysokimi, racja? I grać prawie identycznie jak 681?

 

A nowa wersja 662 (też EVO się pisze jak w przypadku 681?) też taka spartolona jak 681 EVO?

 

Mayster, serio 669 takie słabe na basie i ostre na wysokich? 662 już jazgotliwe nie są jak 681?


Poszperałem trochę po zagranicznych forach i chyba podjąłem wstępną decyzję.

 

Są to... HD662F.

 

Koleś, który nagrywał rock/metal w studiu stwierdził, że 668B są gładsze, a bas jest lżejszy od 662F.

Pisał również, że 662F mają bardziej neutralny przekaz, nie męczą wysokimi - są jednak dalej bardzo detaliczne.

Średnie ani wycofane ani przekolorowane, dobre.

Bas czysty, schodzi nisko, jest impaktowy i ma niesamowitą teksturę.

Tłumienie bardzo dobre.

Scena ogromna ze świetną separacją i przekazem.

 

Jeśli by się to sprawdziło, to byłoby super.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności