Skocz do zawartości

Pioneer SE-M290 - nowy kabel + jack.


danielwidman

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie elo

 

Chcę wymienić kabel u siebie w słuchawkach Pioneer SE-M290 i nie wiem, który wybrać.

 

Ten: http://www.audeos.pl/pl/p/Conducfil-Sonolene-3014/34

Czy ten: http://www.conrad.pl/Miniaturowy-kabel-mikrofonowy-Cordial-CPK-220.htm?websale8=conrad&pi=730822

 

Który będzie lepszy i nie będzie sztywniał w zimę, bo teraz jest po 4*C i kabel sztywny się robi.

 

Wtyczkę tą kupuję: http://allegro.pl/neutrik-rean-nys231l-wtyk-jack-3-5-maly-stereo-i3679254095.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie: http://www.audeos.pl/pl/p/Canare-Starquad-l-4e5c-black-kabel-mikrofonowy/33 cena jest liczona za 1 metr?

Bo zmieniając kabel nie chciałbym stracić jakości dźwięku

Edytowane przez danielwidman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, chcę po prostu zmienić ten kabel, bo domyślny jest za długi i sztywnieje, oraz jack mi się psuje i chcę je raz a konkretnie zrobić

Co to oznacza, że jednostronny? Bo ja w takich tematach to zero jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crysis, a jest jakaś różnica pomiędzy tym jack co ty zaproponowałeś, a tym co ja w #1 poście umieściłem? Bo ta moja bardziej mi się podoba. :P

 

Z tego co widzę, to kabel w tych słuchawkach wychodzi z jednej strony tak?

Tak

la_open_detailpage.jpg

Druga słuchawka ma kabel pociągnięty w tym plastiku nad "opaską".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musisz nawet 4 żyłowego brać. Możesz wziąć Sonolene (co prawda jest dwużyłowy, ale używanie ekranu, jako masy nie nie wpływa bardzo źle na dźwięk, zwłaszcza przy tańszych słuchawkach). Lutujesz jack'a do Sonolene, a w środku zwierasz masę lewego z masą prawego (zapewne w lewym przetworniku jest kilka pól lutowniczych). Kabelek będzie cieńszy i wyjdzie taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy, jak patrzeć na poziom sztywności. Sztywny to może być solid core :) Sonolene to nie jest aż tak sztywny kabelek znowu. Oczywiście nie należy też do tych bardzo giętkich. Będzie na pewno cieńszy niż Starquad :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam stosować tutaj jednostronnego recablingu i pozostawienia oryginalnego połączenia z drugą słuchawką, zmiana po wymianie na nowy przewód jest ogromna pomiędzy jedną a drugą stroną. Jedyne sensowne wyjście tutaj to zrobienie wylotu z drugiej słuchawki i połączyć wszystko symetrycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza będzie jakość dźwięku po zmianie kabla, w drugiej muszli?

Ogółem zmiana kabla, poprawi mi jakość dźwięku?

Jeżeli nie, to skrócę ten aktualny i zmienię jack.

 

Ma ktoś może z was pomysł, jak polepszyć bassy w nich i jakość dźwięku (najlepiej, jakby trochę głośniej grały)?

Edytowane przez danielwidman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby głośniej zagrały to podłącz pod mocniejsze źródło. Miałem je z 7 lat temu już chyba, ale pamiętam, że jak podpiąłem pod wzmacniacz stacjonarny kolegi to potrafiły łeb urwać...

Edit: a i z tego co pamiętam to one były dośćmocno ciemne, sporo basu, mocno wycofana góra... nie wiem jak poza eq można w nich poprawić bas (rozumiem, że chodzi o ilość).

Edytowane przez Piotrus1910
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to z winampa pro nie korzystałem, więc ciężko mi ocenić. poweramp w każdym razie godny polecenia, można na próbę pobrać darmowa wersję i porównać.

 

Wysłane z mobilnego centrum dowodzenia internetów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat

 

Zmieniłem wtyczkę w tych Pioneerach i skróciłem kabel. Jest problem, bo nie ma teraz takich bassów jak były wcześniej, przy mocniejszych bassach słychać trzaski

Wtyczka: Neutrik Rean NYS231L (metal/nikiel)

Edytowane przez danielwidman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności