Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jeśli nie Sennheiser Momentum, to co? Uniwersalne, nauszne, zamknięte,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu słuchawek nausznych "wysokiej klasy". Jako, że nie mam ze słuchawkami tego typu żadnego doświadczenia znalazłem to forum, zacząłem czytać i... okazało się, iż nie jest to takie proste jak mi się wydawało.

 

Szukam słuchawek, które przede wszystkim będą uniwersalne - będą sprawdzać się zarówno w terenie (czyt. mieście) jak i również w warunkach domowych. Konstrukcja zamknięta, wokółuszna, nie za duże (takie sobie wymarzyłem). Dźwięk - tutaj zaczynają się schody, ponieważ słuchawki te muszą grać ze słabych źródeł, mianowicie iPhone 4 / Asus ZenBook UX51. I grać to mało powiedziane, z tych słabych źródeł muszą wycisnąć wszystko co się da i jakością dźwięku rzucać na kolana (oczywiście w miarę możliwości, wiadomo, cudów nie ma, ale myślę, że oddałem sens). Bo tego oczekuję od słuchawek, których cena plasuje się w granicach 1000 - 1200 zł.

 

Co jest dla mnie ważne jeśli chodzi o brzmienie - na pewno mocny, soczysty bas, którego będzie nawet ociupinkę za dużo, ale jednocześnie taki niezbyt rozlewający się/zasłaniający resztę pasm. Do tego BARDZO ważny jest dla mnie wokal, musi on być czysty jak kryształ, przejrzysty i nieskazitelny. Musi cieszyć i koić ucho. Do jakiej muzyki będą miały grać? Głównie do dubstepu (i tu właśnie potrzebny jest ten bas, drop musi ścinać z nóg i rzucać na glebę ;)) i dnb, ale przewinie się przez nie również electrohouse, progressive, minimal ale także i hh, i rock, i klasyka... i parę innych. Zależy mi jednak głównie na dwóch pierwszych i ostatnim gatunku.

 

Sprzęt, na który zwróciłem uwagę to:

- Sennheiser Momentum Black

- Denon AH-D401 Urban Raver

- Denon AH-D340

- Denon AH-D600

- Bowers & Wilkins P7

- ATH M50

- Monster Inspiration

 

Niestety, większości z nich nie było dane mi odsłuchać. Odsłuchiwałem za to wiele innych, z których żadne nie przypadły mi do gustu więc ich tu nie zamieszczam. AH-D401 obecnie testuję i o ile na iPhone 4 grają zadowalająco przy amplach ustawionych na zwiększenie basu, o tyle z ZenBooka + MediaMonkey to jakaś porażka (czy ten komputer naprawdę ma aż tak słabe źródło?). Zdecydowanym faworytem stały się dla mnie Sennheiser Momentum Black, jednakże również odsłuchiwałem ich jedynie na iPhone 4 ze zwiększeniem basu (mój błąd) a nie mam możliwości spiąć ich z Zenbookiem. O Monster Inspiration wspomniałem z ciekawości co o nich sądzicie, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć dobrej/jednoznacznej/prawdziwej opinii na ich temat.

 

I teraz pojawia się pytanie - Jeśli nie Sennheiser Momentum, to co?

 

Proszę o wasze propozycje, wiem, wywód był długi, ale problem jest skomplikowany i jego sens chciałem oddać jak najbardziej precyzyjnie, a jako kompletny laik przed wydaniem takiej sumy na słuchawki wolałem poradzić się osób bardziej kompetentnych niż później pluć sobie w brodę przy każdym odsłuchu. Każdego pomysłu chętnie wysłucham i za każdy z góry dziękuję.

 

PS.

Fajnie by było (ale nie jest to konieczne), gdyby słuchawki miały wbudowany wzmacniacz, wykluczałoby to konieczność ciągłego noszenia/plątania się z dziwnymi, małymi urządzeniami, które zazwyczaj gubię i które znacznie zmniejszają komfort użytkowania sprzętu. Tor mam zamiar rozbudować, kiedyś...

Edytowane przez nineoclock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 się nie nadają do miasta, więc to je wyklucza, d600 też średnio wg mnie. P7 z tego widziałem przekraczają budżet, chyba, że źle spojrzałem. Masz jeszcze B&W P5 i możesz zainteresować się Phiatonami ps500, po Audioshow były całkiem chwalone.

 

wyśrupane na kamieniu

 

 

A no i wbudowane w słuchawki wzmacniacze sobie odpuść, pic na wodę fotomontaż. Więcej da to złego jak dobrego do brzmienia

 

wyśrupane na kamieniu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić drogie słuchawki (choćby P7 a nawet Momentum) a grać , jak sam piszesz , ze słabych źródeł. Trochę bez sensu. Jeden element toru pozostanie słaby i będzie wpływał na jakość odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi źródłami to może doprecyzuję. Mam pełną świadomość tego, iż słuchawki zagrają tak jak na to pozwoli najsłabsze ogniwo. Jednakże od sprzętu którego szukam oczekuje, że będzie w stanie zagrać bardzo dobrze prosto z iPhona czy lapka a pełnie swoich możliwości pokaże po podłączeniu do wysokiej klasy źródła. Tor mam w planach rozbudować ale to temat na osobny wątek. Być może nie jest do do końca "normalna" sytuacja, ale słuchawki będą używane 50/50 w różnych warunkach.

 

A jeśli chodzi o odsłuch to tak jak już wspominałem, przesłuchałem sporo słuchawek m.in. BOSE On-ear, BOSE QC3i, SENNHEISER HD 558 West, SENNHEISER HD 280 PRO, SENNHEISER HD 429 East, SENNHEISER HD 449 East, SONNY róźne, Momentum OnEar, Monster Inspiration itp (tak wiem różna rozpiętość cenowa, ale takie miałem na razie możliwości) i zawsze było jakieś ale. Dlatego też proszę o wasze propozycje, jak będę wiedział konkretnie czego szukać, ruszę w Polskę ;)

 

Co do ceny, jeśli będzie naprawdę warto, dołożę.

Edytowane przez nineoclock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie ponowić, ponieważ mam kolejne pytanie kontynuujące temat. Skłaniam się ku słuchawkom B&W P5 (dobre recenzje) lub być może B&W P7, jeśli po odsłuchu okaże się, że naprawdę warto dopłacić. Jednak tu pojawił się kolejny problem: gdzie właściwie mogę ich odsłuchać? Znalazłem pewien sklep w Poznaniu (nie wiem czy mogę użyć nazwy), gdzie znajdę te modele i jeszcze parę innych wartych odsłuchu. Ciekawy jednak jestem, czy mogę to zrobić gdzieś bliżej miejsca gdzie mieszkam, czyli Piotrkowa Trybunalskiego?

 

Jeśli macie jeszcze jakieś dalsze propozycje dotyczące słuchawek spełniających moje wymagania, chętnie wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności