Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprzedaż na allegro a skarbówka


ubuntuuser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio znajomy poinformował mnie, że skarbówka może mi się dobrać do dupy, gdyż nie odprowadzam rzadnych składek.

 

Mój miesięczny obrót to około 1-2 tysięcy złotych. Sprzedaję jako osoba prywatna dużo rzeczy - zarówno telefony jak i laptopy czy inny sprzęt.

 

Czy mogę się czegoś obawiać? Płacę jedynie prowizję dla allegro. Sprzedaję rzeczy UŻYWANE (czasem się trafi coś nowego).

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest sporo artykułów w necie, że skarbówka kontroluje Allegro. Limity obrotu nie są podawane, żeby jakaś tam niepewność była i żeby nikt nie czuł się bezkarny. Jeśli masz regularnie sprzedaż to załóż firmę chociażby w Inkubatorach Przedsiębiorczości i będziesz spał spokojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię złapią, to zapłacisz. Skoro sprzedajesz dużo rzeczy na 1-2 tys. miesięcznie, to prowadzisz niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Rzeczy używane czy nie, nie ma znaczenia, działasz jak lombard.

Więc może być kara oraz naliczony podatek dochodowy (na VAT się nie łapiesz kwotowo). Oczywiście jak ktoś się przyczepi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obrót mam przez ostatnie 2 miesiące. Wcześniej bywało, że w ciągu miesiąca nic nie sprzedałem. Mam jeszcze 1 rzecz do sprzedania i potem konto znowu będzie wykorzystywane do zakupów.


Po prostu miałem w ostatnim czasie sporo rzeczy do wyprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, zaloz dzialalnosc, bo przez 2 m-ce miales 2k przychodu, z tego z pincet zysku liczac z gorka. Zusu zaplacisz najbidniej 700 za oba miechy lacznie. Witamy w PL. A tak naprawde, jesli to sprzedaz okazjonalna jak widze u Ciebie, to nie masz se co zawracac glowy, bardzo male prawdopodobienstwo,ze sie ktos przyczepi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprzedaż okazjonalna. Jak jakiś urzędnik się przyczepi, to będzie pozamiatane.

 

Mój miesięczny obrót to około 1-2 tysięcy złotych. Sprzedaję jako osoba prywatna dużo rzeczy - zarówno telefony jak i laptopy czy inny sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co napisał @ubuntu wynika, że jest to sprzedaż okazjonalna (obrót 1-2k miał w ciągu ostatnich 2 m-cy, wcześniej zdarzało się, że nic nie sprzedał). Nie jest to "działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły" czyli nie podpada pod działalność gospodarczą. Ale nie o to mi chodziło, tylko o to, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo przyczepienia się, ponieważ skarbówka musiałaby skontrolować 15 mlnów użytkowników allegro, takich jak ubuntu (czyli sprzedających coś na alle od czasu do czasu). Szanse na to są minimalne, mimo wciąż rosnącego złodziejstwa skarbówki.

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Duże.

Według ubuntuusera są duże.

Na dobrą sprawę wystarczy kilka miesięcznie, które nie będą miały uzasadnienia w pozbywaniu się starego domowego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie. Duże.

Według ubuntuusera są duże.

Na dobrą sprawę wystarczy kilka miesięcznie, które nie będą miały uzasadnienia w pozbywaniu się starego domowego sprzętu.

 

Czyli wynika z tego, że sprzedam miesięcznie 3,4 pary słuchawek po 500zł jako zwykły użytkownik, nie handlarz i już mogę się czegoś obawiać ?

I tak przez parę miesięcy w roku nie koniecznie miesiąc w miesiąc ?

 

Prowizje z allegro jak dla mnie są wystarczająco wysokie..

 

Nie wiem na ile aktualne, ale warto poczytać: http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/poradnik;podatki;od;sprzedazy;na;allegro,48,0,314928.html

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii? Mogą się dowalić, szczególnie jak nie będziesz mógł udowodnić, że były u Ciebie dłużej niż pół roku. Wtedy byś musiał otworzyć działalność, posprzedawać i zawiesić działalność do czasu kolejnych sprzedaży.

Choć dla wykazania 2 tys. nikt w US nie będzie się w to bawił. Jednak za częste zmiany samochodów ludzie już kary dostawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie. Duże.

Według ubuntuusera są duże.

Na dobrą sprawę wystarczy kilka miesięcznie, które nie będą miały uzasadnienia w pozbywaniu się starego domowego sprzętu.

 

Wg mojego młodszego brata - zarobek 50zł na alle to jest dużo. Może mu powiem, że musi działalność założyć. Tak więc mówmy ogólnie, a nie według. Poza tym ja tam nie wyczytałem nigdzie, że to wg niego dużo.

 

W teorii? Mogą się dowalić, szczególnie jak nie będziesz mógł udowodnić, że były u Ciebie dłużej niż pół roku. Wtedy byś musiał otworzyć działalność, posprzedawać i zawiesić działalność do czasu kolejnych sprzedaży.

Choć dla wykazania 2 tys. nikt w US nie będzie się w to bawił. Jednak za częste zmiany samochodów ludzie już kary dostawali.

o to to, słowa kluczowe: w teorii. Tak więc autor tematu raczej nie ma się czego bać. Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to, słowa kluczowe: w teorii. Tak więc autor tematu raczej nie ma się czego bać. Na razie.

 

To w teorii, to kwestia upierdliwości urzędnika. Zdarza się, że za mniejsze ******ły ścigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać karę to działaność musi być ciągla (2 miesiące to nie jest żadna ciągłość), do tego musisz na tym zarobić (jak nakupowałeś np słuchawek a teraz sprzedajesz je ze stratą to się to nie liczy). Takie kwoty jakie ma na tym ubuntuuser to się z całą pewnością w żadnych widełkach nie złapią. Ściagają (i bardzo dobrze) ludzi którzy mieli np sklep stacjonarny ale nie opłacało się wiec zwijali działalność i trzepią teraz grubą kasę nie płacąc podatków. Są userzy na allegro którzy mają po kilkanaście a nawet dziesiąt tysięcy przeprowadzonych transakcji. Duża część pewnie ma firmy założone ale zapewne nie wszyscy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać karę to działaność musi być ciągla (2 miesiące to nie jest żadna ciągłość)

2 miesiące, to była większa sprzedaż, działalność trwa dłużej. Swoją drogą przy sprzedaży detalicznej nawet te 2 miesiące, to dla US o 2 m-ce za dużo.

Oczywiście za takie płotki nikomu za bardzo nie chce się brać, to niebezpieczeństwo jakieś tam jest. Najlepiej by było podpiąć się pod DG kogoś z rodziny czy znajomego by spać w pełni spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności