Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki + player do 450zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupić zestaw słuchawki + player do 450zł, absolutne maximum to 500zł. Słuchawki chciałbym wykorzystywać zarówno do grania jak i w terenie. Zastanawiałem się między nausznymi a dokanałowymi, wybór pozostawiam Wam. Po playerze cudów i wodotrysków nie oczekuję, chcę tylko żeby dobrze grał, był solidny i do ładowania przez USB. Słucham wszystkiego, od metalu przez hip-hop na popie kończąc.
Byłoby miło, gdyby zestaw nie rozleciał się po miesiącu użytkowania, nie zawsze będę obchodził się z nim delikatnie :)

Karta dźwiękowa w blaszaku to Creative Soundblaster Audigy.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Hyperlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak player ma być bez wyświetlacza i slotu na kartę sd, to może cowon e2 + audeo, ale nie wiem, czy z nówkami wyrobisz się w budżecie (w razie czego używane audeo chodzą w komisie, podobnie zresztą, jak cowony).

 

Jak player z wyświetlaczem i rozszerzeniem na kartę sd, to chyba sansa clip+/zip, ale o słuchawkach, to musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto dobrze zna tego grajka.

 

Generalnie poczytaj o w/w sprzęcie (bo jak dopiero startujesz w temacie audio, to takie audeo, które są armaturami, mogą wydać Ci się "dziwne"). Poza tym może po lekturze kilku tematów o grajkach/słuchawkach (których, nota bene, jest tu cała masa) nasuną Ci się jakieś dodatkowe wymagania użytkowo-dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brać audeo bez odsłuchu! kolega zaczyna przygodę, więc IMO branie w ciemno armatur nie jest dobrym pomysłem. Więc polecanie też nie.

Niech kolega napisze na czym słuchał wcześniej i co by chciał w dźwięku poprawić a co mu się podobało... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowona e2 nie słuchałem w ogóle, clip+ owszem. Audeo również (z sony e463) - więc nie głoszę legend a swoje osobiste odczucia. I tak... dla mnie jak osoba przesiądzie się np z ep630 na audeo to ma pełne prawo powiedzieć, że to techniczne granie bez dociążenia. Ja mając doświadczenie już jakieś tam i tak nadal twierdze, że brak im pazura i nie mógłbym ich słuchać w takiej muzie jak metal... z resztą nie tylko w takiej.

Ale może w połączeniu z clip+/cowon e2 diametralnie to się zmienia... w co jednak wątpię.

 

Tak czy tak - uważam w ogóle bez sensu polecanie cokolwiek jak autor nie napisał nic o preferencjach czy to na czym słuchał dotychczas co IMO jest bardzo cenną informacją - bo tak łatwiej się zawsze odnieść.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - dlatego szkoda, żeby kolega przeżył szok po takiej przesiadce :) Nie mówię, że te słuchawki są słabe - ale nie są z mojej bajki...

jako okres przejściowy polecałbym najpierw jakieś zrównoważone ale jednak dynamiki. bardziej muzykalne, cieplejsze... a nawet i to może nie podpasować autorowi.

Stąd dajmy najpierw jemu się wypowiedzieć...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, lubię ciepłe słuchawki, bass ma być dosyć dobrze słyszalny (ale bez przesady). Miałem kiedyś na uszach Sennheiser HD555, których brzmienie mnie pozytywnie zaskoczyło, czegoś takiego oczekuję od słuchawek - ciepły, przestrzenny dźwięk. Miałem też kiedyś do czynienia z Triple.Fi 10 PRO, ale to jednak nie ta półka cenowa :) Poczytałem troszkę o Clipie+, na którego temat ludzie wypowiadają się na prawdę ciepło, wygląda również na solidny, natomiast Cowon e2 zachwycił mnie designem, ale sprawia wrażenie delikatnego. Czy różnica w jakości dźwięku jest na tyle duża, żeby dopłacać 70zł do e2? Czy rzeczywiście jest tak delikatny, na jaki wygląda?
Co do słuchawek - macie pewność, że dokanałowe będą lepszym wyborem? Może jednak warto zastanowić się nad czymś nausznym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z triple.fi 10? podobały się?

tu masz np porównanie z audeo polecanym powyżej. Poczytaj i porównaj do tego co słyszałeś... czy raczej chciałbyś iść w audeo, granie chudsze czy jednak coś bardziej mięsistego.

http://www.audiohead.pl/forum/sluchawki/ultimate-ears-triple-fi-10-vs-phonak-audeo-pfe/

 

jeśli mięsiste to w tej cenie armatur nie znam do polecenia...

najlepiej jakbyś odsłuchał sobie parę modeli. Z nowych brainwavz proalpha, r1 czy m1.

albo używki... bardziej grające Vką fisher silver bullety czy akg k370, ciemniejsze ale bardziej zrównoważone brainwavz m3 albo z jaśniejszych coś w stronę jvc frd80.

ja oczywiście polecę m3 z mojej stopki w komisie :P

 

z nausznych - mi niestety poniżej akg618 nie przypadło nic do gustu :/ więc nie podpowiem. Ale jak co to może w przyszłym tygodniu moje 618 też trafią do komisu... więc wtedy zapraszam :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i btw - m3 z clip+ się bardzo fajnie zgrywają moim zdaniem :)

co do hf3 - to słuchałem w dłuższym odstępie czasu (nie porównywałem bezpośrednio - audeo słuchałem z dobry rok temu), ale one wydają mi się nawet bardziej nazwijmy to analityczne (dla mnie "kliniczne" :P) od audeo.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności