Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!
Piszę z wielkorotnie wałkowanym problemem, na który nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, która by mnie zadowoliła. Przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych w granicach 150-200pln pod sansę clip+.
1) Muzyki słucham zróżnicowanej: od jazzu, przez rap, rapcore i rock do progressive metalu. W każdym razie nic z elektroniki, popu itp. ale bas gra ważną rolę.
2) Przede wszystkim słuchałbym jej na ulicy, tramwaju i na rowerze, więc zależy mi na jak najlepszym wygłuszeniu otoczenia, tym bardziej, że chcę jak najmniej męczyć słuch.

3) Nie miałem doświadczeń z drogimi słuchawkami, najlepsze jakie osłuchiwałem to panasonici RP-DJS400, których brzmienie mi się podobało, jednak zbytnio gniotły w uszy (co jakieś pół godziny robiłem sobie tak z minutę przerwy i wszystko znów było ok) i miały jak dla mnie dość mocny bas. Poza tym nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, więc to w moim przypadku poprzeczki wysoko nie stawia :)

4) Czytając różne wątki najbardziej podchodzą mi AKG K518 ze względu na wygłuszenie i możliwość kupienia w okolicy za niecałe 170zł nówek, jednak obawiam się tego, że mogą mi się nie zmieścić na głowie (niektórym się taki problem zdarzał). Poza tym ponoć mają bardzo mocny bas, ale czy przez przypadek tego się przez EQ nie da skorygować?

5) Raczej nie myślę o żadnych modyfikacjach (jak w przypadku lekkiego ulepszenia sprzętu wygląda sprawa gwarancji?).

Prosiłbym o jakieś sugestie co do ewentualnej zmiany wyboru, albo o utwierdzenie w wyborze AKG.
Dziękuję i pozdrawiam!

Beyerdynamic DTX 501p i nie dla tego że mam je na sprzedaż.

Słuchałem je na Clipie+ do tej pory. Bardzo dobre słuchawki portable.

http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-beyerdynamic-dtx501p/
http://agdlab.pl/testy/wielki-test-niedrogich-sluchawek-nausznych-i-wokolusznych-56-modeli,52859,page18/#beyerdynamic-dtx-501-p

Dzięki za szybką odpowiedź. Nówki poza mój budżet wykraczają, więc jeśli bym się na nie decydował i nie znajdę lepszej alternatywy, to wiem do kogo sie zwrócić. Tylko zakup słuchawek planowałem na jakoś "za może dwa tygonie", bo funduszy jeszcze nie zgromadziłem, więc oczywiście zakupu u Ciebie nie mogę obiecać. Gwarancję mają jeszcze do 2015 rozumiem?

No tak , kupione w czerwcu tego roku. Z miesiąc temu wymienione na nówki. Pograły może z kilkanaście godzin, wygrzane.

Nie mają żadnych śladów użytkowania, wszystko jak spod igły.

Jak widzę, na Beyerdynamici się już spóźniłem, więc szukam dalej. Udało mi się dzisiaj sprawdzić jak grają sony MDR zx600 i mi się spodobały, wygodne, brzmienie w sam raz, wydawało mi się dość naturalne, w przeciwieństwie do Denonów MOS 006, które w ogóle mi nie podeszły. Czytałem jednak, że lepsze są MDR v55, które mają ponoć niewiele lepszy bas (w zx600 było go troszkę za mało, co jest wobec nich moim jedynym zarzutem, chociaż nie mam rockboxa, więc może wcale nie jest to problemem). No i do tego wygląd, zdecydowanie najładniejsze słuchawki, o których myślałem. Przejdę się jeszcze w tygodniu do mp3store i sprawdzę jak to jest z AKG K518, bo trochę się boję przebasowienia i ciśnięcia w uszy.
Czyli w tej chwili biorę pod uwagę
mdr v55 (195zł)
mdr zx600 (160zł)
W przypadku tych dwóch, to zastanawiam się, czy na clipie+ w ogóle poczuję jakąkolwiek różnicę w dźwięku (dlatego podałem ceny, czy warto prawie 40zł dopłacać).
K518 DJ (170zł)

Myślałem jeszcze o jakichś superluxach, ale szczerze mówiąc, to wizualnie bardzo mnie odpychają. Prosiłbym o jakieś sugestie.
Pozdrawiam

Edited by miko1906

Przykro mi, ale okazje trzeba chwytać w mig. To jest forum łowców okazji. :)

Brał bym K518 DJ.

Edited by jd1210

Do uszne nie wchodzą w grę?

Od kilku dni słucham Clipa+ z Etymotic HF3 i nie chcę nic innego.

W K518 można rozciągnąć trochę pałąk, o ile pamiętam. Zawsze coś to pomoże.

W komisie stoją jeszcze w dobrej cenie AKG Q460 Black. Ale nie wiem jak one grają, może ktoś coś o nich skrobnie.

http://forum.mp3store.pl/topic/110266-akg-q460-black-najtaniej/

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By BizoNx654
      Witam!

Mam problem z doborem słuchawek, muszą być z MediaExpert niestety, ponieważ używałem PIONEER SE-QL2TB i oddaje je już 2 raz na gwarancję, chcę dopłacić i kupić coś porządnego, jakość dźwięku mnie bardzo zadowalał jeśli chodzi o te Pioneery, tak naprawdę gdyby nie kabel który jest średniej jakości to znów bym je wziął do siebie.
      Oczekuję dobrej jakości dźwięku, mocnego basu i generalnie wyciszenia. 
      Byłbym bardzo wdzięczny jeśli polecili byście coś z tego sklepu, nie zwrócą mi kasy tylko muszę wymienić na inne tak działa ten sklep niestety.
    • By Aircenx
      Cześć!
      Potrzebuje słuchawek nausznych. Poszukuję czegoś w cenie do 150zł. Stawiam głównie na wygodę. 
       Szukam czegoś do gier MMORPG, nie gram w fpsy, ale głównie też do słuchania muzyki, rock, pop, industrial metalowy. 

Myślałem nad ISK HP2011/Superlux HD330
      Ale kompletnie się na słuchawkach nie znam.
      Proszę o pomoc
    • By PORA
      Witam
      Niestety moje Marshalle Majory I umarły. Zastanawiam się nad Monitorami a majorami III . Dodam że posiadam wzmacniacz Fiio .
      Cena Monitorów w sklepach to oo 550-600 ( BT) . Na Olx są po 300.  Myślicie że to są podróbki ?
    • By Jasivv
      Cześć, od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na zakupienie sobie pierwszych porządnych(?) słuchawek nausznych, dotychczas korzystałem jedynie z appleowskich ear pods, które miałem w zestawie od telefonu. Więc do rzeczy, gatunki których głownie słucham to rap, rock i trochę elektroniki, od słuchawek na pewno oczekiwałbym dobrego basu. Muzyki z nich słuchać będę przede wszystkim w domu, pracy(biuro), oraz (jeśli ich wielkość i design pozwoli aby było to wygodne) to również na mieście, w metrze, pociągu. Budżet to wyżej wspomniane 650 zł. Zaznaczam też, że nie jestem audiofilem, aczkolwiek słuchanie muzyki sprawia mi wielką przyjemność dlatego chcę sobie sprawić jakiś pierwszy lepszy sprzęt, póki co w świecie audio jestem jednak zielony. A no i słuchać będę głownie z komputera z przeciętną kartą dźwiękową oraz iphona.
      Dzięki z góry za pomoc

Ps. modele, które mam na uwadze to 
      -DT 770
      -DT 990
      -jbl e65 btnc 
      -SENNHEISER HD 4.50 BTNC
      -Sennheiser HD598 słuchawki HD 598
      -focal listen
      bump

• By wiczkapiczka
      Zdrawstwujtie!
      Zgubiłam ostatnio słuchawki (douszne z htc) i uznałam to za znak do kupienia czegoś dobrego. Mieszkam w akademiku i jednak potrzeba dobrej izolacji, jeżeli człowiek chce się pouczyć, dużo też słucham muzyki na zewnątrz, a że mieszkam w centrum Warszawy, to słuchawki zamknięte to chyba jedyna opcja  
      Muzykę będę odtwarzać z Macbook air oraz smartphona HTC one a9s. Zostały mi jeszcze (w domu, muszę przywieźć, bo bez muzyki jak bez ręki) beyerdynamicsy (jakieś tanie 100-200 zł), nie jestem zadowolona to mało powiedziane
      Najbardziej lubię grunge, muzykę klasyczną i stare utwory (rock, pop). Stawiam na podkreślenie basów i tonów niskich. Lubię mroczne, ciężkie utwory, często brzmiące punkowo. A z drugiej strony chciałabym jednak nie zostawić tej "jaśniejszej" strony muzyki, którą lubię całkiem bez uwagi. Fajnie byłoby, żeby słuchawki również nadawały muzyce klasycznej głębi i czystości brzmienia. 
      Moje ulubione zespoły/wykonawcy dla lepszego obrazu tego, czego zwykle słucham:
      Nirvana, Pixies, Alice in Chains, Mad Season, Metallica, Ana Vidovic(gitara klasyczna), Debussy/Beethoven/Rachmaninov,  Queen,( Modern Talking, Blondie, Abba - trochę)
      Troche tu zgłupiałam, bo sama nawet nie wiem dobrze, o co pytać. Czy to, czego słucham, nazywa się podkreślenie planu "V"? Jeżeli muszę wybierać pomiędzy ładniejszym brzmieniem góry i dołu wybieram dół zdecydowanie. 
      Na słuchawki planowałam wydać do 700 zł, ale niedługo moje urodziny i dostanę dofinansowanie od rodziny, więc może będę mogła zaszaleć do 1000 zł jak brzmienie wyjątkowo mi się spodoba ^^
      Dziś jadę na miasto zrobić risercz, posłuchać jak słuchawki brzmią. Ale wiadomo, na stanie nie mają wszystkiego i chciałam mieć jakiś szerszy pogląd, wiedzieć na jakie konkretne zwrócić uwagę itp. 
      Jak dotąd brałam pod uwagę 2 modele, ale raczej szukam czegoś innego:
      AKG K550 MKII - dowiedziałam się o nich ze strony audiofanatyk, dużo osób poleca, ale myślę, że jak na moje potrzeby zbyt "neutralne", nie testowałam dziś zamierzam
      Bose QC25 - mój kolega ma i przetestowałam, świetna redukcja hałasu, ale brzmienie nie odpowiada mi do końca, brak mi tam "dołu". Nie wiem, czy inne słuchawki zamknięte mogą mieć podobną redukcję hałasu, ale one byłby genialne dodatkowo do tego, że mogłabym sobie siedzieć w tym akademiku nawet bez muzyki i nie słyszałabym otoczenia
      Uff, rozpisałam się. Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało przeczytać i podzielić się swoją wiedzą :)) 
      Pozdro 600 
      wiczkapiczka
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy