Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] słuchawki nauszne 150-200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!
Piszę z wielkorotnie wałkowanym problemem, na który nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, która by mnie zadowoliła. Przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych w granicach 150-200pln pod sansę clip+.
1) Muzyki słucham zróżnicowanej: od jazzu, przez rap, rapcore i rock do progressive metalu. W każdym razie nic z elektroniki, popu itp. ale bas gra ważną rolę.
2) Przede wszystkim słuchałbym jej na ulicy, tramwaju i na rowerze, więc zależy mi na jak najlepszym wygłuszeniu otoczenia, tym bardziej, że chcę jak najmniej męczyć słuch.

3) Nie miałem doświadczeń z drogimi słuchawkami, najlepsze jakie osłuchiwałem to panasonici RP-DJS400, których brzmienie mi się podobało, jednak zbytnio gniotły w uszy (co jakieś pół godziny robiłem sobie tak z minutę przerwy i wszystko znów było ok) i miały jak dla mnie dość mocny bas. Poza tym nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, więc to w moim przypadku poprzeczki wysoko nie stawia :)

4) Czytając różne wątki najbardziej podchodzą mi AKG K518 ze względu na wygłuszenie i możliwość kupienia w okolicy za niecałe 170zł nówek, jednak obawiam się tego, że mogą mi się nie zmieścić na głowie (niektórym się taki problem zdarzał). Poza tym ponoć mają bardzo mocny bas, ale czy przez przypadek tego się przez EQ nie da skorygować?

5) Raczej nie myślę o żadnych modyfikacjach (jak w przypadku lekkiego ulepszenia sprzętu wygląda sprawa gwarancji?).

Prosiłbym o jakieś sugestie co do ewentualnej zmiany wyboru, albo o utwierdzenie w wyborze AKG.
Dziękuję i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic DTX 501p i nie dla tego że mam je na sprzedaż.

Słuchałem je na Clipie+ do tej pory. Bardzo dobre słuchawki portable.

 

 

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-beyerdynamic-dtx501p/
http://agdlab.pl/testy/wielki-test-niedrogich-sluchawek-nausznych-i-wokolusznych-56-modeli,52859,page18/#beyerdynamic-dtx-501-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Nówki poza mój budżet wykraczają, więc jeśli bym się na nie decydował i nie znajdę lepszej alternatywy, to wiem do kogo sie zwrócić. Tylko zakup słuchawek planowałem na jakoś "za może dwa tygonie", bo funduszy jeszcze nie zgromadziłem, więc oczywiście zakupu u Ciebie nie mogę obiecać. Gwarancję mają jeszcze do 2015 rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , kupione w czerwcu tego roku. Z miesiąc temu wymienione na nówki. Pograły może z kilkanaście godzin, wygrzane.

Nie mają żadnych śladów użytkowania, wszystko jak spod igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, na Beyerdynamici się już spóźniłem, więc szukam dalej. Udało mi się dzisiaj sprawdzić jak grają sony MDR zx600 i mi się spodobały, wygodne, brzmienie w sam raz, wydawało mi się dość naturalne, w przeciwieństwie do Denonów MOS 006, które w ogóle mi nie podeszły. Czytałem jednak, że lepsze są MDR v55, które mają ponoć niewiele lepszy bas (w zx600 było go troszkę za mało, co jest wobec nich moim jedynym zarzutem, chociaż nie mam rockboxa, więc może wcale nie jest to problemem). No i do tego wygląd, zdecydowanie najładniejsze słuchawki, o których myślałem. Przejdę się jeszcze w tygodniu do mp3store i sprawdzę jak to jest z AKG K518, bo trochę się boję przebasowienia i ciśnięcia w uszy.
Czyli w tej chwili biorę pod uwagę
mdr v55 (195zł)
mdr zx600 (160zł)
W przypadku tych dwóch, to zastanawiam się, czy na clipie+ w ogóle poczuję jakąkolwiek różnicę w dźwięku (dlatego podałem ceny, czy warto prawie 40zł dopłacać).
K518 DJ (170zł)

Myślałem jeszcze o jakichś superluxach, ale szczerze mówiąc, to wizualnie bardzo mnie odpychają. Prosiłbym o jakieś sugestie.
Pozdrawiam

Edytowane przez miko1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale okazje trzeba chwytać w mig. To jest forum łowców okazji. :)

Brał bym K518 DJ.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie stoją jeszcze w dobrej cenie AKG Q460 Black. Ale nie wiem jak one grają, może ktoś coś o nich skrobnie.

http://forum.mp3store.pl/topic/110266-akg-q460-black-najtaniej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności