Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 130 zł (temat poprawiony i uzupełniony)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję słuchawek dokanałowych z w miarę dobrym tłumieniem otoczenia, i rozsądnym komfortem noszenia. Cena 130 zł jest ceną maksymalną jaką jestem w stanie przeznaczyć. Szukam wyłącznie nowych słuchawek. Będą one używane wraz z Cowonem E2. Nie będę ich podpinał pod inne urządzenia.

 

Słucham głównie ciężkich brzmień typu rock, hard rock, metal, heavy metal. Generalnie sporo brzmień gitarowych i perkusyjnych z mocnym wokalem. Bas nie jest więc dla mnie priorytetem. Przypuszczam, że dobrą opcją do tych gatunków muzyki będą słuchawki zimne (bez wyraźnego, głębokiego i soczystego basu), Ze średnicą nasyconą przechodzącą w neutralną (chodzi o to by wokal nie przesłaniał dźwięków gitar lub perkusji i odwrotnie), jasne lecz nie przesadnie (chodzi o to by wysokie tony dominowały nad basem, który nie musi być mega wyeksponowany, a co najwyżej podkreślający odpowiednie fragmenty utworu. Co do sceny to sam nie wiem ale raczej nie musi być jakaś mega rozbudowana, bardziej coś po środku. Zależy mi na wyeksponowaniu "mroku" zawartego w tych gatunkach muzyki lecz by dźwięk nie był przesadnie zduszony, by było czuć "powietrze" między instrumentami. Bez utraty realizmu i szczegółów.

 

Do tej pory myślałem nad:

1. Brainwavs M1.

2. Brainwavs ProAlpha.

 

Będą to moje pierwsze słuchawki i odtwarzacz, Wcześniej muzyki słuchałem wyłącznie na komputerze, z głośników lecz teraz szukam bardziej mobilnej opcji.

 

Dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt muzyczny. Mam spore wątpliwości co do odtwarzacza (do 220 zł). Dla pewności powtórzę jeszcze raz swoimi słowami o co mi chodzi. Chcę kupić odtwarzacz do 220 zł i słuchawki (koniecznie dokanałowe), do ww. gatunków muzyki, z dobrym podkreśleniem wszystkich brzmień,zarówno wokalu, jak i instrumentów, bas nie musi być mocny, a co najwyżej cały czas obecny i dobrze kontrolowany. Wszystko to ma służyć jak najlepszemu wyeksponowaniu wszystkich walorów słuchanej przeze mnie muzyki.

 

Jeśli ktoś zna lepszy odtwarzacz w tej cenie, lepiej sprawdzający się w tej muzyce to również bardzo proszę o info.

 

Ewentualne zakupy mam zamiar zrobić w formie wysyłkowej przez sklep internetowy Mp3Store.pl

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas.

Edytowane przez krystian987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam dylemat co Ty, więc podpinam się do wątku. Słucham tych samych gatunków muzyki, z tym że ja używam Sansy Clip+ z wgranym Rockboxem. Wydaje mi się, że to najlepsza możliwość w tym przedziale cenowym, do tego rozbudowane eq i wiele innych opcji. W sieci znajdziesz naprawdę sporo recenzji na jego temat. Co do słuchawek to również sporo czytałem o modelach Brainwavz, ciekawe są jeszcze R1 i nowe Delty (70zł), które niedawno weszły do sprzedaży.

 

Z audiomagic.pl:

M1 czy ProAlpha - które słuchawki wybrać?

- bas:

M1 - mocniejszy, bardziej dynamiczny, wykonturowany, ale nie zalewa muzyki

PA - szybszy, bardziej transparentny

- tony średnie:

M1 - gładkie, pełne, doskonałe wrażenie "ciężkośći" dźwięku

PA - niewycofane, neutralne, szczegółowe

- soprany:

M1 - gładkie, niesyczące, neutralne

PA - nasycone, iskrzące, bardziej efektowne ale mogą syczeć z jasnymi odtwarzaczami

- przestrzenność:

M1 - scena budowana w głąb i wprzód, świetne odzyskiwanie szczegółów akustycznych

PA - scena szeroka, bardziej namacalna i efektowna, równie dobra szczegółowość

- detaliczność: identyczna dla obu słuchawek

Krótkie podsumowanie:

M1 - muzykalne, z mocnym basem i impetem, nasycone tony średnie i łagodniejsze soprany. Wokale szczegółowe, ale nie eksponujące syczących głosek. Doskonałe do każdego rodzaju muzyki, bezpieczne dla neutralnych i chłodnych odtwarzaczy

PA - efektowne wysokie tony i szybki, detaliczny bas. Neutralne, mniej niż w M1 uwypuklone średnie tony. Na jasnych źródłach lub źle zrealizowanych nagraniach soprany mogą syczeć, ale w dobrych nagraniach wrażenie "żywej" przestrzeni i blasku. Bezpieczne połączenie z ciepłymi, basowymi odtwarzaczami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co przekleiłeś z audiomagica mija się z prawdą. Rzeczywistość jest dokładnie na odwrót:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-m1/

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-proalpha/

 

 

Kontrowersje wokół opłacalności – ProAlpha czy M1?

Pozwoliłem sobie na takie porównanie m.in. ze względu na błędne w niektórych miejscach sugerowanie użytkownikom, że modele te grają odwrotnie, niż jest w rzeczywistości. Właśnie dlatego hołduję własnym zasadom i staram się przesłuchiwać wszystko samodzielnie, a dopiero potem wydawać osąd, nie ufając innym opisom i recenzjom, ale do rzeczy.
(...)
Jest to zatem pojedynek brzmienia ciemnego, muzykalnego, z wyczuwalnym ale wciąż nieprzesadzonym basem i o małej scenie (ProAlpha) przeciwko neutralności i całościowego wyważenia dosłownie wszystkich aspektów brzmieniowych, bez egzaltacji czy wycofania oraz ze słabszym, mniej ofensywnym basem (M1). Z tego pojedynku obronną ręką wychodzi moim zdaniem M1 w niemal każdym aspekcie i właśnie z tego względu ocena końcowa modelu ProAlpha jest tak niska, choć jednocześnie zauważcie, że mimo wszystko wciąż bardzo wysoka, jak na budżetowe słuchawki dokanałowe. Wybór między obydwoma modelami pozostawiam więc Wam – wybierzcie ten, który najbardziej odpowiada Waszym preferencjom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności