Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do użytku w domu


brzms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Początkowo miałem nie zakładać nowego tematu, bo takich jest na pęczki, jednakże sprawy trochę się skomplikowały i nie pozostaje mi nic innego jak poprosić o radę.

W czym rzecz. Słuchawek szukałem dość długo, trochę pojeździłem, posłuchałem, ale przede wszystkim sugerowałem się recenzjami z internetu. Zachęcony niską ceną i opinią jednego z forumowiczów - "kup a będziesz zadowolony jak milion innych użytkowników" wybrałem Creative Aurvana live. Problem w tym, że zadowolony nie jestem. Nie, żeby słuchawki były słabe, bo grają wg mnie bardzo neutralnie i czysto. Wydaje się, że ich naturalnym środowiskiem są trochę wolniejsze kawałki takie jak, chociażby Brothers in Arms od Dire Stairs czy Guns n Roses - Don't Cry. Takie arcydzieło jak Scorpions - Wind Of Change (Moment Of Glory) powinni dodawać na płycie do całego zestawu, bo brzmi z nimi nieprawdopodobnie dobrze (biorąc pod uwagę ich cenę). Przy takiej muzyce CALe mogą pokazać pełnie swoich możliwości, tzn. dość ostre wysokie tony, przejrzysty środek i dół, który trzyma to wszystko w kupie.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to , że na co dzień słucham ... muzyki elektronicznej. Nie oszukujmy się - tu liczy się bogaty, opasły a wręcz grubiański dół. W tym Creativ'y potentatem nie są. Nie jestem wybredny i wiele do szczęścia mi nie potrzeba - właściwie tylko trochę więcej tych pozytywnych basowych wibracji.

Tak, więc proszę o pomoc w wyborze słuchawek:

  • w przedziale cenowym 300 - 400 zł
  • z dobrą izolacją i sporą muszlą
  • do użytku domowego (wychodzić z nimi nie będę)
  • dynamicznych z dobrym, bogatym basem do muzyki elektronicznej (Hardstyle, Hardcore, D'n'B, House, Dubstep)
  • (opcjonalnie) możliwość przesłuchania i przymierzenia w Małopolsce ew. na śląsku

W przyszłości zestaw chciałbym rozbudować o wzmacniacz/dobrą kartę dźwiękową. Fajnie byłoby gdybyście podpowiedzieli coś i w tym temacie. Dodam, tylko , że w tym momencie korzystam z wysłużonego Sound Balstera Audigy.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności