Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do metalu.


S4wicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym powiedzieć , że wiem iż podobnych tematów jest tysiąc , ale jestem w tych sprawach cienki , więc potrzebuję kogoś kto mi to dobitnie wytłumaczy.

Otóż ostatnio dorwałem się do iPoda 4G z możliwością odtwarzania .flac i chciałbym uzyskać móc wykorzystać jego potencjał.

Więc , muzyką do jakiej się ograniczam jest tylko i wyłącznie Rock/Metal , przeważnie te cięższe kawałki ,

-poszukuję słuchawek DOKANAŁOWYCH , które będą najlepsze do tego typu muzyki .

-mój budżet to 200 - 250zł max.

-mogą być używane , jednak musi się to na prawdę opłacić .

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o etymotic hf3 / hf5

 

Niestety to zupełnie nie ten styl grania. HF3 ciężkie gatunki nie służą, nawet po odpowiednim doborze źródła jest z nimi problem natury barwy, dociążenia, specyficznych metalowych realizacji itp. Wolałem od nich już UE-600vi, zwłaszcza na średnicy było przyjemniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, ja tam nic fajniejszego nie widzę, a w używkach też bieda.

EX510 mogłyby być jeszcze fajne, ale niedostępne w PL. No nie wiem.


Ewentualnie za kaucją mógłbym wypożyczyć ety, to by autor sobie przesłuchał i sprawdził, czy to to. Jak coś zapraszam na PW.


Ewentualnie ktoś tu na forum miał na nie jakąś zniżkę, że wychodziły poniżej 200zł, ale nie pamiętam kto :<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie no , muszą być koniecznie dostępne w Polsce + nie za bardzo mogę się bawić w pożyczanie , gdyż potrzebne mi są na szybko - nie mam absolutnie żadnych innych :) Więc jeżeli na forum ew allegro można znaleść coś do tych ~250zł to bardzo bym prosił o podlinkowanie :) Wy wszyscy rzucacie konkretnymi modelami a ja nawet nie wiem jakiej to marki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF3 to armatury, MC3 to neodymowe ;) inny materiał odpowiedzialny za wytwarzanie dźwieku ;) i też trochę inna charakterystyka samego sygnału .

Edytowane przez Opiate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A MC3 można wyrwać za 69.90, gdzieś linka też podawałem.

znalazłemhttp://www.sklep.iopen.pl/pl/searchquery/mc3/1/full/5?url=mc3

Dzięki. Właśnie zamówiłem!
Z przyjemnością porównam z moimi nowymi dokami hd381 i dousznymi apple. Czytam tu, że to zupełnie inna niż hd381 szkoła grania, jestem strasznie ciekaw bo - hd381 choć ciemne i z dużym basem, technicznie pewnie gorsze od mc3, to frajdę na metalu (np. DT, mastodon) sprawiają mi ogromną... Czy - lepsze pewnie - mc3 dadzą mi więcej radości, nie jest wcale przesądzone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie ety do metalu dla kolegi co dopiero zaczyna przygodę i nie miał do czynienia zapewne nawet z bardziej zrównoważonymi dynamikami... zwłaszcza jak nie ma ciepłego, przyciemnionego źródełka. A Wy mu od razu jedne z "surowszych" armatur :/ ostatnio w każdym wątku jak ktoś "świeży" prosi o poradę to wszyscy hype na ety... będę z tym walczył :P

@S4wicki - jakich słuchawek wcześniej używałeś i co byś w nich chciał poprawić? Na jakim charakterze brzmienia Ci zależy?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubby - MC3 nie są armaturami...
Armaturami są HF...
I MC3 jak na początek przygody z Etami są w bardzo dobrej cenie bo 70 zł + ship to jest naprawdę przyjemna cena, tak samo jak HF3 za 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem - odnoszę się do hf3 i hf5, które poszły na pierwszy ogień :/

MC3 nie słyszałem - jeśli jednak idą charakterem w tą samą szkołę - czyli bardziej ciągniemy w neutralność, szczegółowość to na prawdę wiele osób się bardzo może zawieźć. Zwłaszcza w tych gatunkach, gdzie o fajnym dociążeniu gitar możemy zapomnieć. Nie będzie mocy, pałeru i co za tym idzie uśmiechu na gębie. Jak priorytetem jest szukanie smaczków, ocena realizacji, kwestie techniczne to ok. Ale lud w "portable" żąda czego innego... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności