Skocz do zawartości

Stolik


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

"Niemniej jednak różnica po przestawieniu sprzętu audio z dotychczasowych stolików (VAP i Ostoja) na Radius Duo 3 naturalnie była i to wcale nie mała. Największą poprawę odczułem na wypełnieniu basu, lepszej jego masie i definicji. Ponadto ogólny przekaz zyskał na bogatszym różnicowaniu poszczególnych instrumentów, ich lokalizacji i nasyceniu. Wydaje się, że drewniane blaty swoją naturalną słojową strukturą wraz ze sztywnym, aczkolwiek lekkim zawieszeniem nośnym z aluminium pozwoliły uwolnić dźwięk, jego głębię i precyzję. Tak to odbieram."

 

źródło

 

Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy, bo chyba o to chodziło.. chyba tak:

 

"możemy z czysty sumieniem, bez żadnego mistycyzmu oraz wywindowanej ceny zaoferować produkty, które zapewniają niezrównane izolowanie wibracji oraz osiągi dla najlepszych możliwych systemów audio." za jedyne 5 599,00 zł brutto

 

hehe

 

jak musi AK120 brzmieć leżąc na takim blacie.. ;)

Paragon w ramkę należy przybić aluminiowym gwoździem, ponowna poprawa jakości odsłuchu..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że moje DIY drewniane biurko dobrze wpływa na drivery w słuchawkach. Jedyne co, to muszę sobie sprawić aluminiowe zawieszenie.

 

Można link? :D

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś temacie o audiovoodoo było już dyskutowane, również pokrewna kwestia podstawek antywibracyjnych czy woreczków z bursztynem na kable, lampowej maści na tranzystory i innych poważnych spraw trudzących codziennie audiofilów z całego świata. (właśnie, audiofili czy audiofilów? przeglądarka sugeruje to drugie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozbawiło mnie:

Niezależne i subiektywne testy urządzeń audio-stereo

 

 

Chłopak nazbierał tyle gratów, a na kilka desek mu nie starczyło, to co miał zrobić? Pewnie dostał ten stolik za napisanie recenzji.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Recenzję stolika audio Solid Tech Radius Duo 3 napisałem dość spontanicznie, ale w pełni prawdziwie. Obrazuje wszystkie moje subiektywne spostrzeżenia a propos. Można z nimi nie zgadzać się (rozumiem), ale Solid Tech to rozsądny wybór w dziedzinie audio na pewnym poziomie zaawansowania w takowej dziedzinie.

 

PS. Za opis owego stolika nie otrzymałem ani przedmiotowego mebla ani innej gratyfikacji. Opisuję to, co mi podchodzi, odpowiada.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Za opis owego stolika nie otrzymałem ani przedmiotowego mebla ani innej gratyfikacji. Opisuję to, co mi podchodzi, odpowiada.

Żeby nie było, napisałem to całkowicie ironicznie i nie chciałem Cię urazić.

 

Jedynie ta recenzja wydaje się być pisana na siłę, od niechcenia.

 

Tak silne placebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz looz, to jest hyde park. Dopóki nie zaczną się obrzucać mięchem to nie widzę powodu wytaczania ciężkiej artylerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Od razu uprzedzę, że jak coś - uprzedzałem :D Bany się posypią :)

Brzmi jak podżeganie... :o
nope, po prostu za dlugo jestem na tym forum, zeby nie wiedziec jak to sie skonczy :)

edit: przeciez to pol-zart i na razie niczego nie robie ;)

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz czekam, az ktos postawi fundamenty z audiofilskiego betonu, sciany z audiofilskich cegiel, oczywiscie otynkowane audiofilsko, farba (ZADNA TAPETA) tez musi zachowywac parametry, okna wiadomo... niepolecane, bo zmieniaja lokalizacje instrumentow i bas ma mniejszy wykwint, z tego co slyszalem to najlepiej spisuja sie parterowce o powierzchni 78m^2, wszystko powyzej moze sprawic utrate najwyzszych czestotliwosci, rozbiegna sie cholery po domu i szukaj ich potem, ale znowu mniejsza powierzchnia charakteryzowac sie moze nienaturalnym scisnieciem dzwieku, bedziemy wtedy mieli swoista karykature sceny, na ktorej wystepuja muzycy

 

otoczenie takiego audiofilskiego domu to takze istotna sprawa, nie wolno dopuscic do nieladu w ogrodzie czy tez przed domem, wszystko musi byc z zachowaniem odpowiednich proporcji i norm, nawet nie wyobrazacie sobie jak duzy wplyw na odbierana przez nas muzyke ma obecnosc brzozy lub topoli za domem albo podjazd z kostki lub plyty chodnikowej, odpowiednie pochylenie podjazdu do posesji oraz wjadu do garazu rowniez moze miec korzystny badz nie wplyw na odbieranie przez nas fale dzwiekowe

 

umeblowanie i sam sprzet to juz kolega powyzej opisal, na pewno ma wieksze doswiadczenie ode mnie, dlatego nie podejmuje sie polemizowac (bez zadnej ironii czy cos... akurat w tym zdaniu).

 

 

ps Arkusz, badz lagodny prosze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie zgadzam się z Twoją teorią mieszkania w stanie surowym. Okna (najlepiej drewniane z kilkoma warstwami szkła ciętego diamentową szlifierką i z wtopioną przezroczystą matą wygłuszającą) kształtują scenę, lecz muszą być odpowiednio rozstawione względem kolumn głośnikowych (nie mogą być za nimi, a najlepiej 12m po przekątnej od pudeł).

 

Miejsce odsłuchowe również jest ważne i powinno być w kształcie trapezu równoramiennego (jak np. w Operze Białostockiej) o powierzchni co najmniej 30m2 z wytłumionymi ścianami (4 warstwy kolców 20cm z absorbującej jakiekolwiek dźwięki pianki) i sufitem sięgającym 5m (co najmniej). Wszystko naturalnie nie powinno znajdować się nie niżej niż 100m n.p.m i nie wyżej niż 200m n.p.w (wiadomo - zmiana ciśnienia).

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności