Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ulubione klasyki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@up - W jedynkę niestety nie miałem okazji ... kiedyś nawet miałem ją zgraną, ale coś nie chciało chodzić na moim sprzęcie i sobie odpuściłem...teraz zastanawiam się nad zamówieniem pierwszego Bioshocka (problemem jest czas, który miałbym poświęcać na granie), albo wypróbowanie Bioshock: Infinite...

 

A scena z Shodanem to był majstersztyk...podobnie, jak treść niektórych dzienników pokładowych...

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - W jedynkę niestety nie miałem okazji ... kiedyś nawet miałem ją zgraną, ale coś nie chciało chodzić na moim sprzęcie i sobie odpuściłem...teraz zastanawiam się nad zamówieniem pierwszego Bioshocka (problemem jest czas, który miałbym poświęcać na granie), albo wypróbowanie Bioshock: Infinite...

 

A scena z Shodanem to był majstersztyk...podobnie, jak treść niektórych dzienników pokładowych...

Dzienniki, wizje, genialnie budowali klimat...

Jak znajdziesz czas, poszukaj System Shock Portable - fani wprowadzili kilka usprawnień + tryb mouselook, a wg wielu jedynka jest nawet lepsza od dwójki, ja stawiam obie części na równi.

W Bioshocka pierwszego grałem i tamtejsze komory regeneracji czy jak to zwał to kalka właśnie z pierwszego SS :) Kiedyś może odpalę kolejne części.

 

Doszły kolejne tytuły już bardzo zapomniane: Severance: Blade of Darnkess i Rune, swego czasu klasyki rąbanek TPP. Pierwsza część to nadal dla mnie majstersztyk kreowania poziomów i mimo upływu lat gra światłocienia potrafi budzić zachwyt. Gra trudna, ale tylko Dark Messiah i Devil May Cry 3 dały mi podobną satysfakcję z siekania potworków. Rune na dniach dostaję od kumpla, bardziej zręcznościowa od Severance, ale fajny nordycki klimat ma, równieżpolecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dolina Lodowego Wichru 1&2, Wrota Baldura 1&2, Fallout 1&2, oraz AoE, HoMM 1&2&3. Wszystkie te gry kojarzą mi się bardzo dobrze. I jak zasiadam przed nimi, to zawsze jest jeszcze tylko godzinkę i już kończę, aż robi się jasno za oknem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkurzyłem właśnie 2 genialne klasyki...
1. Another World - giera z bodajże 1991 roku, gdzie grafika wektorowa zrobiła furorę, gra mega trudna, hardkorowa czasem, ale klimat jest wciągający po szyję
2. The Neverhood - wg mnie razem z Grim Fandago najlepsza przygodówka w historii, pokręcony plastelinowy świat i świetne zagadki, polecam

Co do D&D, teraz ugrzązłem w Dolinie Lodowego Wichru - Icewind Dale + "Kryształowy Relikt" Salvatore'a i pozostaje czekać na pierwsze opady śniegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o klasykach więc powrócę do głównego tematu - ulubione klasyki.

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o klasykach więc powrócę do głównego tematu - ulubione klasyki.

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=141

Bardzo lubiłem te grę, ale nigdy nie miałem cierpliwości do misji czysto wojskowych, wolałem na spokojnie rozwijać bazę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o klasykach więc powrócę do głównego tematu - ulubione klasyki.

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=141

Jak Knightsi, no to i Settlersi, zwłaszcza pierwsza częśc na Amigę/Atari? nie pamiętam nigdy. Nie było opcji zapisu i konsolka kumpla potrafiła 3-4 dni non stop być uruchomiona, żeby nie stracić stanu gry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie naszło - no przecież była taka gierka, jak Dungeon Master - grałem na amidze, potem na pc - prosta w obsłudze, a zapewniała mnóstwo zabawy.

 

Podobnie, jak i inne rpg na amigę - Eye of the Beholder, Ishar, Black Crypt, czy Abandoned Places.

 

No i last, but not the least - Elvira - Mistress of the Dark!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miało być o klasykach więc powrócę do głównego tematu - ulubione klasyki.

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=141

Jak Knightsi, no to i Settlersi, zwłaszcza pierwsza częśc na Amigę/Atari? nie pamiętam nigdy. Nie było opcji zapisu i konsolka kumpla potrafiła 3-4 dni non stop być uruchomiona, żeby nie stracić stanu gry :D

 

Co do knightsa to jest zreaktywowany można grać przez internet i gra się wyśmiejcie! Graczy jest naprawdę sporo :) Polecam Naprawdę warto!

http://www.kamremake.com/

https://pl-pl.facebook.com/KaMRemake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abe's Oddysee i druga część Abe's Exoddus moja ulubiona gra wszechczasów :P Grałem w nią jeszcze za kurdupla na PSX i porażała mnie swoim uniwersum. Ta gra ma wszystko - klimat, grywalność, fabułę, oryginalność. Przeszedłem ją jeszcze kilka razy na PC i za każdym razem mnie wciągała, że aż żal było kończyć. Teraz czekam na remake'a graficznego, trochę nie podobają mi się zmienione wokale ale zobaczymy co z tego wyjdzie bo generalnie ciekawa inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Planescape Torment. Chyba najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.

-A z nowszych to S.T.A.L.K.E.R call of pripyat. Przede wszystkim za klimat.

-TES III: Morrowind. Świetne soundtracki i klimat.

-Max Payne 1 i 2 (trójkę spieprzyli). Jedynkę przechodziłem niezliczoną ilość razy.

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności