Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ulubione klasyki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie tytuły, do których pomimo upływu lat wciąż wracacie? Pomimo przestarzałej grafiki, mechaniki itd. dają Wam więcej frajdy niż niejeden świeży tytuł? Przechodzicie po raz enty?

Dla mnie przede wszystkim pierwszy Deus Ex - giera miażdży klimatem i zawiłością fabuły niemal wszystko co poznałem. Ponury wygląd lokacji idealnie oddaje cyberpunkowy klimat przyszłości, która być może w rzeczywistości też będzie miała miejsce. Mimo że Human Revolution uważam za grę genialną, to "tylko" zbliżyła się do poziomu jedynki - nie było ułatwień, wskaźnika na mapie, nie raz, nie dwa człowiek musiał się nagłówkować, obserwować trasy patroli strażników, żeby nie wywołać alarmu.

Na honorowym rozszerzonym podium miejsce znajdują także:

najlepszy fabularnie RPG ever - Planescape: Torment
gra, po której nie mogłem spać w nocy ze strachu - System Shock 2

epickość do kwadratu - saga Baldur's Gate

niewykorzystany potencjał rozwałki na miecze, kopniaki i magię FPP - Dark Messiah of Might and Magic

Stare czy nowe, piszcie o swoich największych growych przygodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcraft 3 (już jednak ponad 10 lat ma).

 

Z jakiś bardzo retro Duke 3D, DooM, Blood :)

 

Z czegoś mniej starego to najbardziej lubię Medal of Honor z PSX, z PC-ta z kolei Max Payne, jest to jedyna gra która mimo upływu lat nic a nic się dla mnie nie zestarzała raz w roku ją sobie przypominam i zawsze mam tę samą radość z grania.

 

Jakiś Gothic by się znalazł, Morrowind, całe forum bym mógł listą zaspamować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 nie wyszło na psx.... Tylko diablo 1

 

Co do Deusa- to w takim razie żałuj, bo przez godzinę nie wyrobisz sobie nawet zdania o tej grze.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PSX to ja w każdą prawię grę (poza Tomb Raider) lubiłem grać i miło wspominam, najwięcej czasu zajął mi tam Crash. Tekken, Resident Evil, Medal of Honor, MediEvil, Colin 2, amerykańska odmiana Toca2, oraz opus magnum moich samochodówek NFS Porsche 2000, w Fifę 2001 też namiętnie grałem oraz pierwszą wersję Pro Evo (wtedy pod nazwą bodaj), oraz nie wiem czy ktoś tę grę pamięta ale Road Rash to była super gra na dwóch :D

 

Na kompie lista by była potężna bo dotyczy zarówno gier sprzed 20 lat jak i nowości, które mają relatywnie niedługi staż.

 

Deus nowy super gra, warto się zapoznać bo wyszła edycja reżyserska z lekkimi poprawkami i wszystkimi DLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Deus się rozkręca, później jest tylko lepiej, chociaż naleciałości z nowych gier przeszkadzają z deczka jednak...

 

Mam straszny sentyment do gta2, fifa 2000, age of empires i kozaków. Piękne czasy....

 

GTA 2 to moja ulubiona część serii, więcej przy niej funu miałem niż przy jakiejkolwiek innej, misje dla Loonies i te kolumny białych ludków z odgłosami Elvisa zapamiętałem na zawsze :D

Zapomniałem o konsolach! Jako jeden z nielicznych w okolicy nie miałem Pegazusa czy PSX, ale trafił mi się piękny, oryginalny SNES przywieziony przez kuzyna razem z Chrono Trigger (po angielsku, więc za pierwszym razem mało z fabuł rozumiałem, za młody byłem :P)! Żaden japoński RPG nie umywa się do tego tytułu. Przeszedłem z 4 razy, za każdym razem wciąga tak samo.

A wliczając emulowanie PSX i N64 to przede wszystkim The Legend of Zelda: Ocarina of Time, pierwszy Metal Gear Solid, Tenchu i Final Fantasy VII i IX, w ósemkę nie grałem niestety.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja myślałem, że Fable 2 i 3 będą denne, ale się zdziwiłem - pamiętam, jak z moją byłą grałem kilka godzin - znaczy ona grała, ja jej pomagałem. Męczarnia, ale miło wspominam :D
A tak to Diablo II też katowałem, Colina 2, GTA II i... LEMINGI :D Jak mogłem o nich zapomnieć! Znakomita gra. Zaraz ich gdzieś poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PSX to ja w każdą prawię grę (poza Tomb Raider) lubiłem grać i miło wspominam, najwięcej czasu zajął mi tam Crash. Tekken, Resident Evil, Medal of Honor, MediEvil, Colin 2, amerykańska odmiana Toca2, oraz opus magnum moich samochodówek NFS Porsche 2000, w Fifę 2001 też namiętnie grałem oraz pierwszą wersję Pro Evo (wtedy pod nazwą bodaj), oraz nie wiem czy ktoś tę grę pamięta ale Road Rash to była super gra na dwóch :D

 

Na kompie lista by była potężna bo dotyczy zarówno gier sprzed 20 lat jak i nowości, które mają relatywnie niedługi staż.

 

Deus nowy super gra, warto się zapoznać bo wyszła edycja reżyserska z lekkimi poprawkami i wszystkimi DLC.

 

 

Generalnie dla mnie styknie jeden DLC- Missing Link, więcej nie potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ja się nasiedziałem przy masterowaniu Splinter Cell Chaos Theory oraz Hitmana to moje :)

 

Pamiętam też moje ogromne zdziwienie jako dzieciaka, kiedy na początku 2002 roku grałem w Halo na xbox (wtedy przecież nowość), dla dzieciaka co grał w gry na PSX to był niezły odlot :)

 

Z klasyków to na liście ode mnie seria Total War, ze wskazaniem na pierwszego Medieval oraz pierwsze Rome. Nie wiem ile mi to życia zabrało ale za dużo, bo potrafiłem całe dnie w to grać.

 

Gdyby nie to, że gdzieś zgubiłem DVD z pierwszym Medieval to bym dalej w to grał mimo problemów technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 2, bo to najlepsza gra wszechczasów i tyle. Nawet nie pamiętam ile razy już ją przechodziłem.

GTA Vice City za świetny klimat lat 80-tych.

Wolfenstein 3D za godziny świetnej zabawy z kumplami, które lubię sobie powspominać.

Master Of Orion 2, bo to najciekawsza strategia jaką widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ten, Wiedźmin 2, podobała mi się ta gra, można powiedzieć, że się przeturlałem przez całą grę ;)

 

Oraz Kroniki Riddicka, za klimat oraz postać głównego antybohatera.

 

Oraz Soldier of Forune za grywalność, fajną grafikę, świetne multi, oraz możliwość odstrzeliwania wielu części ciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Mythology

Mam ogromny sentyment do tej gry. Pomimo tylu lat, dalej zajmuję szczególne miejsce na mojej półce z grami ;) Właśnie ostatnio planowałem przejść ją jeszcze raz. Gdyby wyszła druga część zamówił bym ją z pewnością zaraz po ukazaniu się preordera, chodź szanse na to marne bo studio upadło :/

Nie wiem czy ktoś kojarzy ale kolega GryfPomorski ma właśnie awatar z grafiką z gry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amiga:

- Mortal Kombat 1 i 2 - ile joyów sie podczas rozgrywek z kumplami połamało

- Dungeon Master - od tej gry zaczęło sie granie w cRPGi

- Another World - kto pamieta końcowa animację z odlatującym "smokiem" ?

- Worms - gra w czterech na jednym kompie i komentarz zbędny

- Dune 2 - jak zacząłem grac o 9 rano gdy ją dostałem to skończyłem o 5 dnia następnego (bez przerwy praktycznie)

 

PSX

- Tekken (głównie 3 część)

- Vargant Story - dla mnie cRPG wszech czasów , niepowtarzalny system walki (po końcowym filmiku aż prosiła się o kontynuacje ;( )

- Gran Turismo - przed tą gra nie lubiłem wyścigów samochodowych

 

PC

- Baldurs Gate Saga - świetne RPG (mimo kulejącej fabyły w 1 części...).

- Might & Magic 6 - kwintesencja klasycznych PCtowych cRPGów

- Fallout 1 i2 ..co tu dużo pisać

- Arcanum - taki Fallout w Steamunkowym świecie

- Diablo 1 i 2 - przeszło 4k przegranych godzin w d2 mówi wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Mythology

Mam ogromny sentyment do tej gry. Pomimo tylu lat, dalej zajmuję szczególne miejsce na mojej półce z grami ;) Właśnie ostatnio planowałem przejść ją jeszcze raz. Gdyby wyszła druga część zamówił bym ją z pewnością zaraz po ukazaniu się preordera, chodź szanse na to marne bo studio upadło :/

Nie wiem czy ktoś kojarzy ale kolega GryfPomorski ma właśnie awatar z grafiką z gry ;)

Świetnie Kolega zauważył ;)

 

Z jeszcze dawniejszych gier to mile wspominam king konga z atari( miałem 800xl). Inna gra przywołująca wspomnienia to contra na pegasus'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności