Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek jak uzgodnimy ceny z Fiio powinno ruszyć zamówienie na X5. Zbierzcie wszelkie informacje na temat nowego Xa i zastanówcie się czy warto po niego sięgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby X5 kosztował 2000 zl . pewnie już byście jechali po nim Bracia ? Niezależnie od tego jak by grał....

 

Ja po X3 zawiodłem się na FiiO. A taka fajna firma. No ale może uderzą jak gromem, czymś extra. Poczekam na możliwość odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby X5 kosztował 2000 zl . pewnie już byście jechali po nim Bracia ? Niezależnie od tego jak by grał....

 

Ja po X3 zawiodłem się na FiiO. A taka fajna firma. No ale może uderzą jak gromem, czymś extra. Poczekam na możliwość odsłuchu.

 

A czymże spowodowane jest to rozczarowanie po x3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grał tak jak się spodziewałem. A (może niektórzy tu pamiętają) czekałem na niego bardzo i spodziewając sie wiele.. W końcu byłem użytkownikiem E07K i E17...

OLoUOIp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby x3 od początku był na obecnym sofcie i grał tak jak teraz, może nie miałbyś teraz Lordzie superkałacha, tylko fiio właśnie :) Nie mówię, że gra teraz lepiej od ak120 czy nawet ak100, ale myślę, że w bezpośrednim porównaniu z dx50 wybrałbym teraz x3. Szkoda, że nikt we wrocku nie ma tego ibasso... zainteresowanych było sporo, ale chyba wszyscy oberwali po uszach egzemplarzem testowym i jakoś tak emocje opadły i się towarzystwo rozpierzchło ;>

 

"bo przypomina...ipoda"

no właśnie, przypomina... a 'prawie' robi różnicę. Dla mnie w tym przypadku ogromną, a dla Ciebie żadną ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby X5 kosztował 2000 zl . pewnie już byście jechali po nim Bracia ? Niezależnie od tego jak by grał....

 

(...)

 

Nie grał tak jak się spodziewałem. A (może niektórzy tu pamiętają) czekałem na niego bardzo i spodziewając sie wiele.. W końcu byłem użytkownikiem E07K i E17...

 

1. Ale tyle nie kosztuje :)

2. 2000zł to dobra cena, ale za produkt skończony i kompletny, z zapasem mocy. Jeśli X5 będzie miał mocy tyle co E12, a granie DACa nie będzie odbiegać od X3 to za +/-1200 będzie to bardzo dobrze skalkulowany produkt, wręcz korzystnie.

3. X3 dla mnie grał lepiej niż E17, z tym, że ociepla trochę dźwięk, a przez LO jest odrobinę ciemny i barwny ale i tak wyśmienity, wyjście coax to też fajna sprawa. E17 grał jak dla mnie na poziomie Wave+E6, X3 już lepiej. Różnice w tych sprzętach grających nie są dla mnie mega duże tak więc do cieszenia się dźwiękiem outside mi wystarcza T4G/S8500, X3 gra trochę lepiej, ale to jest walka o procenty, a nie "miażdżenie", czy "przepaści". Inside taka T4G>O2>D600 spokojnie do chodzenia po domu wystarczają.

4. W zasadzie nie chodzi o to jak co gra, bo na każdym z tych sprzętów można cieszyć się muzyką. Walczą ze sobą same "otoczki" tych sprzętów. Przynajmniej takie są moje obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię podróbek. Bazowanie na czyichś wzorcach to jedno, a bezmyślne kopiowanie to drugie. Ipody ce****e prostota formy i użytkowania. A to jest twór udziwniony. Kółko z ekranem dostało garba, dowalili tych przycisków nie wiadomo na co i po co, cała harmonia poszła się ****ć. To ja już wolę moje studio V, które wygląda, jakby wyciosał je neandertalczyk i używał do skrobania się po tyłku ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość pisze, że go woli od ak100 mkII, ale w sumie nie powiedział, że lepiej gra od niego, ale, że się nie zawiesza:

http://www.head-fi.org/t/696004/fiio-x5-preview-world-tour-first-arrivals-on-page-19-first-impressions-rolling-in/540

 

Based on this above, the X5

1) Excellent, bit of warm tinge, extended, very good sound stage!

2) Feels durable (not sure about the scroll wheel yet though, feels good, but not sure about durability), very well build, love the material as it feels sturdy but looks "classy" in an old-school way and I have to reiterate, THIS HAS BEEN THE ONLY DAP IN THE PAST YEAR THAT HASN'T FROZEN ON ME WHILE PLAYING MUSIC!!!!!! Yes, even my trusty Cowon C2 froze sometimes when playing FLACs! The AK100 MK2 has needed reset, as well as the crappy HiSound Studio V, even the X3. So I'm definitely surprised. Unit has only frozen when doing the library thingie as I mentioned before.

3) The UI is a HUGE upgrade over the X3 and definitely prefer it over the C2, AK100 MK2, Studio V, etc. etc. Can find things quickly, is responsive enough (I wish sensitivity for the scroll wheel could be optimized), it has a lot of features, I am definitely impressed.

Battery life: 10+ hours, not the best but not bad either

On board memory: meh! Just fill out the 2 card slots with a total of 128GBs!!! ;)

Size: Looks huge, but if you are one of those with a DAP+DAC/AMP/etc, then you will see this as compact as heck.

Look/Style (as well as size) will be subjective I guess. I like it though!

Gapless: meh! It doesn't irk me listening to "pauses" so if it irks you to have a tiny transition then DON'T FREAKING BUY IT! Anyway, it's probably an easy software fix and this is a pre-production unit as far as I'm aware (i.e. firmware wise).

Rockbox: meh! Never really liked it with my Sansa and the X5 UI is so well executed that it is not needed (at least not to me!)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem, swoją droga pierwsza recenzja powinna ukazać się za kilka dni.


Z ciekawości zapytałem jednego ze szczęsliwców na head-fi w sprawie co lepsze AK100 czy X5. Oto odpowiedz:

Quote:
Originally Posted by karion go_quote.gif

You have AK100. If you must choose. Which sound was better AK100 or X5?

Thought I already answered this somewhere... how many X5 threads am I subscribed to?!?!

X5!

No hype, just the plain truth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;P Też tak myślę ale wydaje mi się że obecnie jestem zbyt niskim nowincjuszem aby moje ucho zauważyło wyrażną różnicę pomiedzy X3 a X5. Nie mniej jednak może ... w niedalekiej przyszłości.... kto wie ;P Swoją drogą jesli więcej osób potwierdzi że X5 gra lepiej od AK100 to szykuje się niezła rewolucja cenowa 1300zł vs 2200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia sa bardzo obiecujace (sa jakies klopoty z gapless; Lordzie jak nie naprawia to nie jest player dla Ciebie;). Martwi mnie jedna kwestia tj niektorzy pisza ze ma touch of warmth; ciekawe co to oznacza w praktyce, bo jak podbicie na basie to bedzie dla mnie znowu kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia sa bardzo obiecujace (sa jakies klopoty z gapless; Lordzie jak nie naprawia to nie jest player dla Ciebie;). Martwi mnie jedna kwestia tj niektorzy pisza ze ma touch of warmth; ciekawe co to oznacza w praktyce, bo jak podbicie na basie to bedzie dla mnie znowu kupa.

 

Mnie touch of warmth oraz smoothness :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności