Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od wielu czynników... Czy masz na czym słuchać muzyki, czy jesteś skłonny zapłacić ileś procent więcej za nowinkę techniczną, czy chcesz czekać zamiast juz teraz rozkoszować się muzą z wciąż super sprzętu jakim jest X5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników... Czy masz na czym słuchać muzyki, czy jesteś skłonny zapłacić ileś procent więcej za nowinkę techniczną, czy chcesz czekać zamiast juz teraz rozkoszować się muzą z wciąż super sprzętu jakim jest X5

No właśnie, ciekawe jaka będzie cena i jakie różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam bo mój kolega ma podobnie plus takie akcje że raz pliki są widoczne a raz nie. To już dwie osoby. Problem tyczy gęstych plików powyżej 100MB plik. Chciałbym to wyjaśnić bo może jest jakiś sposób.

 

Ps. u nas miałbyś wymianę przynajmniej dla Świętego spokoju i twojego zadowolenia, u konkurencji :) jak widzisz

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też zauważyłem, że jak karta jest zapchana muzyką powyżej 80% to odtwarzacz przy gęstych plikach nie wyrabia i tnie. A&K 2 karty po 128gb zapchane ( w sumie wolnych 200mb) i zapchana cała pamięć wewnętrzną i zero problemów. X5 ma znacznie mocniejszy procesor i nie powinno mieć miejsce takie zjawisko.Ciekawy jestem co wyniknie z naprawy gwarancyjnej. Odtwarzacz jest bardzo dobry, a jak ktoś słucha flac 16bit to śmiało można powiedzieć, że jest rewelacyjny za te pieniądze.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też zauważyłem, że jak karta jest zapchana muzyką powyżej 80% to odtwarzacz przy gęstych plikach nie wyrabia i tnie. A&K 2 karty po 128gb zapchane ( w sumie wolnych 200mb) i zapchana cała pamięć wewnętrzną i zero problemów. X5 ma znacznie mocniejszy procesor i nie powinno mieć miejsce takie zjawisko.Ciekawy jestem co wyniknie z naprawy gwarancyjnej. Odtwarzacz jest bardzo dobry, a jak ktoś słucha flac 16bit to śmiało można powiedzieć, że jest rewelacyjny za te pieniądze.

Ostatnio słucham wyłącznie FLAC 16 bit i rzeczywiście nic się nie tnie. Ale z ciekawości wgram dzisiaj trochę gęstych plików. Zobaczymy czy u mnie też to zjawisko występuje. (karty 2x 64 zapchane na maxa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie testowałem karty o pojemności 4gb - 128gb i na każdej problem występował. Czasem dźwięk był odtwarzany bez problemu, a czasem był na tyle denerwujący, że miałem chęć rzucić X5 o ścianę :unsure: . Ale fajnie jak byś i Ty sprawdził. Kilka stron wcześniej kilku użytkowników miało ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te problemy z przycinaniem

Oto co trzeba zrobić

1. Pokatalogować kazdy format muzyczny oddzielnie, np nie mieszać flaca z mp3

2. Usunąć wszystkie pliki nie będące plikami audio ,zostawić po 1 okładce , mogą zostać pliki playlist , resztę wywalić

Po wykonaniu tych 2kroków problemy z odtważaniem jakichkolwiek plików mineły(pliki powyżej 100mb po tych zabiegach chodzą bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam z powrotem X5 w łapie i nic się nie tnie ? Aż mnie zdziwiło ale obsługa gwarancyjna audiomagic żenada...

 

Najważniejsze, że problem znikł i faktycznie robiłem porządek z plikami przed podłączeniem kart do ak120. Może faktycznie coś w tym jest :P. Ale żeby nie było słodko to jednak X5 idzie na sprzedaż i muszę zmienić opis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te problemy z przycinaniem

Oto co trzeba zrobić

1. Pokatalogować kazdy format muzyczny oddzielnie, np nie mieszać flaca z mp3

2. Usunąć wszystkie pliki nie będące plikami audio ,zostawić po 1 okładce , mogą zostać pliki playlist , resztę wywalić

Po wykonaniu tych 2kroków problemy z odtważaniem jakichkolwiek plików mineły(pliki powyżej 100mb po tych zabiegach chodzą bez problemu

 

No albumy z reguły są robione jednym kodekiem, a resztę plików wywalam aby było mniej klikania.

 

Ale to nie tylko fiio ma takie kwiatki wiele urządzeń ma tak że lepiej sformatować kartę pod tym uprzędzeniem i wgrywać przez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te problemy z przycinaniem

Oto co trzeba zrobić

1. Pokatalogować kazdy format muzyczny oddzielnie, np nie mieszać flaca z mp3

2. Usunąć wszystkie pliki nie będące plikami audio ,zostawić po 1 okładce , mogą zostać pliki playlist , resztę wywalić

Po wykonaniu tych 2kroków problemy z odtważaniem jakichkolwiek plików mineły(pliki powyżej 100mb po tych zabiegach chodzą bez problemu

Dziękuję, nie chciałbym przekonywać klientów do problematycznego sprzętu. Cieszę się że jest sposób na problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Jak o zmianie softu i rzekomych różnicach w dźwięku to wiele stron rozprawiają wszyscy. Ale jak trzeba pomóc człowiekowi, to nikt się nie odezwie. Teraz na dodatek komputer nie widzi w ogóle x5, nie mogę nic przesłać, jedna z kart micro sd się zablokowała, wielkie ****o ten cały x5.

Na dodatek tu na nikogo nie można liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? masz pretensje bo nikt nie może pomóc? ty tak na serio ????

 

 

Widzisz np ja mam rok x5 a tylko RAZ go słuchałem jako DACa i jak mam ci pomóc nie znając tematu ? Także spuść trochę z tonu .... ach no tak nie ma pomocy podanej na talerzu pod nos.

 

 

Po 1 odinstaluj to co zainstalował, jak nic formatuj karty MOŻE pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrro... spokojnie, pobierz sobie ponizszy sterownik, przedtem tak jak radzi Retter odinstaluj to, cos zainstalowal pod Fiio. Nie pamietam juz jak to bylo, ale chyba musisz miec podlaczone Fiio,

podczas instalacji sterownikow. Zrestartuj kompa, a nastepnie kliknij w ikonke dzwieku i zobacz, czy w nowym oknie na liscie urzadzen jest Fiio X5, jak tak to wlacz je i powinno dzialac.

https://www.dropbox.com/s/2eqthpf3qt3187c/X3%202nd%20gen%20USB%20DAC%20Driver%28compatible%20with%20X3%26X5%29v1.61.zip?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności