Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

No własnie , softem mozna wiele zdziałać Choć by odtwarzacz Foobar.

No i zresztą popularność wtyczek studyjny VST, ktore zastepują hardware w jakimś sensie emitując jego brzmienie lub oferując całkowicie coś innego. Dobra karta muzyczna i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale wygląda jak zwyczajny smartphone - kicha" jak dla mnie jest śliczny

 

"A teraz możemy już wrócić do dyskusji o X5???" - do pierwszej recenzji nie ma na razie za dużo o czym :|

Jak będzie grał równiej od X3 z lepszą sceną i separacją to biorę bez namysłu. Problem będę miał z wyborem jeśli faktycznie iBasso doda funkcje DACa do DX50 (u którego bugów i spadków dynamiki podobno nie uświadczysz już). Za dużo dobrych produktów ostatnio :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"A teraz możemy już wrócić do dyskusji o X5???" - do pierwszej recenzji nie ma na razie za dużo o czym :|

 

A to oznacza, że w temacie ma się ciągnąć jeden wielki off topic?

 

Ja nie ciągnę, chciałem zasygnalizować jedynie, że dyskutować o X5 za bardzo i tak nie ma jak... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Iriver zawsze byl nowatorski i liderem w branży jesli chodzi o przenośne audio.

Ja się cieszę, że wrócili do korzeni. Mam ogromny sentyment do tej firmy i wątpię żeby coś innego mogło się ukazać abym to wybral.

To klasa sama w sobie a ta zawsze jest w cenie. To oni napędzają rynek. Wystarczy, że wypuścili Ak100 i wszyscy już zaczynają robić playery. nawet SOny pokazal grajka ktory odtwarza gęste pliki, ale wyglada jak zwyczajny smartphone - kicha ;)

 

Heh akurat dla mnie (i chyba nie tylko) to Ak100,X3 i DX50 wyglądaja prz ZX1 jak trzy polonezy przy Ferrari. Co do samego Irivera to kiedyś był liderem fakt ale później zaczął rzucać takie super grajki jak E50,E300...które ówczesnej konkurencji (chodźby sony X czy Touche) mogły buty czyścić...dopiero seria A&K była próbą powrotu do czołówki.

Ak100 kupiłem jeszcze przedzamówieniu (ma numer produkcyjny 00084 ;p ) ale obecnie nie wiem czy kupiłbym go drugi raz czy też wziął coś innego.

Edytowane przez Nemrod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym raczej Sony...Te wielkie firmy , koncerny, mają tendencję do "tak ma być i koniec", "my wiemy lepiej, 100 lat doświadczeń". Zobaczcie,że DAPy Apple (Classic) w pełni doceniamy dopiero pod RockBoxem. Na stockowym FW są delikatnie mówiąc "upierdliwe" jak całe Apple. Sony tylko raz było wizjonerem : przy kasetowym walkmanie. To była rewolucja lat 80tych, dzięki której mamy dziś cyfrowe DAPy.

 

IRiver chciał Nemrodzie , chyba zagospodarować ryneczek odbiorców Clipów i małych Apple ;) . Zobacz,że oni mają teraz player prawie w każdej kategorii cenowej. Nie mają chyba tylko czegoś za 1000 zł (AK 50...).

 

Co do X5 mm obawy, czy nie natniemy się jak przy X3. Ja nie mam ochoty do niego wracać, nawet po zmianach FW. Z większą ciekawością oczekiwałbym DX60 (70), który mógłby być owocem doświadczeń zebranych po produkcji i sprzedaży DX50 i stać się konkurentem AK.

Ale może FiiO nas zaskoczy. Pozytywnie mam nadzieję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz Lordzie, jakoś nie widać na forum negatywnych opinii posiadaczy o x3, zebrał również dobre recenzje, a negatywnie mają zwyczaj się o nim wypowiadać Ci, którzy albo w ogóle nie mieli z nim styczności, albo przez bardzo krótki czas. Więc nie wiem za bardzo skąd bierze Ci się to "natniemy". Może Ty się naciąłeś, co z resztą podkreślasz na każdym kroku, ale bynajmniej nie stanowisz grupy reprezentatywnej całego społeczeństwa.

A teraz spokojnie możecie stwierdzić, że się czepiam i jestem przewrażliwiona ;)

Edytowane przez pysiaDK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz Lordzie, jakoś nie widać na forum negatywnych opinii posiadaczy o x3, zebrał również dobre recenzje, a negatywnie mają zwyczaj się o nim wypowiadać Ci, którzy albo w ogóle nie mieli z nim styczności, albo przez bardzo krótki czas. Więc nie wiem za bardzo skąd bierze Ci się to "natniemy". Może Ty się naciąłeś, co z resztą podkreślasz na każdym kroku, ale bynajmniej nie stanowisz grupy reprezentatywnej całego społeczeństwa.

A teraz spokojnie możecie stwierdzić, że się czepiam i jestem przewrażliwiona ;)

Czepiasz się ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz x3 oświadczam, że obsolutnie nie spędza mi on sen z powiek :) - mało tego z każdą kolejną aktualizacją oprogramowania śpię coraz lepiej :) .

Śmiem twierdzić, że jeszcze kilka takich "apgrejdów" i x3 będzie grał - podobnie jak Dx50 - na poziomie stacjonarnego klocka za 20 tys. :D

 

Nie widzę sprzeciwów... wniosek przeszedł jednogłośnie :D

Edytowane przez Robson01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Lord pisze o sobie i pewno o jeszcze paru osobach, w tym może też o mnie - co jest prawdą. Nie każdy lubi ciepłe granie (to jest odnośnie X3). DX50 po ostatnim upgradzie wygląda na to, że może być naprawdę fajny (więc ja akurat nie wykluczam że się nim zainteresuję).

 

X5 jeżeli będzie inny niż dotychczasowe produkty Fiio to super; bo jeżeli będzie miał pewne naleciałości swojej specyfiki poprzednich produktów, to będzie to kolejny, podobny produkt przepakowany w nowe pudełko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)i x3 będzie grał - podobnie jak Dx50 - na poziomie stacjonarnego klocka za 20 tys."

aha :P

 

Jak już jesteśmy w temacie wypasionych grajków, to może ktoś mi powie, dlaczego tak cicho o IHIFI760? Jest tani, stosunkowo niewielki (wymiarami przypomina dyskowce, jest tylko nieco szerszy, za to krótszy i cieńszy), dobrze wykonany, w odróżnieniu od swoich poprzedników może się podobać, grać powinien na poziomie ibasso i fiio, może nawet nieco lepiej... więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala seria ihifi gra lekko ocieplonym dzwiekiem, poziom szczegolow nizszy niz w iModzie mini1. Mi to granie lekko nie pasuje, lubie rowne i dokladne granie.

 

Szybkie palce / SGS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz Lordzie, jakoś nie widać na forum negatywnych opinii posiadaczy o x3, zebrał również dobre recenzje, a negatywnie mają zwyczaj się o nim wypowiadać Ci, którzy albo w ogóle nie mieli z nim styczności, albo przez bardzo krótki czas. Więc nie wiem za bardzo skąd bierze Ci się to "natniemy". Może Ty się naciąłeś, co z resztą podkreślasz na każdym kroku, ale bynajmniej nie stanowisz grupy reprezentatywnej całego społeczeństwa.

A teraz spokojnie możecie stwierdzić, że się czepiam i jestem przewrażliwiona ;)

Bo X3 gra dobrze, z niektórymi dokami tylko mam taką lekką pompkę na midbasie :|

Żeby nie było offtopu ... soft wygląda całkiem przyjaźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No te X1B to mi sie podoba i jak razem z X5 okżą sie topowymi grajkami HiFi to trzeba bedzie X3 zamienić na X5, a NANO 2G na X1B. :P

A jak nie to to opylam wszystko i AK100 lub AK120 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności