Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

A z taksów które zamknięte najlepiej brzmią z X5 poza Pro80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na miasto do x5 to akg k545. Te słuchawki korygują balans tonalny Fiio, dają basu i sopranów, K551 nie dość, że duże, to i synergicznie tragedia. Do k551 tylko cieple źródło.

Tylko przed kupnem k545 warto je posłuchać, bo dla mnie i nie tylko brzmią jak zepsute :(. Zdecydowanie wolę k550/551 i są to zupełnie inne słuchawki niż k545.

 

Coś w tym jest, bo k545 w jednym sklepie grały jakby mialy wadę (sieciowka), a w sklepie audio były ok i mi sie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOE z X5 trochę zbite granie, mialem je ale opyliłem z Taksami HD6000 o wiele lepiej , fajnie gra metal w tym zestawieniu( stopa kopie super) , na X1 z HD6000 tez jest nieźle , nie muli jak dla mnie nic a nic . HD6000 potrzebowały ok.100 godzin na dotarcie się , początkowo przymulały nieco .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOE z X5 trochę zbite granie, mialem je ale opyliłem z Taksami HD6000 o wiele lepiej , fajnie gra metal w tym zestawieniu( stopa kopie super) , na X1 z HD6000 tez jest nieźle , nie muli jak dla mnie nic a nic . HD6000 potrzebowały ok.100 godzin na dotarcie się , początkowo przymulały nieco .

Dzięki Robert73 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na miasto do x5 to akg k545. Te słuchawki korygują balans tonalny Fiio, dają basu i sopranów, K551 nie dość, że duże, to i synergicznie tragedia. Do k551 tylko cieple źródło.

Dzięki za pomoc. A słuchałeś HM5, MOE z X5? Może warto skusić się na jakieś tańsze np superluxy?

 

 

Nie bierz HM5 do X5. Oba sprzęty grają świetnie, ale do siebie całkowicie nie pasują.

 

HD330 grają z X5 całkiem przystępnie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A encore rockmaster ktoś używał z was z X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez moment - 5 metrów mułu, ale mi te słuchawki w ogóle nie podpasowały

 

A były wygrzane? Jakie słuchawki zamknięte wokółuszne, możliwie portable polecasz jako dobrego kompana dla X5?

Może polecisz coś oprócz tego co już polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 używałem naprzemiennie z Panasonic hd10 i Yamaha mt220, raczej rzadko polecane słuchawki a wg mnie biją wszystkie polecane (taka moja opinia, można się nie zgadzać) ;)

 

Jak mogą być półotwarte to jeszcze fidelio l2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 używałem naprzemiennie z Panasonic hd10 i Yamaha mt220, raczej rzadko polecane słuchawki a wg mnie biją wszystkie polecane (taka moja opinia, można się nie zgadzać) ;)

 

Jak mogą być półotwarte to jeszcze fidelio l2.

Fidelio nie moje granie, a tamtych nie znam. Może uda mi się je gdzieś przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Fiio x5 z sony xba 40 to jest rewelacja.Soft 2.6 jest z fajnym dołem i świetną górą. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Oczywiście mówimy tu o graniu bez EQ=OFF Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Fiio x5 z sony xba 40 to jest rewelacja.Soft 2.6 jest z fajnym dołem i świetną górą. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Oczywiście mówimy tu o graniu bez EQ=OFF Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Dezawi normalnie.

 

mobilnie to i bez ogonkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Fiio x5 z sony xba 40 to jest rewelacja.Soft 2.6 jest z fajnym dołem i świetną górą. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Oczywiście mówimy tu o graniu bez EQ=OFF Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Dezawi normalnie.

 

mobilnie to i bez ogonkow

 

Skoro "gość" pyta o wokół-uszne to doradzę mu dokanałowe pewnie ziomek pomyślał, ważne że pomocny jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drodzy użytkownicy forum napisałem te posty na dwóch forach gdyż testuję te słuchawki z dwoma Dap-ami i jestem pod super wrażeniem jakości odtwarzanego dźwięku . Idealna synergia w przypadku DX90 i FIIO x5 . Ale to chyba dzięki niskiej impedancji wyjściowej Dap-ów. W przypadku Hifimana 601 le nie jest już tak pięknie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprzedać MzT bo mnie nie powaliły, ale dałem im szanse. Pod nano i grzejta się kilka dni czyli mają ponad 100h.

Szukam z czym gra najlepiej i x5 + c5 z bas bostem jest git ale to kotwica, podłączam pod gołego x5 pogmerałem EQ i OOOooosszzzz kurde, tomachołki zostają !

 

Także polecam sprawdzić to połączenie, tam gdzie nauszne za duże a doki zbyt izolujące i mamy tylko x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pua Ok, nie obraź się, nie poczuj zaatakowany ani nic z tych rzeczy, czyli te słuchawki to taki wół co pasuje i do wozu i do karety tak? No bo skoro oba grajki mają odmienne sygnatury a idealną synergię łapią akurat z tymi słuchawkami to musi być, że tak jest. No bo na moje to niemożliwe, ale mogę się mylić.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sam byłem zdziwiony że w obu zestawach gra imponująco i DX90 i FIIOx5 grają rewelacyjnie może to zasługa 4 przetworników tak podzielonych częstotliwościowo że nie trzeba używać EQ a impedancja wyjściowa 0.1 ohm to idealna wartość dla 8 ohm XBA 40. Pozdr.

 

To tak jak ostatnio podłączyłem głośniki KODA 2000b których już nie produkują a szkoda. Bo te kolumny wyglądają jak sonus faber a grają doskonale przy śmiesznej cenie. Porównałem je z Tannoy M2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius - przecież napisał, że podłączał pod X5 + C5, a pod gołego X5 dopiero po zabawie EQ. Przecież jedno nie wyklucza drugiego.

no ale wyklucza coś co ja i pewnie większość z nas rozumie pod pojęciem synergii idealnej ;) do tego piję, że się fajnie zgrywają jakby napisał to bym się nawet nie wtrącał ;) ffffukin siet teraz widzę, że mi pod post Imć Rettera wskoczyło a pisane było do pua ;) już edytuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak wiemy to całe audio to rzecz gustu. Na zakończenie tematu foto. Pozdr.

 


W xba 40 super sprawa oddzielne armatury prawie jak westone 40. Nie mam nic przeciwko Beyer, Sennche i innym wysoko-omowym słuchawkom.

Jak na IEM to świetnie grają z ciepłym softem 2.6 . Pozdr

IMG_1470.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy koledzy, czy X5-tka zadziała z telefonem jako DAC z iOS/Android? Ktoś ma jakieś potwierdzenie czy działa i jakie modele? Zależy mi tylko aby podłączyć od czasu do czasu dla streamingu. Czy nie ma problemu z zasilaniem, czy potrzebny HUB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności