Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki , z tym niewidzeniem kart już nieaktualne, bo tak było wczoraj, a dziś po odinstalowaniu sterownika już widzi karty

 

 

PS

 

Po zainstalowaniu z linku Pendragona sterownik się instaluje, jednak w rezultacie komputer nie widzi podłączonych kart pamięci z X5.

 

Na dodatek w ikonie dźwięk nie pojawia się Fiio

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie używam X5 jako Dac, niemniej mam inne spostrzeżenia. Nie można tego grajka nazwać audiofilskim, bo nie radzi sobie z dużymi plikami. Zdobyłem płytę o rozmiarze 1,6 gb i tak grało, jakby przed wojną nagranie zrealizowano, głos potwornie cichy.

 

Kolejna kwestia: można w tym grajku ustawić powtarzanie folderu? Wybieram to kółko ze strzałką, ale nie działa, po zakończeniu grania jednej płyty gra kolejna, a ja chcę słuchać jednej w kółko i nie mogę.

 

Wkurza mnie strasznie , że nie mogę zastosować go jako DAC, mam w planach telefon do Fiio, ależy mi na tym, bo chcę porównać brzmienie X5 z produktami Nostromo : DACiem i wzmacniaczem. Ciekawi mnie, co przyjemniej zagra.

 

Ogólnie powiem, że nie żałuję wydania takiej dużej gotówki na takie małe byle co. Sprzedawca w Komputroniku był w szoku, że grajek może tyle kosztować.

To świadczy o naszym zboczeniu.

L2 fajnie grają, momentumy małe fajnie grają, ale najlepiej gra X5 z gradosami SR325e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystko co zostało zainstalowane jak podłączyłeś x5. Trzeba zacząć od nowa.

Pobierz "Driver for X5 USB_DAC" z tej strony: http://www.fiio.net/en/supports/19

 

W ustawieniach X5 zmień "usb mode" z storge na DAC. // bez tego komputer wykryje go jako zwykłą pamięć

Podłącz do komputera i zainstaluj pobrane sterowniki.

Później trzeba jeszcze zresetować komputer i wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do słuchania 1 płyty, wyłącz przechodzenie po folderach, bo tak to ci zapętla całą KARTĘ jak ustawisz "wszystko", a do wyboru masz 1 utwór, wszystko, playlistę.

 

Co do DACa ew przeczytaj FAQ na stronie fiio :) tam pisze krok po kroku.

A co do płyt 1,6gb bez jaj to tylko DAP z funkcją DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystko co zostało zainstalowane jak podłączyłeś x5. Trzeba zacząć od nowa.

Pobierz "Driver for X5 USB_DAC" z tej strony: http://www.fiio.net/en/supports/19

 

W ustawieniach X5 zmień "usb mode" z storge na DAC. // bez tego komputer wykryje go jako zwykłą pamięć

Podłącz do komputera i zainstaluj pobrane sterowniki.

Później trzeba jeszcze zresetować komputer i wszystko powinno działać. ,

Robiłem to wielokrotnie nic to nie daje, wysyłam do naprawy

 

 

A co do słuchania 1 płyty, wyłącz przechodzenie po folderach, bo tak to ci zapętla całą KARTĘ jak ustawisz "wszystko", a do wyboru masz 1 utwór, wszystko, playlistę.

 

Co do DACa ew przeczytaj FAQ na stronie fiio :) tam pisze krok po kroku.

A co do płyt 1,6gb bez jaj to tylko DAP z funkcją DACa.

A gdzie się wyłącza przechodzenie po folderach? :(

Przeczytałem FAQ w tłumaczeniu google i nic nie znalazłem. Wykonywałem Wasze polecenia wielokrotnie - nie dało to zamierzonego efektu. Nie jestem zielony

w kwestiach instalacyjnych , tym bardziej upośledzony przez los. Grajek idzie do serwisu, choć najpierw zadzwonię ... jakoś czasu brak na ten telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, jak miałem x5, to chyba ze cztery razy stery wgrywałem zanim mi dac odpalił. Potem nigdy już nic nie "zgrzytało".

 

Czasem wystarczy wylaczyc komputer ale i tez grajka.Wypiac z kabla usb ...poprawnie nich sie komputer zaloguje wtedy podpinac kabel + grajek.

Z doswiadzczenia jak nie wchodza "stery" to wina jakiegos oprogramowania ktore powoduje takie problemy.

 

Kiedys kupilem komp dla syna.Jak zabral sie do gry Rally tak padla klawiatura.Malzonka wziela inna a tu konflikt bo myszka ani drgnie.I problem.Odinstalowuje sterowniki a za ch...e nie moge nowych.Wzialem swoja klawiature same stery sie instaluja i nima klopotu.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo się irytować ale nie wylewać złości w miejscu publicznym tak że innym się dostaje.

 

I co mam ci pokazać pod nos ? gdzieś na dole listy tyle pamiętam w ustawieniach muzycznych lub zwykłych.

Rozbraja mnie pokolenie roszczeniowych dzieci neo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym publicznie wszystkich przeprosić za swe naganne zachowanie. Przypominam jednak, że nikt nie jest idealny. Zachowałem się jak furiat albo małe dziecko, co zabawkę mu się zabrało. Miejsce, dobrze mówi Retter, jest publiczne , stąd me słowa.

Wszystko jest spowodowane tym, że firma Fiio w nosie ma czytelną pomoc użytkownikom. Skoro produkt jest oferowany na rynku polskim, powinien mieć polską szczegółową pomoc. Nie ma tego. Owszem, jest telefon , ale nie dzwoniłem jeszcze. Znajomość angielskiego nie jest obowiązkowa, podobnie jak Anglicy nie uczą się innych języków, tak i Polak nie musi. Tracę na tym wiele, ale cóż...

To ma być wsparcie Fiio? Angielski tekst w notatniku bez obrazków? Może i marudzę, ale wczuwam się w umiejętności prostego użytkownika. Łatwe to nie jest.

Kilka pytań zamieszczę .

1 Zapisać gdzie należy plik FW? Na tej przestrzeni poza kartami SD?

2 Lewy przycisk to regulacja głośności?

3 Po co mam to robić? Retoryczne pytanie. Odpowiedź: Bo jesteś baranem, który nie potrafi zamienić X5 w DAC.

4 Dlaczego Fiio ma w nosie Polaków? Bo jesteśmy nędzarzami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrro !

 

Ta malutka, króciutka instrukcja po angielsku jest wystarczająca do tego żeby to ogarnąć.

Nie musisz znać angielskiego. Wbij sobie te kilka zdań w translate.google.pl i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć czytać FAQ czy INSTRUKCJE OBSŁUGI tam naprawdę to piszę kurde jego mac :P ja wiem że to nudne, ale po coś to napisali.

 

Fiio to tania marka chcesz super obsługi kup Astell & Kern za 2-3x tyle, to najszybszy sposób na załatwienie takich problemów :D

 

80% ludzi nie docenia jaką mogą tu dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym publicznie wszystkich przeprosić za swe naganne zachowanie. Przypominam jednak, że nikt nie jest idealny. Zachowałem się jak furiat albo małe dziecko, co zabawkę mu się zabrało. Miejsce, dobrze mówi Retter, jest publiczne , stąd me słowa.

Wszystko jest spowodowane tym, że firma Fiio w nosie ma czytelną pomoc użytkownikom. Skoro produkt jest oferowany na rynku polskim, powinien mieć polską szczegółową pomoc. Nie ma tego. Owszem, jest telefon , ale nie dzwoniłem jeszcze. Znajomość angielskiego nie jest obowiązkowa, podobnie jak Anglicy nie uczą się innych języków, tak i Polak nie musi. Tracę na tym wiele, ale cóż...

To ma być wsparcie Fiio? Angielski tekst w notatniku bez obrazków? Może i marudzę, ale wczuwam się w umiejętności prostego użytkownika. Łatwe to nie jest.

Kilka pytań zamieszczę .

1 Zapisać gdzie należy plik FW? Na tej przestrzeni poza kartami SD?

2 Lewy przycisk to regulacja głośności?

3 Po co mam to robić? Retoryczne pytanie. Odpowiedź: Bo jesteś baranem, który nie potrafi zamienić X5 w DAC.

4 Dlaczego Fiio ma w nosie Polaków? Bo jesteśmy nędzarzami.

1. Plik z oprogramowaniem w formacie zip, nalezy rozpakowac i przeniesc na zewnetrzna karte pamieci. Nastepnie do wylaczonego Fiio X5 wkladasz karte pamieci z FW, ale do slotu nr.1, nie nr.2!

2. Przytrzymaj gorny lewy przycisk na froncie (nie na bocznej sciance!) razem z przyciskiem Power. Po aktualizacji (bedziesz widzial pasek stanu na ekranie) player uruchomi sie ponownie, bedzie to oznaczalo, ze proces sie zakonczyl. Zalecane jest, abys usunal plik z FW z karty, ktora uzywasz w urzadzeniu, HGW po co ;).

3. Po to, zeby wykorzystac wszystkie mozliwe sposoby i sie upewnic, czy sprzet jest ok, czy tez nie. Nie jestes "baranem" , a tylko troche atechnicznym leniem, zdarza sie i sa gorsze przypadki :D.

4. Tak naprawde to nie Fiio ma nas w d.. , a dystrybutor, bo to on jest przedstawicielem na Polske, i to on powinien zapewnic nam pomoc w obsludze urzadzen, ktore sprowadza.

 

Mam nadzieje, ze pomoglem, w razie czego wal jak w dym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendragonie!!!!

 

Dzięki za szczegółową instrukcję. Chciałbym tu przestrzec wszystkich przed produktami jednej firmy. Dla mnie to bolesne, bo to polska firma.

Unikajcie marki Good Ram. Ich produkty oszukują ludzi.

 

Właśnie pliki mp3 zaczęły się wieszać w X5, grajek się wyłączał, po czym karta nie jest widziana przez grajka i komputer.

I kiedyś kupiłem pendrive'a tej marki - efekt był podobny. Good Ram współpracuje tylko poprawnie z produktami Good Ram. Idę reklamować kartę.

Dobrze tylko , że kupiłem w stacjonarnym sklepie, bo jakbym kupił przez sieć, to miałbym pozamiatane.

 

Zbieram się powoli do próby naprawienia grajka, narasta we mnie ta chęć powoli , ale dziś nad morzem ma być gorąco, więc słońce chyba wygra:)

 

 

Hejka Hejka !!!!

 

Piszę jeszcze raz, nowego postu nie zakładam, bo na innym forum ganiają mnie za niescalanie dwóch wiadomości od jednego nadawcy obok siebie.

 

Czy poradziliście sobie z uszkodzonymi plikami ? Znakiem rozpoznawczym jest takie blum klik , jakby ktoś cofał przez ułamek sekundy .

Pal sześć, jeśli to pojawia się rzadko, ale jeśli w każdej kolejnej piosence to słyszę, to ciśnienie lekko mi się podnosi.

 

Miłego dnia

 

jarrro

 

PS II

 

Chyba znalazłem rozwiązanie dzięki Wam !!! Folder oczyścić ze zbędnych plików, tylko okładka i będzie grało? :D

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności