Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw jest ciekawy – bogaty, ale i nietypowy:
silikonowe etui;
dwie folie na wyświetlacz (oraz jedna naklejona fabrycznie);
przewód USB-microUSB;
adapter USB OTG;
czytnik kart microSD;
adapter koaksjalny;
3 zaślepki na gniazda 3,5 mm;
instrukcję obsługi oraz ulotkę z opisem konstrukcji;
kupon rabatowy 15% na zakup muzyki w serwisie HDtracks.com.

 

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-fiio-x5/#more-3648

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki gruby konkretny inne zabawki fiio mają podobny byle nie taniej jak x1 bo tam oszczędzają nawet na kablach zapewne :/

 

https://www.google.pl/search?q=kabel+usb+fiio&safe=off&hl=pl&gbv=2&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=lPA1VY6LGsaysQHr14GoCQ&ved=0CAUQ_AU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie moje zdziwienie było jak dziś sobie porównałem x5 z EQ ustawionym na + 6dB czyli max w wysokich z imodem na 0-2dB grają w tym pasmie tak podobnie że X5 dogoniło mój ideał :blink: fakt że imod ma jeszcze 10dB zapasu w EQ ale używalne jest tak do +10dB bo później jednak przester.

 

Już wiem czemu zdradziłem mojego ulubionego grajka :/ całościowo to jednak x5 lepiej się paruję z hd600 i nie umiem tego wytłumaczyć jak połączyłem ten zestaw, tak 2 tyg później ożeniłem całą trójkę x5c5hd600 w jeden setupu.

Mezalianse testy czasami są ale i tak koniec końców paruje tą trójkę w jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy w x5 jest możliwość regulacji poziomu sygnału na wyjściu liniowym tak jak na wyjściu słuchawkowym?

Jak oceniacie trwałość gniazda słuchawkowego? Czy przy częstym wpinaniu i wypinaniu słuchawek nie ma problemów z kontaktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna szybka odpowiedź, bo jutro jadę na gwarancję.

 

Co jest w zestawie? Na razie mam gumowe etui, x5, coaxial, otg usb, czytnik kart, 2 folie, 3 zaślepki na wejścia. Nie wiem czy był kabel micro usb i czy było coś jeszcze?

Jak tam sprawa serwisu; typowo polskie podejście do klienta, czy też wszystko na odpowiednim poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zainstalować drivery USB do FiiO X5 i mam problem, bo po instalacji windows (xp 32bit) wywalił info o "możliwym niepoprawnym funkcjonowaniu urządzenia" i nie mam w ustawieniach dźwięku możliwości wyboru FiiO X5 właśnie. Sterowniki pobrałem stąd: http://www.fiio.net/en/supports/19

 

Niby się zainstalowały ale ni działają. W urządzeniu jest włączony tryb DAC-USB.

 

Czyżby pod ikspekiem nie działały?

 

 

/EDIT: W panelu sterowania kliknąłem na aktualizację sterownika i niby jest ok, pojawił się wybór FiiO X5 w urządzeniach audio. Niemniej jednak jak chciałem zapuścić jakąś muzykę, to wywaliło znów komunikat o jakiejś zbyt dużej przepustowości czy coś, że niby chce 81%... "Jutro" spróbuję podłączyć go do portu z tyłu i przy okazji odłączę tymczasowo swojego stacjonarnego DAC'a, zobaczymy.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undertaker, masz FCL II?

U mnie x5 po LO z FCLem bardzo dobrze spisywal się jako dac.

 

Zresztą, wolałem go właśnie tak słuchać niż jako samodzielnego dapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus - nie mam, bo to z wymiany za FCL'a II. Wciąż czekam na Rapture i z nim miałem zostać, ale... FiiO X5 mi gra z L2 bardzo podobnie do mojego stacjonarnego setu Lampucera CS4397 + Rapture + L2 :P I tak chyba wrócę do FCL'a I bo jednak on mi się z Lampucerą najlepiej zgrywał i jakkolwiek jakościowo pewnie z FCL'em II czy Rapture było lepiej, tak z I to miód malina banan non stop na twarzy przy odsłuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Ja nie namawiałem przecież do FCL II. Napisałem tylko, że mnie ta para ładnie ze sobą współpracowała.

Cieszę się, że Ci x5 podpasował. To dobry grajek w relacji cena/jakość, a z drugiej ręki to już całkiem.

 

Miłych odsłuchów.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Ja nie namawiałem przecież do FCL II. Napisałem tylko, że mnie ta para ładnie ze sobą współpracowała.

Cieszę się, że Ci x5 podpasował. To dobry grajek w relacji cena/jakość, a z drugiej ręki to już całkiem.

 

Miłych odsłuchów.

 

Dzięki. Wiem, że nie namawiałeś, nie odebrałem tego w ten sposób :) Zresztą na sprzęty pokroju FCL'a namawiać nie trzeba :) Jednakże do moich słuchawek (obecnie L2) wydaje mi się, że wzmacniacza nie trzeba i idą dobrze już wprost z LO FiiO X5. Teraz będę mieć przez to dylemat, bo ja jednak korzystam ze stacjonarki i DAC'a swojego specjalnie nie chcę sprzedawać, bo z moimi ulubionymi HM5 gra bardzo fajnie. Znowu to FiiO tak dobrze z Fidelio L2 się zgrywa, ale to też nawet z drugiej ręki kasa niemała, same słuchawki swoje kosztują. A ja lubię minimalizm i tu się robi drugi zestaw, który dodatkowo za to można przenieść, łatwo przewieźć jak zajdzie potrzeba... Ehh te dylematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności