Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyświetlaczu mam folijkę z białym paskiem i 2. To nie jest wartswa chroniąca naklejoną fabryczną folię?

Z tego co pamiętam to każdy nowy odtwarzacz miał już fabrycznie naklejoną folię na której znjadował się "film" ochronny. Musisz delikatnie go zdjąć pociągając za ten biały pasek z boku. Tylko delikatnie żebyś nie zerwał właściwej folii ochronnej.

witam

mam pytanie czy wam również kółko dziwnie działa? tz. nie jest precyzyjne i ciężko trafić w to co się chce?

Na początku też mnie to trochę denerwowało ale po jakimś czasie można się przyzwyczaić. Potem to już widzisz tylko same zalety kółka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się właśnie wydawało, że już tam folia pod spodem siedzi. Gdzieś czytałem co jest w zestawie X5 i było tam napisane, że są 2 folie i jedna naklejona. Nie byłem pewny tylko czy są 2 + trzecia już na ekranie czy 2 w tym jedna na ekranie.

 

Ja wiem, że to są ******ły, ale lubię mieć wszystko w dobrym stanie długo więc zanim zacznę kombinować z foliami wolałem zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje od ponad miesiąca i jakoś nie zapowiada się na zmianę :D

Popatrz na to inaczej ;) . Gdybyś musiał "macać" po ekranie jak w DX90 to byś tak nie narzekał na kuchenkę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko w X1 było dużo bardziej intuicyjne w obsłudze.

 

Podobno te iPodow są świetne.

Te w iPodach są dotykowe. Nie ma elementów ruchomych. Tak są świetne :) .

Samo kółko to całkiem dobry sposób z tym, że w X5 dali ciała z jakością tego elementu

Jak pisałem wcześniej - kwestia nabycia wprawy w obsłudze. Jest lekko wyczuwalny luz, ale nie musisz się martwić, że z czasem się zwiększy. U mnie kółko działało cały czas tak samo jak po wyjęciu X-a z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPodowy joy jest znacznie lepszy ale jest on dotykowy ale co ważne ma zmienny krok można precyzyjnie jaki i dość szybko przewinąć.

Fiio ma mechaniczne :/ i niestety precyzyj mu brakuje a przewinąć daaaalej to trzeba się namachać z kilka obrotów

 

Dlatego ja sobie skróciłem listę katalogując na dane gatunki muzyki lub innym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem X3 lub X5 - wczoraj na pojawila sie aukcja z dosyc dobra cena wiec impuls pchnal mnie w strone X5, ciekaw jestem co pokaze.

Napisze cos jak wroce z delegacji i bede mial szanse go odpalic. Potestuje go z Shure SE530, Audeo PFE 022, Sennheiser HD595 i HD25-1 II, takze skrobne cos za jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy sie - ostatnio SE530 wrocily do lask, sa po recablingu. A nad sprzedaza HD595 i wymiana chyba na DT990 myslalem od jakiegos czasu ale caly czas zbyt rzadko ich uzywam zeby miec jakas motywacje do zmian, jak sie zgra zobaczymy - kazdy inny co jednego brzydzi drugiego podnieca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od X5 lepiej gra "archaiczny" Cowon X7 (jedyna jego wada, że jest HDD), w każdym innym aspekcie dot. dźwięku, Fiio to cienias - sorry :-)

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/18/nowe-wrogiem-starego-czyli-fiio-x5-kontra-cowon-x7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale X7 cowona nie miałem okazji słuchać ale miałem kiedyś iaudio 7, którego dobrze wspominam ( super bas). Ostatnie produkty cowona nie trafiały w mój gust i tyle. Fiio X5 daje spore możliwości ( dac, sporo mocy i dobry dźwięk). Wszystko to kwestia gustu i mnie przykładowo dx90 wcale nie podchodzi, za dużo basu i zabijcie mnie ale stłumione granie. Muszę jeszcze posłuchać dłużej P1, bo początkowo mi nie podszedł ze względu na długo wybrzmiewający bas ale odsłuch był w sklepie i wiadomo jak to jest ;). Nie będę twierdził, że X5 to najlepszy player bo byłaby to nieprawda ( bardziej mi się podoba ak120 mk2).

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy dla kogo ? nie można mówić o lepszości bez kryterium i w dziedzinie gdzie nie ma 1 właściwego celu (upodobania) to dużo zależy od oczekiwań użytkownika. Tak więc Bale spalony wracaj na swoją połowę boiska :P

 

 

Miałem x5l nie wiem czym tu się tul się ludzie ekscytowali brak muzykalności szczególnie w górnych rejestrach, bas nijaki ... zły ? nie nie trafił w moje upodobania. Tak jak to zrobił ipod 5g i fiio x5. Choć dużo zależy od słuchawek jeszcze ale to inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nie rozumiem tego stwierdzenia z tym X7 - przeczytalem to i tak nie ma nic na poparcie tego twierdzenia ze X7 jest lepszy poza wzmianka o dobrym czasie pracy na baterii - ale to przeciez nie ma wplywu na dzwiek... Dziwne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności