Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w takim razie po co Wam X5? Są 2x tańsze lepsze USB DAC do domu. Sterowanie ze smartfona i macie swoją wygodę, jebs na łóżko i gra gitara. I tak Wam porządnych domowych nauszniaków X5 nie wysteruje więc podłączacie go pod AMPa...

Sens X5 jest, jeżeli korzystacie z niego na mieście, w środkach transportu itp.

 

Wyprowadźcie mnie z błędu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam funkcja USB DAC zwisa i tak z niej nie korzystam - do kompa mam inny sprzęt. X5 bez problemu napędza nauszniki, które posiadam a w najbliższym czasie nie planuję zakupu czegoś bardziej wymagającego, więc argument z podłączaniem ampa odpada(przynajmniej u mnie).

Sens posiadania X5 w użytku domowym polega na tym, że nie jesteś przywiązany do innych ustrojstw zasilanych czy to z gniazdka, czy z USB i otrzymujesz całkiem dojrzały dźwięk w wersji przenośnej.

Wyprowadzany na zewnątrz też zapewne będzie ale to już w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych niż te, które w tej chwili mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox czytam ale dość mocno zaznaczam by nie oszczędzać kosztem 1 dapa !

Tak jak napisał Miniu dojrzały dzwięk wszędzie gdzie jestem. A nie zawsze mam możliwość słuchania kolumn.

 

Dużo się przemieszczam i dla mnie x5 + hd600 to takie minimum dzwiekowe, jak mam CZAS i odpowiednie miejsce kolumny stacjonarny i co tam dac czy cd. Ale tego nie wezme ze sobą sweet point jest w jednym miejscu i przeszkadza to wielu. A gdy chce posłuchać czegoś mocnego to tak by innym nie przeszkadzać x5 ratuje.

 

Mały dap jest tylko w drogę, x5 szkoda w obecną aure używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w takim razie po co Wam X5? Są 2x tańsze lepsze USB DAC do domu. Sterowanie ze smartfona i macie swoją wygodę, jebs na łóżko i gra gitara. I tak Wam porządnych domowych nauszniaków X5 nie wysteruje więc podłączacie go pod AMPa...

Sens X5 jest, jeżeli korzystacie z niego na mieście, w środkach transportu itp.

 

Wyprowadźcie mnie z błędu :P

Jakie? Ja X3 słucham głównie jako DAC i przy ewentualnym przejściu na X5 również ta opcja byłaby priorytetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% czasu X5 gra u mnie jako DAC, 20% jak chodzę po domu, przed snem czy coś a 10% to jak czasem do autobusu go wezmę.

 

Ale ogólnie to dziennie 2h w autobusie spędzam na dojazdach, także X5 biorę ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny skin oparty na fw 2.4, sześć kolorów do wyboru.

 

Tak, ładny, ale: renderowanie czcionek się sypie przy przechodzeniu menu, a autor dał w wersji orange żółtawe napisy na pomarańczowym tle. Z definicji nieczytelne. To już ten jest lepszy - Aztechno gold wheel https://onedrive.live.com/?cid=d307fa1f46fc44b6&id=D307FA1F46FC44B6%2128024&ithint=file,fw&authkey=!APZ9LHEZjfEIg0E

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchawki mają sykliwą górę, braki na średnicy i jednolity bas, to X1 lepiej zagra od X5.

Kwestia synergii :)

Mnie X1 z Pro80 stock i po rekablingu nie powalił, nie słuchałem tylko słynnej wersji Fatso. Jednak połączenie góry syczącej Pro80 i piaszczystej jak Sahara z X1 to nie to. Z X5 było z kolei za jasno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pro80 by Fatso :)

Nie mają sykliwej góry ani jednolitego basu. Nudno to one zagrały właśnie z X5 za bardzo poprawnie.

W takim razie mod w muszli musi sporo zmieniać. Sam kabel nie usunął sykliwej góry, nawet na X1 było ją słychać.

Wtedy faktycznie z X1 zagrają lepiej niż z X5. X5 bardzo mi się podoba z neutralnymi/cieplejszymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz z tym bieganiem z X5 ?? Prawda ??

 

Tak wygląda X1 z ArmBandem i uważam, że to max mozliwości mobilnej przy bieganiu...i właśnie dla tego kupiłem X1 a do niego E11K zamiast X5, żeby mieć sprzęt do biegania (X1 w tej opasce i Kossy Porta Pro) do spacerów z psem po lesie (X1 w kieszeni i ZoroHD) i do słuchania w łóżku (X1+E11K+SHP9500)

20150115_162759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 waży ~0,2 kg i raczej jest to masa znacznie odczuwana. Tym bardziej podczas biegania. Musiała by być mocna opaska żeby utrzymać X5. Polecam kupno clip +, lub sport, który znacznie bardziej nadaje się do uprawiania sortu. X5 do domu i na miasto/ spacery ale nie do biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności