Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem już na etapie stabilizowania miłości. X5 jest po prostu przegenialny. Dzięki X5 i E12 mam 2 różnie grające systemy przenośne.

 

I wcale sam X5 nie gra gorzej - gra po prostu inaczej.

A co daje e12 ? tym bardziej ze ma wymienne opki,

na moje uch LO gra deko lepiej, a c5 dodaje basu przy włączonym podbiciu basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane :P

Pytam o coś czego nie można wywnioskować samemu czyli co dźwiękowo się zmienia.

Nie bez powodu nosze cegłę x5+c5 tak mnie ten dandem ujoł że rzepem jest na stałe połączony i rzadko odpinam C5 ...., przez tą cegłę 565 dostały brata hd600 :D

iMod dostał smsla bo mały i fajny ...

 

A tak wyprzedzając można e12 rozjaśnić trochę brak mi połysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Looool rzeczywiście jest folia :D widać ją tylko pół milimetra od krawędzi. No to teraz wszystko jasne można spać spokojnie ;)

 

Aż tak bardzo Cię to męczyło :)? Bardziej bym się przejmował dźwiękiem. FiiO z jednej strony kocham a z drugiej nienawidzę :). No i faktycznie 2.03b dla mnie najlepszy.

 

Ja nawet na 2.0 miałem podobnie - ogólnie w****iało mnie jego przyciemnienie albo go bardzo lubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane :P

Pytam o coś czego nie można wywnioskować samemu czyli co dźwiękowo się zmienia.

Nie bez powodu nosze cegłę x5+c5 tak mnie ten dandem ujoł że rzepem jest na stałe połączony i rzadko odpinam C5 ...., przez tą cegłę 565 dostały brata hd600 :D

iMod dostał smsla bo mały i fajny ...

 

A tak wyprzedzając można e12 rozjaśnić trochę brak mi połysku

 

 

 

Daje możliwość zabawy w kreowanie dźwięku i brzmienia na etapie wzmacniacza. Sygnał na LO idzie z DAC z pominięciem wzmacniacza. Więc mamy 2 tory z jednego DAC, w tym jeden prawie w pełni konfigurowalny.

Lubisz duże litery, to wytłuszczyłem. Zmienia się to co chcesz i w kierunku który wybierzesz...Nie zmienisz tylko mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej bym się przejmował dźwiękiem. FiiO z jednej strony kocham a z drugiej nienawidzę

 

możesz rozwinąć?

 

FiiO gra pięknie, nie lubię opisywać barwy, ogólnie dźwięku bo nie potrafię a i każdy sam inaczej odbiera określenia, ale: sposób budowania sceny, dynamika, hiper rozdzielczość (w każdym wymiarze) wypierdziela z kapci. Jest tak nieprzewidywalny, że potrafi zaskoczyć przy starych utworach, nawet elektronice, nie wspominając o wokalach... Znowu przy słabych realizacjach gra tylko bardzo dobrze :). Za to go kocham.

 

A nienawidzę bo strasznie się męczę słuchając, nawet przy niskiej głośności (<60 low), nie wiem czy to wina tak masakrycznej ilości detali że mój mózg nie wyrabia, czy po prostu jest za 'jasno' z HP100. Albo ze mną jest coś nie tak, bo słuchałem ostatnio non-stop :), albo z X5, albo nie wiem.

Natomiast dziś jak wracałem do domu słuchając MS200 na 4s, miałem wrażenie "muru", "bariery" zaraz nad średnicą, góra jest taka płaska, już nic nie jest takie samo po odsłuchach X5 :).

 

Taki toksyczny związek :). Tak czy inaczej robię sobie przerwę przez weekend od muzyki, później zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecin, może X5 i HP100 po prostu nie tworzą najlepszej synergii...?

 

Bardzo możliwe, HPeki zawsze miały dużo góry, wysokich. Ale ogólnie teraz za bardzo przeciążałem słuch własny. Plus klima i przewianie, znowu na jednym uchu mam mniejszy bas :).

 

Ile taka przyjemność? http://www.fiio.com.cn/products/index.aspx?ID=100000050629167&MenuID=105026001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecin, może X5 i HP100 po prostu nie tworzą najlepszej synergii...?

 

Po tym co piszesz @Mecin wnioskuje że jest bardzo dobra synergia :P tylko że same hp100 już takie są że potrafią przyatakować detalami. :)

 

Zgrywa się, oj zgrywa :), raczej ja się dopiero zacząłem wygrzewać pod FiiO :).

 

Kopnijcie mnie jak będę chciał kiedyś sprzedać X5 :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopnijcie mnie jak będę chciał kiedyś sprzedać X5 :).

 

No problem. ^_^

 

Ja wyszedłem z założenia, że dam mu szansę, mimo, że dźwięk był trochę nie w moim stylu. I po prostu z każdym dniem mnie zadziwia i co raz bardziej wciąga. W tej chwili nie widzę opcji, by go sprzedać. Nawet nie ma żadnej rozsądnej alternatywy, prócz droższego iBasso. Myślę, że jak ktoś nie ma wymagających słuchawek to nawet dodatkowy wzmacniacz może być zbędny (tj. tylko psucie dźwięku).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podobnie, dlatego się wstrzymuje ze zmianami, jak wspominam wszędzie góra, średnie (damski wokal) są cudowne. Do tego głowa mi się wygrzała i nie mam dyskomfortu żadnego, a z każdym nowym albumem jest coraz lepiej :). Mam nadzieję że nowa wersja softu nie popsuje dźwięku.

 

Myślałem nad zakupami na HDTracks, ale z tego co przejrzałem nie znalazłem znanych mi artystów, macie może jakieś ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę spróbować sterowników Mikołaja, niektórzy mogą zaliczyć opad szczeny lub jak kto woli - odkryją nowe pokłady sceny. ;)

 

Teraz gra naprawdę wyśmienicie. Choć jeszcze wrócę na jakiś czas do stockowych sterowników by nacieszyć się pierwotnym charakterem fiio.

 

Bardzo mi się spodobały sample z powyższego linka - leci u mnie właśnie Alexis Cole i normalnie poezja. X5 zbliżył się do mojego pierwotnego gustu/ideału. Gładkość, wielowymiarowość dźwięku, świetna scena, bezwysiłkowe granie.

 

Trzeba kogoś przycisnąć teraz by zrobić wersje FW z takim graniem :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie samo FiiO przy wydawaniu kolejnej wersji FW zaktualizuje sterowniki, jeżeli nie były jakoś modyfikowane to duże prawdopodobieństwo że będzie to samo na DAPie, James też wspomniał o dodaniu opcji zmiany tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ten zmodyfikowany soft robi x5 prawdziwie neutralnym, zdejmujac nadmiar basu albo moze bardziej zbyt dlugie wybrzmiewanie basu. Z kolei na headfi relacjonuja ze na chinskim forum FiiO Chinczycy prosza FiiO o wiecej basu I zeby ten bas stal sie bardziej "jakis" niz "nijaki" jak go obecnie postrzegajaChinczycy. Wiec FiiO musi grac miedzy oczekiwaniami "neutralistow" a oczekiwaniem Chinczykow zeby X5 mial wiecej basu.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, opisywane zmiany dotyczą tylko sterowników do xmosa, które od wersji 2.xx zrobiły takie zmiany. Tu fiio nie ma nic do rzeczy, bo takie stery wypuścił sobie xmos. Mikołaj je zaadaptował do FIIO X3/X5, ktore mają właśnie chip xmosa.

 

Nie wpływa to w żadnym razie na dźwięk samego grajka. Do tego stabilność sterowników od FIIO i tych od Xmosa jest podobna. Różnica jest w brzmieniu, które w przypadku sterów od xmosa wnoszą zmianę w stosunku do tego co normalnie prezentuje sam plejer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na softach 2++ żadnego nadmiaru basu nie ma, jest zrównoważony, nawet delikatnie wycofany, co sprawia naprawdę że całość gra świetnie. Te zmodyfikowane to są sterowniki USB nie FW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2.0 mial zbyt tlusty bas. Moze nie bylo go ilosciowo duzo ale jego charakter byl taki ze IMO zachodzil na nizsza srednice robic z X5 deko przyciemnionego I cieplawego playera. Tak ja go odbieralem. Nie mialem mozliwosci jeszcze sluchac 2.0.3 czy 2.0.7.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności