Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo, jasniejsza niz 2.0.0 - jezeli tak jest to player dla mnie;) nawet na 2.0.0 sprawial mi czasami wiecej frajdy niz dx90 na 2.0.0; dx90 na 2.0.5 niestety nie mialem mozliwosci porownac do x5.

No właśnie opisałeś gdzieś dx90 vs x5 ? czemu dx90 poszedł w ludzi ? niby taki super ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter, pisałem w rożnych wątkach moje wrażenia co do porównania X5 do dx90 na 2.0.0., ale oczywiście mam w planach i jestem zobowiąznay napisać recenzję X5 gdzie się pojawi porównanie do dx90; a czy napiszę wrażenia z odsłuchu dx90 to zobaczymy, jak mi się zeche to to zrobię.

 

o tym dlaczego sprzedaję dx90 również pisałem. dx90 jest naprawdę świetny, jednakże na 2.0.5 był jeszcze lepszy tylko że idąc za radami większości non stop słuchałem 2.0.0. a 2.0.5 wgrałem w dniu kiedy miałem dx90 wysłać do nowego właściciela i wtedy usłyszałem lepsze wysokie, które jak dla mnie mają jakiś problem na 2.0.0. w dx90 no i plus w końcu pojawiła się dla mnie ta duża przestrzeń i napowietrzenie, której mi trochę brakowało w 2.0.0. (o czym też pisałem w wątku o dx90). pomimo zachywtu nad 2.0.5 i tak bym go sprzedał bo: (i) uważam, że różnice między DAPami są nieduże, miałem w pewnym momencie i X5, Dx90, imoda i studio v i różnice między nimi owszem były ale często bardzo minimalne, (ii) potrzebuję kasy aby kupić wymarzone customy; nie mam nieograniczonych środków do wydania na audio, muszę kupić furę, wykończyć dom i takie tam, więc stałem przed wyborem mieć dx90 który gra na poziomie mojego imoda i bujać się pewno z 6 miesięcy ze sprzedażą imoda i Cosmicsów aby zebrać kasę na customy (na co wskazuje chociażby to co się wyprawia ze sprzedażą imoda przez krz, chłop musi schodzić do 200 zł :woot:) albo sprzedać szybko dx90 i przeznaczyć kasę na customy już teraz i słuchać z imoda, która gra technicznie podobnie; wybór dla mnie jest oczywisty, chcę mieć teraz moje wymarzone customy niż DAPa, który różni się o 2% od mojego imoda; oczywiście po kupieniu tych customów mam zamiar wystawić na sprzedaż mojego imoda i Cosmicsy by kupić sobie inny odtwarzacz - będzie to albo dx90 albo sony zx-1 albo dx100..a dlaczego chcę mieć nowy odtwarzacz a nie świetnie dla mnie grającego imoda, a no dlatego, że imod nie ma opcji usb dac, nie odtwarza hi-res, ma 7 lat i przy moim ogromniastym i cholernie ciężkim wzmaku mój imod nie nadaje się on the go.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bujam ze sprzedażą archosa 250gb. Nie chcę schodzić do nie wiadomo jakiej kwoty. Miałem kilka propozycji ale albo były śmieszne albo chcieli wymiany obudowy... Całe szczęście, że nie mam jakoś bardzo napiętego budżetu i mogę mieć 2 playery ;).

 

różnica w dobrych odtwarzaczach polega na niuansach i trzeba się zastanowić czy warto zmieniać dotychczasowy sprzęt. Kupiłem x5 żeby mieć jedno urządzenie do wielu zastosowań. Chciałem również pomniejszyć rozmiar ale wyszło to średnio, bo x5 to również zawodnik pokaźnych gabarytów :) Co do dx90 to jest to niewątpliwie rewelacyjny odtwarzacz ale brakuje mu 2 slotów na karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam teraz takie wrażenie ale aby mieć 100% pewność to pod koniec lipca pójdę do sklepu żeby porównać do 2.0

To mam prośbę, puścisz mi zajawkę na PW, że dałeś ten wpis (?), bo za trzy tygodnie to mogę zapomnieć, że mam sprawdzić jakie było Twoje odczucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też mam teraz takie wrażenie ale aby mieć 100% pewność to pod koniec lipca pójdę do sklepu żeby porównać do 2.0

To mam prośbę, puścisz mi zajawkę na PW, że dałeś ten wpis (?), bo za trzy tygodnie to mogę zapomnieć, że mam sprawdzić jakie było Twoje odczucie :-)
Jasne, będę pamiętał. 21 lipca będę już w łodzi i w wolnej chwili pojadę do sklepu porównać. Jedno jest pewne, że po każdym update obsługa jest coraz lepsza ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopóki taka karta to prawie połowa wartości samego X5 jej zakup jest dyskusyjnie opłacalny ;)

 

 

Tapnięte z Fajfona

 

A ta sama karta w droższym grajku miała by sens? Trochę dziwna logika zwłaszcza ze ta sama kartę można użyć również w innych grajkach

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 na 2.03:

W stosunku do FW 1.x:

Odchudzone brzmienie, bardzo rozdzielcze. Dosyć jasne, odciążone i rozrzedzone, .

W stosunku do FW2.0:

Zlikwidowane przestery cyfrowe, lekko cofnięte midbasy i dolna średnica. Bardzo wyrównany tonalnie. Delikatnie bardziej rozdzielczy, mniej jazgotliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności