Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Samuel_: Ok, gadajmy na spokojnie. Nie chciałem tutaj tworzyć podziału my - Ty, wyszło niechcący, chociaż sam to zainicjowałeś, ale wytłumaczyłeś jak jest, więc ok.

 

Rozumiem. W praktyce "nieco" ma znaczenie małe lub w ogóle. Tutaj jednak jest rozmowa stricte o kontekstach, o porównaniach i właśnie o tym "nieco". Taki audio-******lec, ale rozumiem że z tego powodu możemy to demonizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie; no po to jest to forum, żeby porównywać i niuansować, bo małe różnice są. Mnie chodziło, żeby z siebie wariata nie robić i że jak ktoś napisał, że x5 jest cieplejszy od ak100 i woli pod tym względem ak100 to:

-x5 jest ciepły,

-a jak jest ciepły to znaczy że jest zły

-i ja go nie kupię w związku z tym

 

bo jak kupi a wcześniej miał x3 czy sanse czy ipoda i go sprzedał tydzień przed zakupem x5 to się nie połapie jaka tam jest doza ciepłoty i czy to dobrze czy żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejta spokój, ja nie ogarniam o czym ja czytam, co ja pacze?

 

Co do Fiio podoba mi się obsługa w iPodzie Video na zasadzie "kółeczka", więc tutaj też pewnie będzie dobrze, aczkolwiek ciekawi mnie czułość tego Fiiowskiego kółeczka i awaryjność. Bardzo fajne szczególnie w przypadku zwiększania głośności i przewijania długich list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Fiio podoba mi się obsługa w iPodzie Video na zasadzie "kółeczka", więc tutaj też pewnie będzie dobrze, aczkolwiek ciekawi mnie czułość tego Fiiowskiego kółeczka i awaryjność. Bardzo fajne szczególnie w przypadku zwiększania głośności i przewijania długich list.

Mam wrażenie że pomimo kółka nawigacja jest zupełnie inna niż w ipodach-tak chyba ktoś na head fi pisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Fiio podoba mi się obsługa w iPodzie Video na zasadzie "kółeczka", więc tutaj też pewnie będzie dobrze, aczkolwiek ciekawi mnie czułość tego Fiiowskiego kółeczka i awaryjność. Bardzo fajne szczególnie w przypadku zwiększania głośności i przewijania długich list.

Mam wrażenie że pomimo kółka nawigacja jest zupełnie inna niż w ipodach-tak chyba ktoś na head fi pisał.

 

WTF ???? yyyy pokaż mi gdzie tak powiedziałem :P:D zoomo manipuluje informacją normalnie :D

 

O proszę poprawione :D

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, które zagraniczne recki są najwiarygodniejsze, więc zapytam tu. Jak wygląda nie samo sq, ale charakter x3, dx50 w porównaniu do x5? Widziałem, że jak w kalejdoskopie jesteśmy bombardowani różnymi info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, czytam, czytam i jakieś to "mętne" w recenzjach. Obawiam się jednak że trzeba poczekać aż pojawi się oficjalnie na rynku i będzie można wyciągnąć "średnią" z większej liczby recenzji. Albo... można zamawiać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co widziałem, to w codziennym życiu ekran może być "wtopą", jeśli będzie na poziomie s:flo2 to jakoś sobie poradzę.

Czekam na realizacje preordera...

Ktoś ma jakieś wieści o dokładniejszym terminie realizacji (z dowolnego sklepu/źródła)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od Fiio o rozpoczęciu produkcji masowej 20.03, realizacja naszego zamówienia druga połowa marca - innych wiadomości nie mam.Po tych dwóch wiadomościach należy przypuszczać, że to raczej koniec marca.

Znajomy zamówił w jednym z chińskich sklepów i dostał info o realizacji zamówienia w czasie od 10 do 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmm, dopiero zacząłem słuchać.

Jeżeli chodzi o menu i UI to jest dobrze :) w zasadzie nie ma żadnych kłopotów ze złapaniem jak obsługiwać odtwarzacz. Wykonanie samego playera jest bardzo dobre.

Kółko na pierwszy dotyk chodzi trochę za lekko powodując, że trudno jest je "wyczuć" żeby wygodnie zmieniać pozycje menu. Po chwili przyzwyczajenia jest lepiej.

Dźwięk - porównując do iphone 4s na Shure SRH840 - bas jest bardziej szczegółowy i schodzi niżej. Scena jest szersza i słychać więcej szczegółów w muzyce. To tak na bardzo szybko.

 

Od razu zaznaczam różnice nie są gigantyczne - moja nieosłuchana żona ledwo je słyszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżywam orgazm za orgazmem! Podłączyłem line-out do mojego Head-Box'a i mam dreszcze :)

W porównaniu do Cowon'a X7 jest ogromna różnica na pierwsze chwile. Jak zarzucę coś w HD po zakupie z HD Tracks to pewnie będzie przepaść.

Edytowane przez wasyliew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżywam orgazm za orgazmem! Podłączyłem line-out do mojego Head-Box'a i mam dreszcze :)

W porównaniu do Cowon'a X7 jest ogromna różnica na pierwsze chwile. Jak zarzucę coś w HD po zakupie z HD Tracks to pewnie będzie przepaść.

W takim razie gra head-box a nie x5 ,chyba że jestem w błędzie to mnie poprawcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja przeżywam orgazm za orgazmem! Podłączyłem line-out do mojego Head-Box'a i mam dreszcze :)

W porównaniu do Cowon'a X7 jest ogromna różnica na pierwsze chwile. Jak zarzucę coś w HD po zakupie z HD Tracks to pewnie będzie przepaść.

W takim razie gra head-box a nie x5 ,chyba że jestem w błędzie to mnie poprawcie.

 

HB odpowiada za sekcję wzmacniacza. Konwersję C/A robi X5. Nie podłączyłem coax-out tylko line-out :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżywam orgazm za orgazmem!

 

To chyba w pudełku było coś jeszcze oprócz plejera :P

 

Disclaimer: ja mogę być prezesem spółdzielni gumowe ucho, to są tylko moje opinie a nie prawdy objawione (od tych są tutaj inni). Porównanie jest nienaukowe (leniwy jestem sorry) mój iPhone służy jako przenośny spotify - w najwyższej jakości. Na X5 mam FLAC. Acha, i nie jestem audiofilem, recenzentem, przesłuchiwaczem etc.

 

Porównywałem na Shurkach SRH840, SE535 i na HiFimanach RE-400.

 

Ogólnie mogę powiedzieć tak: różnice są zdecydowanie mniejsze w przejściu między plejerami niż między słuchawkami - różnice w jakości pomiędzy RE-400 a SE 535 na danym plejerze słyszy się "od kopa" - różnice pomiędzy plejerami na tych samych słuchawkach... not so much - one są, ale trzeba się bardziej wsłuchać.

 

Porównanie dla RE-400 zgodnie z prośbą @maciux (o samych słuchawkach można poczytać gdzie indziej) na podstawie Led Zeppelin Mothership:

 

Ogólnie - jest lepsza scena, bardziej szczegółowo gra X5 - ten album nie jest bardzo basowy, długie solówki Page'a są esencją grania Sterowców i to bardzo dobrze słychać na X5.

W Communication Breakdown solówka w środku jest znacznie "ostrzejsza" i wyraźna niż na iPhone. W Dazed and Confused talerze się będą bardziej zlewać na 4S - na X5 perkusja gra znacznie dokładniej.

Kashmir - iphone gra bardziej funowo, bas jest trochę bardziej "miękki" mniej inwazyjny dla ucha, w X5 trochę bardziej precyzyjny.

Słuchając tego albumu na RE-400 wydaje mi się, że jest dobra synergia między RE-400 a X5 - oba lubią średnicę :)

 

Wczoraj na SE 535 Dream Theater Awake na X5 brzmiał chu*** do tego stopnia, że jeszcze raz zripowałem płytę bo nie byłem pewien czy się coś nie schrzaniło na 4S brzmiało to znacznie "przyjemniej" i holistycznie natomiast na X5 było za bardzo poszatkowane. W dodatku strasznie eksponowane było takie "tępe uderzenie" w basie jakby zniekształcona stopka perkusji. W kawałkach Eden Brent z płyty "Mississipi Number One" doprowadzało mnie to do furii - w 4S ten efekt też jest ale mniej wyeksponowany.

 

Nie żebym był niezadowolony z X5 ale szczerze mówiąc oczekiwałem trochę więcej po nim. Może to jest kwestia słuchawek, może masteringu, ale nie miałem sensacji opisanej przez @wasyliew. Nie mam porównania z innymi high-endowymi odtwarzaczami jak DX50, Kałachem, Super Kałachem czy Super Super Kałachem :P więc może w tym całym interesie chodzi tylko o takie szczegóły w brzmieniu - jeśli tak to ja już nic nie rozumiem ;)

Edytowane przez Reyn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reyn, często różnice pomiędzy playerami są naprawdę małe. Ponadto, inaczej możesz wyłapwać różnice jak robisz pseudo AB test porównując bezpośrednio playery a inaczej słuchając jednego dnia jednego playera a drugiego drugiego. Do tego jeszcze oczywiście dochodzi kwestia używanych słuchawek. No i oczywiście nie zapominaj - bardziej techniczny, szczegółowy player może zaczać pokazywać wady mixu/masteringu płyt i naraz słyszysz jak talerze perkusji brzmią ****owo na danej płycie.

 

Moje doświadczenie, na Studio V tak miałem, a odnośnie X5 dowiem się za jakieś 2 tygodnie, jest takie że największe różnice - jeżeli w ogóle są - które mają, przynajmniej dla mnie, duże znaczenie i wyznaczają dla mnie klasę playera, dotyczą raczej rozdzielczości, przestrzenności i separacji instrumentów; na pewnym poziomie tonalność ma już mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności