Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No kałach też jest z leksza ciepławy. X5 pewnie będzie jeszcze bardziej, bo wszyscy o tym trąbią. Ktoś tam pisał jeszcze, że nie jest za bardzo szczegółowy, to chyba najbardziej niepokoi... "very good sound stage", ale pewnie nie aż tak good, jak w kałachu. Coś mi się zdaje, że to będzie coś takiego jak studio V, czyli z niektórymi słuchawkami zgra się lepiej niż ak100, ale z większością to kałach będzie górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem dopisać, że te lekkie ciepło w AK120 jest jeszcze dla mnie akceptowalne. No i eliminuje to PRO-EQ, więc trochę mnie martwią te pierwsze donosy na temat X5, tym bardziej że JamesFIIO zapewniał neutralność. Ale trzeba poczekać z osądami :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat AK120 dla mnie jest w pełni neutralny (niczego nie brakuje i nic nie dominuje), Ak100 ciepławy, a studio zimnawy (analityczny...). X3 natomiast jest ciepły, a dx50 zimny (aczkolwiek tutaj bazuję na porównaniu ze studio w Twojej recenzji).

 

W sumie te opisy grania X5 trochę przypominają mi to, co czytałem o ksiulinie ihihi (IHIFI760 ;)), ciekawe który lepszy. Ksiulin niedawno zyskał dodatkowy atut, bo okazało się, że działa na nim przerobiony przez ruskich rockbox od monstera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wyszedł pierwszy patch do X5 ;/

Przypomina mi to troche sytuację jaka obecnie mamy chociażby z grami. Producent wydaje grę twierdząc że jest to finalny produkt, a tymczasem w dniu premiery wydaje patcha. ;(

Taaa...jak w Rome2: Total War, gdzie przez jakiś czas po premierze wszystkim gra się wieszała po kilku turach, bo programiści o czymś zapomnieli...taki drobny OT ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 jak dla mnie jest teraz bliski neutralności, a jak już to od strony ciepła. Przy Studio wypadł jaśniej i ostrzej w sensie charakteru - Studio był gładszy.

 

xkarionx: FiiO wypuściło najpierw X5 na rynek chiński i w sumie oficjalnie przyznają, że to w ramach testu, żeby produkt udoskonalić przed ogólnoświatową dystrybucją. W międzyczasie zmienili też kółko na gumowane, więc to taki massive beta-test ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaadammm!! I jest pierwsza recenzja: Review

Update:

A tutaj kolejna.

 

Wygląda na to że X5 ma kilka fizycznych mankamentów (nie dokładna nawigacja za pomocą "kółka" i nie najlepszej jakości zaczepy na karty sd )

Ale pod wzgledem dzwieku klasyfikuje się bardzo dobrze. Kałachowi raczej nie dorównuje ... ale może po kilku nastepnych aktualizacjach .... wszystko się zmieni ;D

Edytowane przez xkarionx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest realnie najlepszy -

Ale to już chyba kwestia mocno subiektywna, nieprawdaż, bo jeżeli możemy narzucać innym co jest najlepsze czy to w słuchawkach, playerach czy ampach to dojdziemy do absurdu.

 

Mam pełną świadomość, że dla Fatso taki Ak120 jest najelpszy. Ale znów to są jego subiektywne wrażenia.

 

P.s. Żeby było jasne nie piszę nic nt jak gra Ak120, bo to jest inna para kaloszy.

 

 

Wracając do tematu, pierwsze recki X5 jak dla mnie są bardzo obiecujące, zaczyna się rozbijać o preferencje i zgranie z poszczególnymi słuchawkami.

 

Wojtku, czy będą sztuki X5 do odsłuchu?

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo jest realnie najlepszy -

Ale to już chyba kwestia mocno subiektywna, nieprawdaż, bo jeżeli możemy narzucać innym co jest najlepsze czy to w słuchawkach, playerach czy ampach to dojdziemy do absurdu.

 

Mam pełną świadomość, że dla Fatso taki Ak120 jest najelpszy. Ale znów to są jego subiektywne wrażenia.

 

P.s. Żeby było jasne nie piszę nic nt jak gra Ak120, bo to jest inna para kaloszy.

 

 

Wracając do tematu, pierwsze recki X5 jak dla mnie są bardzo obiecujące, zaczyna się rozbijać o preferencje i zgranie z poszczególnymi słuchawkami.

 

Wojtku, czy będą sztuki X5 do odsłuchu?

 

Tak samo jak Twoje, subiektywne polowanie na każdą informację, o przewartościowanych sprzętach. W każdym temacie, gdzie ktokolwiek ośmieli się napisać, że AK jest grejt, pojawia się @Krismarzyk i "nawraca" świat na właściwe tory. To jest juz tak samo męczące, jak Lorda Raydena pianie o nich w każdym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa wolność wyrażania swoich opinii. Miejsce, w którym jest tylko jedna "słuszna linia" do złudzenia przypomina polityczne systemy totalitarne/autorytarne/komunistyczne.

 

A praktyczny wydźwiek tego jest taki, że pisze taka kolejna osoba na forum że coś tam nie pobiło kałacha a przy tym ta osoba nie słuchała kałacha więc sama nie wie co mówi. Oczywiście pisze tak, bo na forum wyczytała że kałach to referencja.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie patrząc jest najlepszy - ktoś może lubić inne brzmienie, ale gdy jest osłuchany nie powinien mieć kłopotu z określeniem wartości. Inna sprawa jak pisałem to cena. Czy warto za ten ułamek/niuans płacić aż tyle. To juz sprawa naszego portfela i naszego spojrzenia na audio.

 

 

X5 i sztuki testowe - będą, ale pewnie sample przyjdą dopiero z zamówieniem - dlatego preorder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest referencja. Pewnie jakby kosztowała 500 pln nie miałbyś z tym problemu. A tak, ta niedorzeczna cena i nabijanie ludzi w butelkę...

Możesz mi wierzyć albo nie, ale słuchałem chyba wszystkich grajów jakie da się dostać. A jak nie słuchałem to pojedynczych egzemplarzy. W tym większość tzw. Hajendu. O niektórych nie mogę pisać, bo mi nie wolno. Jednak to AK120 zawsze był stawiany w środku jako punkt odniesienia, nawet dla opisu bardziej trafiającego w gust recenzenta sprzętu konkurencyjnego z wysokiej półki.

 

Czy naprawdę uważasz, że jestem sponsorowany, w jakimś stopniu opłacany czy po prostu niepoczytalny i mając taką kasę do wydania na DAP wziąłbym urządzenie nie najlepsze? Jak lada moment pokaże moja recenzja słuchawek Beyera z przetwornikiem Tesla, nie ma dla mnie znaczenia cena przy wyborze. Tylko jakość i spełnianie stawianych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest referencja. Pewnie jakby kosztowała 500 pln nie miałbyś z tym problemu. A tak, ta niedorzeczna cena i nabijanie ludzi w butelkę...

Możesz mi wierzyć albo nie, ale słuchałem chyba wszystkich grajów jakie da się dostać. A jak nie słuchałem to pojedynczych egzemplarzy. W tym większość tzw. Hajendu. O niektórych nie mogę pisać, bo mi nie wolno. Jednak to AK120 zawsze był stawiany w środku jako punkt odniesienia, nawet dla opisu bardziej trafiającego w gust recenzenta sprzętu konkurencyjnego z wysokiej półki.

 

Czy naprawdę uważasz, że jestem sponsorowany, w jakimś stopniu opłacany czy po prostu niepoczytalny i mając taką kasę do wydania na DAP wziąłbym urządzenie nie najlepsze? Jak lada moment pokaże moja recenzja słuchawek Beyera z przetwornikiem Tesla, nie ma dla mnie znaczenia cena przy wyborze. Tylko jakość i spełnianie stawianych wymagań.

Ad. 1 - Ja tylko mówię, że to jest kwestia mocno subiektywna i to jest referencją też jest subiektywne. Nie piszę nic o pieniądzach, nomen omen o których sam wspomniałeś :)

Nie mam po co wierzyć czy nie czy słuchałeś najlepszych grajków (najdroższych=najlepszych?). To jest Twoja sprawa.

 

Ad. 2 - Jaka jest Twoja motywacja nie wnikam. Twoja sprawa. To czy masz najdroższe słuchawki też mnie grzeje. Wciąż jednak są twoje subiektywne wrażenia a nie prawdy objawione. I tu jest pies pogrzebany bo z uwagi na to, że Twoje poglądy mają dość mocną siłę rażenia, potem co to napiszesz jest przepisywane bezmyślnie na tym forum.

Z wiedzą i doświadczeniem łączy się tez odpowiedzialność, przynajmniej ja tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Czytając recenzję Fatso wiem, że ma inny gust od mojego i wiele chwalonych przez niego sprzętów mi nie podejdzie. Aż takim przywódcą stada nie jest by każda owieczka za nim biegła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle ukazały sie kałachy x3 x5 dxy? Nie było ich było wiadomo playerki i najlepsze iMody :) teraz co złe samopoczucie bo mój sprzęt nie jest tak fajny. Jest nadal i to bardzo bo poświęciłeś czas i pieniądze aby dobrać pod siebie odpowiedni tor :) tego nic nie przebije. Bo to jak z customami robione na miarę. AK120 przedstawiany jest za wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych urządzeń więc jest referencyjny, czy nie? Może sie nie podobać bo pasuje nam inne brzmienie, ale jakosci nie można mu odmówić - no chyba że laik. Krismarczyk z Fatso jest tak ze on opisując sprzęty pozwala sie poznać i po przeczytaniu kilku recek jego autorstwa wiesz co ci pasuje lub nie po samej lekturze. Nie róbmy kolejnej wojny w nieodpowiednim miejscu.

 

X5 jak się teraz kształtuje jego cena w świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, może i mylne wrażenie, że ilekroć piszesz o logice, obiektywnym podejściu i racjonalnym podejściu, to masz właśnie otwarty słownik na całkiem innym haśle. Jak pisałeś o racjonalnym wydawaniu kasy, to ja widziałem przerażonego wizją utraty kasy człowieka. Jak piszesz o subiektywnym odbiorze jakiegoś graja, to znowu piszesz o pieniądzach, na koniec jak piszesz o tym co ja piszę to mam wrażenie, że masz pretensje, że tak piszę. Po czym piszesz w prawie do wolności słowa, próbując zamknąć mi usta, kolejną prawdą objawioną.

 

Moja "popularność" na forum nie wzięła się znikąd. Może poza tobą innym odpowiada co i jak piszę. A może po prostu lubią czytać ******ły. Nie wiem, nie mnie to oceniać. Ale na pewno nie jest moją winą, że ktoś się powołuje na moje zdanie.

 

Jeśli czekasz więc, aż przyznam Ci rację, to czekaj na co innego. Ja mam 2 ważne wady - 1. moi rozmówcy zawsze się mylą*, 2. lubię manipulować ludźmi w trakcie dyskusji. Natomiast jak piszę recenzję jakiegokolwiek sprzętu to zawsze piszę to w zgodzie ze sobą i uczciwie wobec sprzętu.

 

Tak więc, nawet jeśli masz rację, to i tak się mylisz. No i będę się starał tak wykręcić kota ogonem, żebyś na koniec sam to przyznał. Możemy się w to bawić, ale:

1. Ktoś nas w końcu zbanuje/pousuwa

2. nie będzie to fajne dla czytających - chyba, że dla rozrywki. Jednak zbyt dużo osób się tutaj emocjonuje swoim sprzętem. Myślę, że ze względu na nich możemy odpuścić.

 

Twój światopogląd jest mi niestety strasznie daleki, sposób podejmowania decyzji niezrozumiały, a przepisy na oszczędności nie mieszczą się moich kategoriach oszczędzania. Ale nie łażę za Tobą po forum ciągle stawiając się w opozycji. Bo uważam, że każdy robi co chce. I jak chce. A jeśli ktoś go cytuje lub naśladuje, to też dlatego że tak chce. Ja nikogo do niczego nie zmuszam.

----------------------------------

* Jeśli mają inne zdanie niż sobie założyłem. Ot lubię dyskutować nawet jeśli wiem, że nie mam racji, bo czekam co ciekawego z tego wyniknie.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle ukazały sie kałachy x3 x5 dxy? Nie było ich było wiadomo playerki i najlepsze iMody :) teraz co złe samopoczucie bo mój sprzęt nie jest tak fajny. Jest nadal i to bardzo bo poświęciłeś czas i pieniądze aby dobrać pod siebie odpowiedni tor :) tego nic nie przebije. Bo to jak z customami robione na miarę. AK120 przedstawiany jest za wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych urządzeń więc jest referencyjny, czy nie? Może sie nie podobać bo pasuje nam inne brzmienie, ale jakosci nie można mu odmówić - no chyba że laik. Krismarczyk z Fatso jest tak ze on opisując sprzęty pozwala sie poznać i po przeczytaniu kilku recek jego autorstwa wiesz co ci pasuje lub nie po samej lekturze. Nie róbmy kolejnej wojny w nieodpowiednim miejscu.

 

X5 jak się teraz kształtuje jego cena w świecie?

Wojtku, ja nie robię żadnej wojny. Bardzo mi nie pasuje postawa stawiająca czyjeś subiektywne przekonania jako coś obiektywnego i za każdym razem jak to widzę to to wyłapuję; raczej moja postawa się nie zmieni, no chyba że mi się znudzi.

Ad Twoj komentarz to:

1- nie boli mnie że iMod nie jest najlepszy, nie musi być, ja pomiędzy playerami słysze bardzo małe różnice więc wiem że jeżeli nawet coś jest lepsze to nie o 100% a o jakiś ułamek tego. Poza tym, w żadnym miejscu na tym forum nie dałem powodu by zarzucać mi obnoszenie się z moim sprzętem jako najlepszym, w przeciwieństwie co do poniektórych. Napisałem gdzieś że iModa jest najlepszy?

2 - Nie piszę nic o jakości dźwięku Ak120 tylko ślepym powoływaniu się na niego przez osoby, kóre go nawet nie słyszały.

3 - Moim zdaniem pkt 2 wynika z dużej części z rozdmuchanych recenzji i pewnego sposobu prezentowania wrażeń, które są jednak subiektywne.

 

Dam Ci taki przykład, który nie powinien być brany dosłownie. Fatso ma LE3 i dla niego grają one świetnie. Czy dlatego też ma to być referencja customowa? Ja mam CE BA4r czy to znaczy że są gorsze bo nie ma ich Fatso? Czy to jednak nie wszystko kwestia bardzo mocno subiektywna? (ostatnie pytanie jest pytaniem retorycznym).

 

 

Wracajć do X5, cena chyba 350 dolców.

Tak więc, nawet jeśli masz rację, to i tak się mylisz. No i będę się starał tak wykręcić kota ogonem, żebyś na koniec sam to przyznał.

 

Masz mocno rodmuchane ego rzeczywiście w to wierząc, buhahaha.

Ale nie łażę za Tobą po forum ciągle stawiając się w opozycji.

Hmm.. akurat w tym temacie to Ty przylazłeś jak zadałem proste pytanie dlaczego Kałach jest referencją. Czy tam był gdzieś atak na niego? Proste pytanie do innego usera z forum. A Ty w obronie Kałacha postanowiłeś coś tam od siebie napisać.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności