Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mi tam on się podoba, ładniejszy IMO od dx50. Po opisie na stronie fiio zapowiada się ciekawie. Ciekaw też jestem dx90.

 

Jak dla mnie wyglada jak sprzet dla DJ'a ale DGCC :)

 

Co to jest DGCC?

 

 

To taki zart z czasow pl.rec.* - ktos nie pamietal lacinskiego przyslowia de gustibus non est disputandum i napisal de gustibus cos tam costam w skrocie DGCC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki iPod.... Classic.

 

jasne - żaden grajek nie ma prawa być lepszy/ładniejszy (lub choćby porównywalny) z AK120 - szczególnie za takie tam marne 1399 PLN, podobnie jak nie ma równie dobrych słuchawek jak Momentum, ani uniwersalnych IEMów dorównujących UE900.....

....ponieważ Lord Rayden je ma

 

Chcemy recenzję :)

 

jestem przekonany, że już są lub się piszą, co z tego, że grajka jeszcze nie ma?

 

**************************************

z innej beczki: nie twierdzę, że jest to zły grajek, natomiast ja z zakupem swojego pierwszego urządzenia Fiio zaczekam aż firma ta "uspokoi się" w wypuszczaniu co parę minut kolejnego grajka/wzmacniacza/DACa. nie wiem jak dużym teamem R&D dysponuje Fiio - przypuszszam, że nie za wielkim - głównie jest to Pan Fiio i pewnie jeszcze ze 2 - 3 inżynierów. to (moim zdaniem) za mało, aby w tak krótkim czasie zaprojektować i przetestować w pełni dojrzałe urządzenia. tym bardziej, że ciężko doszukać się jakiejś kontynuacji, ciągłości designu, czy stopniowego ulepszania. każde urządzenie jest projektowane od podstaw. nie jest trudno wrzucić szufelką garść butikowych elementów w ładnie wyciętą CNC obudowę z aluminium - większy problem stanowi ich sensowne połączenie. a to wymaga wielu testów i modyfikacji, te z kolei trwają sporo czasu....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest taki iPod.... Classic.

 

jasne - żaden grajek nie ma prawa być lepszy/ładniejszy (lub choćby porównywalny) z AK120 - szczególnie za takie tam marne 1399 PLN, podobnie jak nie ma równie dobrych słuchawek jak Momentum, ani uniwersalnych IEMów dorównujących UE900.....

....ponieważ Lord Rayden je ma

 

Chcemy recenzję :)

 

jestem przekonany, że już są lub się piszą, co z tego, że grajka jeszcze nie ma?

f952a659371b.png

 

A może przestaniesz zionąć jadem ? Twoje zdanie ostatnio coraz częściej pojawia się w kategorii - wiem wszystko najlepiej i mam na to wykres...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest taki iPod.... Classic.

 

jasne - żaden grajek nie ma prawa być lepszy/ładniejszy (lub choćby porównywalny) z AK120 - szczególnie za takie tam marne 1399 PLN, podobnie jak nie ma równie dobrych słuchawek jak Momentum, ani uniwersalnych IEMów dorównujących UE900.....

....ponieważ Lord Rayden je ma

 

 

A Ciebie co ugryzło?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord mu odpowie ... Nie nie odpowie. Nie będę sobie ust kalał...

 

A co do mojego komentarza - to w moich ustach żadna zniewaga ale raczej komplement. Do tej pory mam iModa 5g i bardzo go lubię. Ten kształt to klasyka, więc X5 z wyglądu jest interesujący. Może będą pasowały pokrowce belkina ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na headfi jest temat w kwestii pierwszych wrażeń ze światowego turnee tego grajka. Lee, który ma RoccoBa, Ak120-smod i SE 5way, pisał że x5 gra naprawdę świetnie, neutralnie. Choć to wszystko subiektywne wrażenia to może być ciekawie.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to jak gra...bo gra dobrze. Ja bym poczekał i tyle.

 

Z ostatniej chwili wychodzi na to, że Fatso jest jasnowidz i brak możliwości realizacji zamówienia na Fiio to wina chińskiego nowego roku, a nie drobnych kłopotów technologicznych. Pogoniliśmy skośnych i zamówienie/przedsprzedaż pewnie ruszy dziś na forum.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ?

Najlepsza jest odpowiedź z fabryki jaką dzisiaj dostałem...:

 

hi,dear,
Because our factory worker are having spring festival holiday now, we will have them in stock in about 40 days later. You can place order at that time.
Hope to deal with you soon.

Fcuk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu opinia gościa z head-fi ( http://www.head-fi.org/t/696004/fiio-x5-preview-world-tour-first-arrivals-on-page-19-first-impressions-rolling-in/300 ):

 

I got home a bit earlier and have been listening to the X5 through my Flat 4 Suis.... I love this player. Sounds very good. Fiio surpassed my expectations. Silky smooth sound. Spacious, detailed, slightly warm but on the neutral side to my ears. Just love the contrast and texture of the sound. Separation is good. Vocals really stand out for me. Very natural, easy on the ears yet not rolled off or overly smooth. Very well done Fiio.

The build quality is also pretty impressive. The unit feels sturdy and well put together. A substantial amount of this player consists of metal. The UI is easy to use and functional. It's pretty quick.. Love the scroll wheel. I am a bit disappointed in the rubber/plastic tabs used to cover the micro SD slots. I feel with use they probably will break off. Then again most players don't even have a covering for their SD slots. But something like the AK series would have been better. I'd still purchase a unit even with this flaw. The sound more than makes up for that :).

The accessories are a bit novel. They actually give you 3.5 plugs which you can use to protect the ports you are not using. Quite smart indeed :). There is also a usb stick included (I'm not sure if that has HD music on it or not?) along with some extra screen protectors, a usb plug and some sort of makeshift plug (guessing to be used with the LO or Coaxial?). The included rubber protective casing is a nice touch. It will help to keep the player in great shape and you don't have to break the bank purchasing a case.

I wasn't planning on buying anymore players but I honestly think I will be grabbing an X5 for myself to use on the go :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jak będzie Fiio X5 się sprawdzał jako DAC?

Teraz jest AuneT1 w promocji i nie wiem czy nie kupić. Przymierzam się też do Ibasso DX50 albo właśnie Fiio X5 i nie wiem czy nie dołożyć kasy przeznaczonej na DAC do X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności