Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem AK100 jakoś po premierze i oferta FiiO oraz IBasso wydaje się atrakcyjniejsza (możliwości^2/cena).

Chwilowo mam X3, ale do Wakacji przejdę na X5 (jeśli bardziej mi podejdzie) lub DX50 (jeśli wprowadzą funkcje DACa).

Kurdę, posłuchałbym DX50 po ostatnich aktualizacjach softu :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Nikogo nie zamierzam przekonywać. Każdy wybiera to co chce. To tyle ode mnie w temacie. Gdyby Cie bylo stanc na AK to na pewno bys kupił AK - to jest pewne :)

 

Większość wybierze X3 i DX50 ze względu na cenę. Nie dziwi ten fakt nikogo. Czy to w Polsce czy w innych krajach.

 

Ja zostaje przy moim grajku. Ciężko przejść na coś innego jak juz człowiek przyzwyczai się do pewnej klasy sprzętu. Ja na pewno nie kupie ani X3 ani Ibasso. Choc ten drugi wg. mnie dużo lepszy od X3. Niestetyy na razie nie stac mnie tez na AK120.

 

Milej nocki :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to iRiver postarał się zwłaszcza pod względem marketingu. Zakup ich odtwarzacza wprowadza w elitarny krąg, reszta odtwarzaczy nie ma nawet coś startować a ci co krytykują jakiegoś AK to po prostu ich nie stać ;) Takie zachowanie już kilka razy przewinęło się przez forum.

 

Nie chciał bym nikogo tym urazić, proszę brać moja wypowiedz z lekkim przymrużeniem oka. To taka delikatna ironia ^^

 

 

Sent from my iPod touch 5 using Tapatalk

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę moje trzy grosze. Myślę, że wśród nabywców Fiio i iBasso jest całkiem sporo ludzi, którzy mogliby kupi kałacha tylko nie do końca potrafią usprawiedliwić dokładanie do niego 1000 i więcej złotych. Może odsłuch zmieniłby mój pogląd, ale wątpie, żeby różnica była tak duża. Inna sprawa, że dzięki Bogu poszerza sie pula fajnych odtwarzaczy, które mają tylko grać dobrze, a nie mieć miliard ficzerów jak mp5 z allegro. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawe, które z tych playerów będą rarytasami za parę lat, a o których zapomni się jak hype opadnie.

 

wyśrupane na kamieniu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie kupię AK120 (podobnie i DX50) ponieważ nie podoba mi się wizualnie jest ciężki i kwadratowy, poza tym uważam że jak na swoją cenę AK ma co najwyżej dobre komponenty, a w tej cenie powinien mieć już bardzo dobre (porównywalne znajdę w X3 i DX50), nie będę więc przepłacał za coś co nie jest tego w ogóle warte, wolałbym już wspomóc głodujące dzieci w Afryce niż iRivera za ich marketingowe bicie piany z rzekomo świetną 24bit jakością AK

a snobizm w audio uważam za odmianę głupoty...

Edytowane przez blueme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że gdyby kałach mnie oczarował to bym go po prostu kupił. Przy ostatnim odsłuchu nie byłem pewny czy bardziej podobał mi się on czy DX50. Jak dla mnie ta różnica na prawdę nie warta tej kasy, wolę kupić kolejne słuchawki / wyjść z kumplami na piwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki jak powinien być a nie zbliżony.

 

Niby że AK jest wzornikiem ? realizacje są pojęciem względnym i często są skopane a niektóre sprzęty

dzięki malowaniu dźwiękiem mogą to poprawiać. Podobnie jest ze słuchawkami - nie wszystkim się to podoba.

Iriver musiał koszt dużego przemyślanego marketingu wliczyć w cenę.

Dodatkowo cena też gra możemy się z tym nie zgadzać ale tak jest.

 

Można sobie tylko zadać pytanie gdzie jest granica racjonalności zakupu danego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kałacha w dobrej cenie i nie żałuję. Słuchałem X3 i zawiódł mnie bardzo. Słuchałem DX50 i stwierdziłem : fajnie, nieźle ale za mało aby sprzedać AK100 i kupić iBasso. Myślałem, że iBasso stać na trochę więcej (po kochanym D10 -świetny amp). Nawet planowałem jakąś kanapkę typu DX50 i D10 albo Leckherton ale iMod ma jednak więcej zalet (dysk 80 gb na przykład).

 

Display w DX50 nie jest lepszy od AK w sensie jakości tylko wielkości - jest większy. W ogóle widziałbym bebechy, całe wnętrze AK100 czy 120 w obudowie zbliżonej do DX50. Lepiej wykonanej może tylko. Przyciski z przodu to fajna rzecz.

 

Słyszę że DX50 z softu na soft lepiej gra. To fajnie. Ale na razie, ja też jak pisze tu jeden z Kolegów wolałbym AK120. Nie dla ceny tylko dla dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, jak złapiesz okazję to posłuchaj DX50 na nowym sofcie. Wszystkim, którzy mieli z nim kontakt wcześniej również polecam.

Sam chciałbym posłuchać AK100 po zmianach, żeby zmienić o nim zdanie, ale coś się nie udaje.

 

Zaliczacie offtopa - wchodzę tutaj myśląc "OMG coś nowego wiadomo na temat X5", "OMG pokazali wyraźne foto frontu", a tutaj temat AK vs reszta świata :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux, taki temat o X5, którego nikt jeszcze nie ma to też taki trochę kosmiczny temat :) Ja mam podobnie jak Lord, miałem wręcz ogromne nadzieje w stosunku do dx50, ale pierwsze wrażenia mi go wybiły z głowy, ale teraz jak czytam co piszecie o nowym sofcie to się może nim zainteresuje ponownie. Chętnie bym też usłyszał Twoje porównanie dx50 na nowym sofcie vs AK100 na nowym sofcie.

 

Żeby było na temat to X5 też może być ciekawy, cena nie zabija, jest jeszcze w racjonalnych jak dla mnie ryzach, no ale na niego trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie tak bardzo kosmiczny :)

 

Pierwsza tura X5 trafi lada moment do Chin, zapewne pojawią się jakieś opinie i fotki, a temat powstał do zbierania newsów o X5, a nie dyskusji na temat AK vs reszta, który zazwyczaj sprowadza się do argumentu "bo Cię nie stać" ;) Takie już były, nie mam nic przeciwko im - często można w nich przeczytać ciekawe opinie, zrozumieć jaki stosunek forumowicze mają do sprzętu, czego szukają i potrzebują. Tutaj niech króluje X5 :P

 

Swoją drogą podziwiam JamesaFIIO. Sam na sam ze stadem Head-Fierów odpowiada na wszystkie pytania co do X5, nawet najbardziej absurdalne pomysły (takie jak iTunes w X5) traktuje poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux, dla mnie dyskusji o sprzęcie, którego nikt nie jeszcze nie słyszał to kosmos :P A te dywagacje co tam będzie i co powinno być, albo lepsze jak do będzie brzmiało :D to jeszcze wększy kosmos.

Co innego jak pojawią się pierwsze recki.

 

To fakt duży jest odsetek ludzi, którzy w kontekście AK piszą jesteśmy lepsi bo nas stać (nie mam tu na myśli Lorda), co jest absurdem. Niemniej jednak z opisów wynika, że to obecnie bardzo dobry grajek. Kończę offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt duży jest odsetek ludzi, którzy w kontekście AK piszą jesteśmy lepsi bo nas stać (nie mam tu na myśli Lorda), co jest absurdem. Niemniej jednak z opisów wynika, że to obecnie bardzo dobry grajek. Kończę offtop.

 

To ja także zakończę offtop, offtopując:) Czy ktoś tu na forum dał do zrozumienia innym forumowiczom, że są gorsi, bo nie mają AK100/120? Ja sobie nie przypominam szczerze mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krismarzyk: To też zależy od podejścia. Dla jednych liczy się tylko brzmienie, a wszelka ergonomia jest nieważna. Niektórzy to równoważą, a jeszcze inni skupiają się na praktyce - czasie pracy urządzenia, gabarytach itp.

 

Od pierwszych newsów, projektów, układu, konstrukcji, gabarytów można już sporo wywnioskować, rozważyć początkowe za i przeciw, a mnie to osobiście bardzo ciekawi. Kosmosu trochę jest, zakładałem temat kiedy X5 miał trafić na rynek przed świętami. Teraz przesunęło się to do marca, ale w tym czasie na pewno sporo się dowiemy, a jest gdzie to wrzucać :)

 

Pewnie łatwiej będzie newsy zrozumieć, bo FiiO zatrudniło tłumacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kałacha w dobrej cenie i nie żałuję. Słuchałem X3 i zawiódł mnie bardzo. Słuchałem DX50 i stwierdziłem : fajnie, nieźle ale za mało aby sprzedać AK100 i kupić iBasso. Myślałem, że iBasso stać na trochę więcej (po kochanym D10 -świetny amp). Nawet planowałem jakąś kanapkę typu DX50 i D10 albo Leckherton ale iMod ma jednak więcej zalet (dysk 80 gb na przykład).

 

Display w DX50 nie jest lepszy od AK w sensie jakości tylko wielkości - jest większy. W ogóle widziałbym bebechy, całe wnętrze AK100 czy 120 w obudowie zbliżonej do DX50. Lepiej wykonanej może tylko. Przyciski z przodu to fajna rzecz.

 

Słyszę że DX50 z softu na soft lepiej gra. To fajnie. Ale na razie, ja też jak pisze tu jeden z Kolegów wolałbym AK120. Nie dla ceny tylko dla dźwięku.

Lordzie, a AK, X3 i DX50 w porównaniu do HM-601 slim? Bo wiadomo z recenzji, że słuchałeś. X5 pewnie wskoczy do tego "kręgu".

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To fakt duży jest odsetek ludzi, którzy w kontekście AK piszą jesteśmy lepsi bo nas stać (nie mam tu na myśli Lorda), co jest absurdem. Niemniej jednak z opisów wynika, że to obecnie bardzo dobry grajek. Kończę offtop.

To ja także zakończę offtop, offtopując:) Czy ktoś tu na forum dał do zrozumienia innym forumowiczom, że są gorsi, bo nie mają AK100/120? Ja sobie nie przypominam szczerze mówiąc...

 

Nie jesteście gorsi...Żeby nie było offtopu

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To fakt duży jest odsetek ludzi, którzy w kontekście AK piszą jesteśmy lepsi bo nas stać (nie mam tu na myśli Lorda), co jest absurdem. Niemniej jednak z opisów wynika, że to obecnie bardzo dobry grajek. Kończę offtop.

To ja także zakończę offtop, offtopując:) Czy ktoś tu na forum dał do zrozumienia innym forumowiczom, że są gorsi, bo nie mają AK100/120? Ja sobie nie przypominam szczerze mówiąc...

 

Jesteście gorsi...Żeby nie było offtopu

 

all999, choćby tutaj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To fakt duży jest odsetek ludzi, którzy w kontekście AK piszą jesteśmy lepsi bo nas stać (nie mam tu na myśli Lorda), co jest absurdem. Niemniej jednak z opisów wynika, że to obecnie bardzo dobry grajek. Kończę offtop.

To ja także zakończę offtop, offtopując:) Czy ktoś tu na forum dał do zrozumienia innym forumowiczom, że są gorsi, bo nie mają AK100/120? Ja sobie nie przypominam szczerze mówiąc...

 

Jesteście gorsi...Żeby nie było offtopu

 

all999, choćby tutaj

 

Moje słowa zostały zmanipulowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM601 slim to inne granie. Dla mnie lepsze od X3 natomiast na równi z dx50 ale INNE. To taki analogowy albo vinylowy, ciepły player. Całkiem do polubienia, ale ja wolę bardziej cyfrowe, syntetyczne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak chcesz miec fajne analogowe i jednocześnie syntetyczne to Colorfly C4. Ale nie każdemu moze przypaść do gustu jego design i gabaryt.

Natomiast dźwięk robi wrazenie i ma power szczególnie jak się podłączy słuchawki do wyjścia duży jack. Cena adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bym wolał dopłacić do hm901, albo nawet tej cegły od monster audio. Przynajmniej będę miał pewność, że się nie rozleci po miesiącu...

 

Kałach jest malutki, superkałach nieco większy. W odróżnieniu od dx50 i x3 z moimi fostexami gra to tak, że się podoba. I to nie jest kwestia odpowiedzi na pytanie 'lepiej zaoszczędzić, czy dopłacić?' tylko po prostu 'mieć czy nie mieć'. AK100 rzeczywiście jest droższy niż na to wskazywałyby jego podzespoły. Jest też podejrzanie niewielki i zaskakująco długo trzyma na baterii. Jak to możliwe, że tak dobrze gra? Nie wiem, ale przy tych gabarytach i czasie pracy to prawdziwy killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na to wszystko. Audofilskie playery (zarówno AK jak i DX, X...). w sprzęcie stacjonarnym znaczyłoby to,że mają być zbudowane jak najprościej, bez zbędnych bajerów, z elementów dyskretnych, starannie wyselekcjonowanych. Mają grać bez polepszaczy, procesorów. Tymczasem w DAPach mamy, może i dobre elementy ale producent potrafi zmienić brzmienie w zależności od aktualnego firmware. Moze je polepszyć (AK100), chwilowo spaprać i znów polepszyć (DX50), zmienić (X3). Czyli z dużą część brzmienia odpowiada procesor dźwięku i jego oprogramowanie....Albo oprogramowanie i implementacja kości DAC.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No cóż. Iriver zawsze byl nowatorski i liderem w branży jesli chodzi o przenośne audio.

Ja się cieszę, że wrócili do korzeni. Mam ogromny sentyment do tej firmy i wątpię żeby coś innego mogło się ukazać abym to wybral.

To klasa sama w sobie a ta zawsze jest w cenie. To oni napędzają rynek. Wystarczy, że wypuścili Ak100 i wszyscy już zaczynają robić playery. nawet SOny pokazal grajka ktory odtwarza gęste pliki, ale wyglada jak zwyczajny smartphone - kicha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności