Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ma 130MHz czyli bardzo dużo jak na zastosowanie audio. Ogólnie to dosyć przeciętny chip do audio, do dźwięku nie trzeba aż tak dużego pasma, może przy okazji wzmacniać "brudy" które wpłyną już na pasmo słyszalne. Żeby wszystko było ok wymaga bardzo uważnego projektu PCB, mogą być problemy ze stabilnością itd.

Tutaj jest dogłębniej opisany ten problem -http://www.diyaudio.com/forums/headphone-systems/224504-lmh6643-amplifier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JamesFIIO ostatnio napisał, że odchodzą od niego, bo jest za dużo sprzętu na tym DACu ogólnie na rynku. Tego nie napisał, ale oni też załapali przez to pewną stagnację brzmieniową. W E18 jest PCM1795, więc chyba trzeba zapewnienia traktować serio.

 

BamboszeK, dzięki. LMH6643 jest też w E18.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę kropka w kropkę jak pokrywka od E11

No ale może to jest całe body jednoczęściowe :huh: [ Choć pewnie nie <_< ]
Ale same gabaryty i wykończanie nie zachwycają, choć taki MA9 czy DX100 to małe nie są. Zbyt ładne zresztą też nie. ;)

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pysiaDK x3 widziałem, macałem, podobnie z resztą jak dx50. Dla mnie pod względem estetyki oba grajki to tragedia. Fiio wizualnie leży i kwiczy, przypomina krzyżówkę starej nokii z iaudio i7, natomiast ibasso jest niesamowicie kanciasty (ostry na rogach) i tak podejrzanie lekki, że nie sposób uwierzyć, że to na froncie i pleckach to rzeczywiście metal. Nowe fiio x5 mi się podoba. niech sobie będzie wielkie, byleby nie było przesadnie grube i byleby klawiszologia nie była tak udziwniona jak w x3... dx50 wbrew opiniom jest akurat bardzo intuicyjny w obsłudze, x3 niekoniecznie. Oba niestety nie zgrywają sie z moimi fostexami. Kałach z kolei nie do końca wyrabia z głośnością, więc czekam na coś mocniejszego. No chyba że hm901, ale to drogi klocek... jest jeszcze ta cegła od monster audio, ale o niej wolę nawet nie myśleć, bo to grubsze niż szersze jest :/

 

Małe sprostowanie ;) DX50 wizualnie prezentuje się bardzo elegancko. Tylko niewygodnie się go trzyma. Ale od czego są pokrowce...

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak chcesz playera, który wygląda, dobrze leży w ręku a materiały, z których jest wykonany również nie budzą watpliwości a przy tym jest intuicyjny, dobrze brzmi i oferuje szereg nowych technologii to nie wiem po co szukać dziuery w calym

 

Dla mnie wybór był prosty - Astell&kern AK100. Dla mnie ideal jeszcze do niedawna.

 

Bo wczoraj akurat mialem okazje porównać AK100 i AK120.

Wysłuchalem kilku tych samych kawalków i przy tej samej głośności na obydwu playerów. Używałem do tego akurat słuchaweczek AKR01.

 

AK120 w porównywaniu z AK100 to mięcho pod każdym względem. Dobre nagrania brzmią jak prawdziwy rarytas dając odczucie jakby siedziało się przed samą występująca kapelą. Oczywiście AK100 gra równie dobrze jeśli chodzi o jakość ale już nie z takim rozmachem i powerem.

Dopiero bezpośrednia konfrontacja daje tak naprawdę pogląd na to jak duża jest różnica między dwoma urządzeniami.

 

Wiec jeśli możesz wydać trochę więcej kasy to kupouj AK100 i bedziesz mial urzadzonko, ktore bije na głowę Ibasso, hi-fi mana czy fiio.

A doszly mnie słuchy ze AK100 ma odstać upgrade i bedzie odtwarzal DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Każdy bierze to co lubi. Ja nie lubie przekłamanego dźwięku tylko naturalny, taki jak powinien być a nie zbliżony.

 

X3 i Ibasso fajnie graja i jak ktos chce glownie do muzyki elektronicznej to na prawde dobry sprzet. Zreszta tak jak napisales cena do tego co oferuja na pewno jest dobra. Zgadzam sie. Tak samo jak z tym ze AK nie jest dla wszystkich. Dla mnie osopbiscie to klasa sama w sobie do ktorej daleko jeszcze FiiO i Ibasso.

 

Nie mowie tylko o dźwieku ale drobnych, a raczej nawet istonych niuansach jak jakosc ekranu, bluetooth, slot kart, design, interfejs, usb dac, wsparcie producenta itd.

 

Polecam kazdemu kto chce kupic aby posłuchal a najpierw przeliczyl ile moze wydac kasy.


Chyba lepiej brac pod uwage aktyulane ceny czyli 2299, 999 i 1399zl

 

Nemrod, A czemu uzywasz AK - nie lepiej bylo kupic X3 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mowie tylko o dźwieku ale drobnych, a raczej nawet istonych niuansach jak jakosc ekranu, bluetooth, slot kart, design, interfejs, usb dac, wsparcie producenta itd.

 

Jakość ekranu- bodaj Lord Rayden pisał, że w DX50 jest lepszy

Bluetooth- niezbyt mogę wymyślić po co mi on w odtwarzaczu

Slot kart- X3 i DX50 również go posiadają (a dwóch nie potrzebuję, 72gb to i tak dużo)

Design- X3 i DX50 wykonane są bardzo dobrze, z dobrych materiałów, mi obydwa się podobają

Interfejs- w obydwu intuicyjny i prosty

USB DAC- X3 już ma, w iBasso o nim myślą

Wsparcie producenta- nowe softy wychodzące dosłownie co chwila

 

 

 

Chyba lepiej brac pod uwage aktyulane ceny czyli 2299, 999 i 1399zl

 

Nie wiem jak AK, ale X3 i DX50 można kupić na dalekim wschodzie za odpowiednio 200 i 240 dolarów, więc ceny około 2x mniejsze niż podałeś.

 

Nie, żebym był jakimś obrońcą fiio i ibasso, ale dla mnie po prostu oferowane możliwości w stosunku do ceny są bardzo zachęcające. Nie słuchałem AK, może po odsłuchu zmieniłbym zdanie, że warto wybulić taką kasę, ale tego się prędko nie dowiem raczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności