Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe dla androida| Do 300zł


kindek007

Pytanie

Witam serdecznie

Chce zakupić słuchawki dokanałowe jako że często słucham muzyki w podróży potrzebował bym wraz z nimi pilota, oraz mikrofon do prowadzenia rozmów. Posiadam Sony Xperię SP system android. Kwota jaką chce przeznaczyć to 300zł. Zastanawiam się miedzy JBL J33a, a Sennheiser mm70s. Jestem otwarty na nowe propozycje. Zależy mi na dobrym dzięku i przyzwoitym wytłumieniu dzwięków z otoczenia [np pociąg]. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

JVC FRD80, Fidelio S1 (339 zeta co prawda...), Sony MH1C, i wiele innych, ale na Boga, nie te sennheisery czy JBL, bo za taką kasę można dostać już bardzo dobry produkt, Brainwavz R1 są podobno fajne, może jakieś NuForce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem na górze dlaczego nie jbl... senki się nie opłacają w tej cenie bo można znaleźć coś lepszego .

 

Brainwavz M1 będą dużo lepszym wyborem Sony MH1C tak samo te sony są bardziej neutralne i grają równym pasmem za to Brainwavz M1 mają więcej basu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Zestaw słuchawkowy przeznaczony specjalnie do współpracy z:

  • iPod touch (2., 3. i 4. generacji)
  • iPod classic
  • iPod nano (4., 5. i 6. generacji)
  • iPod shuffle (3. i 4. generacji)
  • iPhone 3GS i iPhone 4
  • iPad

 

Ja potrzebuję do androida kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kindek - a odsłuchiwałeś już jakieś modele? jakieś preferencje co do dźwięku? bo to dość istotnie, abyś się potem nie zawiódł...

bo z polecanch w tym wątku mamy pełen przekrój... od ciemnych basowych, przez w miarę uniwersalne po specyficzne armatury

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do odsłuchu to zazwyczaj były słuchawki typu hd 201 czy pionki, dokanałowych niestety nie miałem słyszeć to też chciałbym aby ktoś z wyjadaczy wspomógł mnie przy wyborze takich słuchawek. Zależy mi na dobrym dźwięku, oraz pilocie i mikrofonie do androida, nie chce podkręconych basach, preferuje aby wszystkie tony były zrównoważone a dźwięk dobrze odzwierciedlony i w miarę ciepły, przyjemny ze względu na to że słucham wiele gatunków muzyki od klasycznej, poprzez hip hop, rock, aż po elektroniczną, dlatego też nastawiałem się na mm70s, ale z tego co koledzy piszą w tej cenie można dostać o wiele lepsze produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MH1C akurat byłyby idealne - ciepłe, bas nie jest przesadzony, generalnie są zrównoważone z trochę wygładzoną górą. Chociaż nigdy nie słuchałem na nich klasyki. JVC w mojej opinii nie nadają do klasyki, ale w pozostałych spisują się bardzo dobrze. Natomiast nie są ani trochę zrównoważone, ale kupując sennheisery czy JBL też byś miał granie typu V, więc gdybyś miał decydować się na V, to lepiej by to było dobre V ;)

Etymotics dla androida niestety nie kosztują tylko co te dla iphone'a, a szkoda.
Fidelio S1 to bardzo zrównoważone słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mh1c akurat ja bym zrównoważonymi nie nazwał - dół nieco podbity, dość ciemne słuchawki. jvc frd80 dużo bardziej zrównoważone (choć idą w jaśniejszą stronę) - mi brakuje nieco w nich midbasu . Aby dociążyć cięższe granie gitarowe, a w np. jazzie kontrabas bardziej zaakcentować.

ale jak nie chcesz podkręconych basów, a bardziej zrównoważone brzmienie to jvc będzie lepszym wyborem niż mh1c moim zdaniem, zwłaszcza jeśli wolisz iść w jaśniejsze brzmienie. ale znów "dużo" / "mało" to subiektywne określenia.

 

warto też posłuchać brainwavz m5 - one znów idą skolei w ciemną stronę mocy... ale cenowo przystępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moim zdaniem mh1c są bardzo solidne, acz ze względu też na płaski kabel i mikrofon dosyć ciążyły... w połączeniu z tym, że do moich uszu nie wchodziły za dobrze na żadnych gumkach jakie miałem to nie były wygodne.

jaysy 3ki jak testowałem to ich kabel też mnie wkurzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak, czytałem że właśnie mh1c nie zapewniają komfortu podczas użytkowania, chyba zostanę przy mm70s bo jakoś nie widzę porządnej konkurencji dla nich, wkurza mnie to że wielu producentów wydaje wersje słuchawek jedynie na produkty apple a zapomina o androidzie :-(

 

edit:
Co polecalibyście w tej cenie, bez mikrofonu i pilota, bo myślę że ostatecznie przeżyje bez takiego bajeru ;)

Edytowane przez kindek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moim zdaniem m1 to półka proalpha, choć po prostu o innym, bardziej zrównoważonym charakterze. także w swojej cenie rzeczywiście super.

lecz moim zdaniem m3 odzwierciedlają różnice w cenie. z resztą znajdziesz sporo porównań w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@grubby - pełna zgoda co do midbassu w JVC, faktycznie trochę go brakuje, ja slucham teraz najwiecej elektroniki, wiec to tak nie razi jak w rocku... ;)

@Kindek007

Sennheisery sa przereklamowane. Mowisz, ze mh1c nie, bo czytales ze sa problemy z ergonomia, okej spoko, ale jednoczesnie chcesz brac sennki o ktorych nie ma zadnych opinii sprawdzonych, gdzie tu sens? ;)

Co do soniaczy, to owszem, kabel lichy, sam z reguly przed nim ostrzegam w komentarzach. Tym razem tego nie zrobilem, bo lichosc tego kabla wychodzi przy poruszaniu sie, a Ty chcesz sluchawki do pociagu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@marab muszę przyznać Ci rację lepiej nie brać czegoś nie sprawdzonego jak senki, zmieniłem zdanie dzięki waszym opiniom wydaje mi się że jestem w stanie przeżyć bez pilota etc, teraz potrzebuję w miarę dobrych słuchawek, tak żeby wydana na nie kwota była w 100 a nawet 200 % adekwatna :)

Co polecacie?

 

Znalazłem coś takiego:

JBuds J6 JBuds J.Fi Edytowane przez kindek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak jak pisałem jvc frd80 jeśli wolisz jasne granie, ze wspomnianą dla mnie wadą w związku z niedostatkiem midbasu i ogólnego dociążenia.

brainwavz m3 jeśli chcesz muzykalne, fajnie dociążone, ale w miarę zrównoważone (lekko po ciemnej stronie mocy) słuchawki z bardzo fajną sceną. z wadą, że te nie mają pilota oraz scena jest budowana bardziej wszerz niż wgłąb.

 

albo poszukaj czegoś niżej - właśnie w stylu proalpha czy m1. a nóż to będzie wystarczające dla Ciebie.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności