Skocz do zawartości

QNKTC AB-1.2


tybysh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam trochę inne pytanie - czy zajdzie się alternatywa dla QNKTC tyle, że na drugim biegunie jeśli chodzi o charakterystykę? Czyli bardzo dobry stosunek jakości do ceny (350-400zł), z tym, że o neutralnym, analogowym graniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ogólnie chciałem polecić coś takiego :

 

http://pl.mouser.com/ProductDetail/Wolfson-Microelectronics/WM8741-6060-DS28-EV2/?qs=eA0sQYb2MifDFKp93AVItA==

 

Wiem, że cena wyższa, ale to referencyjna konstrukcja Wolfsona z USB itd. niby to taka platforma badawcza, ale każdy bardzo ją chwali za jakość oraz wykonanie.

 

A ja nie ukrywam, że coś mogę zrobić pod klienta jeśli faktycznie trzeba, dodam także, że jeśli idzie o dac o graniu analogowym to wszystko na ES9023 odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to są pieniądze które warto wydać, wierzę, że jednak producent chały nie odstawił, myślałem, że na WM8740 będzie taniej, ale te 30 euro to już nie jest taka duża różnica.

 

Układów jest całe multum, ale taką analogową barwę dla mnie ma właśnie Wolfson, mam sporo układów w domu do celów testowych i od biedy jeszcze CS4398, ale reszta już mi nie pasuje.

 

A tak ogólnie co Ci się w Sabre nie podoba ? Mi nigdy nie pasowały w nim wysokie tony, które przypominają mi jazgot kompletny.

 

To też wygląda bardzo ładnie :

 

http://pl.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/PCM5142EVM-U/?qs=sGAEpiMZZMs%2f6PfmjqFwFLdQgTn0XSoS6nTQX1cBMvE%3d

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Sabre, czyt. konkretnie z QNKTC w konkretnym połączeniu, np. Fidelio, HD650 a nawet DT880.

Czy nie może być tak, że różne DACi na tej samej kostce mogą grać inaczej?

 

Chodzi o to, że Sabre nie jest mocno uniwersalne i ze słuchawkami o jasnej, zaakcentowanej górze jest po prostu za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He być może, po prostu myślałem, że może istnieje jakiś best bung for the buck tak jak qnktc, z tym, że na wolfsonie przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest za ostro, bo samo Sabre jest ostre (niestety) tego np: nie ma na ES9018.

 

Znam trochę daców na ES9018 i wszystkie, które miały tę samą aplikację (a niestety 99% ma) grały w zasadzie nie do odróżnienia.

 

Np: z HE-300 Sabre fajnie gra bo dorabia do nich wysokie, których im brakuje, ale jak słuchawki braków nie mają to jest jazgot po prostu.

 

Tutaj to Wolfson najlepiej pasuje, nawet WM8718 się spisze na medal. Aplikacja Sabre wyklucza możliwości twórcze niestety.

 

Ja świetne efekty wyciskam na ES9018 obecnie, oraz na WM8741.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie, ale gdzieś czytałem porównanie samego konwertera to innych bardzo popularnych..

 

Tutaj. http://www.audiodesignguide.com/DAC32/

 

Jeśli chodzi o DAC to 1.2 to już chyba inna kostka niż 1.1 ?

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu z USB, bo tylko takie słuchałem ma niedobory na basie i ogólnie niskie rejestry brzmią dość płasko. Na pewno na baterii czy normalnym zasilaniu zagrałby duzo lepiej. Mam wersje 1.1 http://www.qnktc.com/ab_11/AB_11.html

 

Teraz nowa kosztuje 170$. Jesli nowa wersja gra jeszcze lepiej to nic tylko brać.

Gdyby nie lekkie upośledzenie basu przez zasilanie z USB, to porównanie średnicy i góry pasma do innych DACów miało by pewnie jeszcze sens przy cztero albo pięciokrotnie droższym sprzęcie.

 

W moim góra ma delikatną cyfrowość. Poza tym bardzo dobra muzykalość i transparentność. Dzwięk jest przyzwoicie dociązony. Przy przesiadce na na 4 krotnie droższego Lite DAC 60 nie czuc dyskomfortu. Ba, nawet góre wolę właśnie z QNKTC, bo jest jasniejsza,ale tutaj zalezy jakie lampy zastosowac przy porównaniu(LD60). Poza tym odznacza sie mniejszą ilością mikrodetali i smaczków.

 

W środku siedzi wysokiej jakości konwerrter czego można się doczytać w internecie. Więc tutaj mamy pakiet. Kupno osobnych elementów, znacznie zwiększa koszt przy tak niskim budżecie.

 

 

Nie wiem jak nowa wersja, bo z tego co widziałem na stronie sa juz sterowniki dedykowane. Pewnie dlatego, że nie sprzedają go juz jako tester. Wczesniejsze wersje trzeba było zaprogramować, żeby działały na UAC2

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie kupisz już wersji na ES9023, czyli 1.1.

 

Ja porównywałem QNKTC do AudioGD i innych Sabre (w tym ES9018) i dawał spokojnie radę, jak dla mnie grał na ok.80-90% ich możliwości przy 4-5 krotnie niższej cenie.

 

Jakie tam można zasilanie wstawić? Impulsowy zasilacz? Bateria mnie nie interesuje.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panowie i o takie relacje mi chodziło ;) .

Wszystkie znami na niebie i ziemi wskazują, że QNKTC AB-1.2 u mnie zagości.

Jeśli idzie o braki na basie to myślę, że moje 12" estradowówki dadzą radę nawet przy lekkim niedoborze ;) .

 

Myślałem, czy by nie sparować go z jakimś zasilaczem od Tomanek. Ewentualnie może jakiś forumowy elektronik by się podjął?

 

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znami na niebie i ziemi wskazują, że QNKTC AB-1.2 u mnie zagości.

Jeśli idzie o braki na basie to myślę, że moje 12" estradowówki dadzą radę nawet przy lekkim niedoborze ;) .

 

Bas jest zdecydowanie, tylko jego impakt i faktura nie powala. Zależy z czym się porównuje. Ja mam teraz spiętego srebrym IC i jest znaczna poprawa w tym względzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać na jego temat, aż w końcu zgłupiałem stąd pytanie.

U mnie ma grać z tripath tk2050 od audiophonics.fr i kolumnach diy opartych na projekcie Fusion-12 Tempest.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez microb1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności