Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne,portable do ~400.


adomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że zagubiłem moje poczciwe doki Sony EX-300 zmuszony jestem zakupić nowe słuchawki. Mój budżet to około 400zł, ewentualnie odrobinkę więcej.Słuchawki będą używane jako portable(autobus,miasto,itd.) oraz w domu, więc muszą być wygodne. Muzyka jakiej słucham jest bardzo zróżnicowana - od Beatlesów, przez żeńskie wokale, aż do elektroniki(trance). Zdaję sobie sprawę, że ciężko znaleźć słuchawki, które wiernie odtworzą zarówno żeńskie wokale, jak i głębokie basy w muzyce elektronicznej. Tak więc, moje główne wymagania to:

- powinny być możliwie portable oraz wytrzymałe(przechowywanie w torbie), nie ukrywam, że byłbym spokojniejszy gdyby słuchawki miały metalową konstrukcję ;),

- zamknięte, dobrze izolujące w obie strony,

- nauszne, najlepiej zakrywające całe ucho.

 

Do tej pory moimi typami były:
-Audio-Technica ATH-M50

-Shure SRH-440, ewentualnie 840, ale ciężko znaleźć w tym budżecie

-Ultrasone Pro 550/DJ1 (obawiam się, czy aby nie za dużo basu)

-Soundmagic HP100 rev2 - tutaj boję się czy spełnią się jako portable (słyszałem, że są niewygodne do noszenia na szyi)

 

Proszę o pomoc w wyborze jak i dodanie własnych propozycji. Z góry dziękuję ;)

 

Używane jak najbardziej wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz odtwarzacz ? Podobno HP100 mają spore wymagania i z niewieloma odtwarzaczami ładnie zagrają.

 

ATH-M50 są ostatnio tu bardziej polecane ja zamiast nich wybrałem JBL J88. chociaż jedne i drugie są duże i wygodnie się nosi na głowie a nie na szyi.

 

Przeczytaj ich recenzje może z działu testy słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza to jest to kwestia wciąż otwarta. Myślałem nad IPodem , może nawet IModem i Fiio E7, ale to mocno zależy od budżetu na słuchawki. JBL J88 podobają mi się nawet, ale przeczytałem, że z jakością wykonania średnio i pałąk lubi pękać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 są wykonane wręcz pancernie, na pewno nic im się nie stanie kiedy je wrzucisz do torby. Problemem może być kabel, który jest spiralny, ew. w M50s jest prosty, ale ma za to horrendalną długość 3,5m :D minusem są również pady, w których pseudo skóra robi się sztywna po krótkim czasie, ale mimo to w dalszym ciągu są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze coś ale pałąk duży i tak wszystko jest większe niż w słuchawkach mniejszych. Ogólnie biorąc duże słuchawki nosi się je na głowie i nie zdejmuje. Jak wiesz że będziesz dużo nosił na szyi weź coś mniejszego bo to naprawdę wkurza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z kablem jakoś sobie poradzę, a przemawiają do mnie te obracane muszle i pancerna konstrukcja. Małe słuchawki raczej odpadają - po prostu nie lubię, może jeszcze jako portable by uszły, ale nie do domu ;) Pomyślę jeszcze nad tymi JBL, ale jednak wciąż najbardziej podobają mi się ATH-M50 - wygląda na to, że spełniają wszystkie moje wymagania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz recenzje, więc poczytać możesz. Na pewno są lepszym wyborem od M50 i Ultrasone, bo Shure i SM nie słuchałem.

 

Akurat do wymagań autora świetnie się wpasowują, bo ich budowa jest przystosowana do użytku portable, a wygoda i jakość dźwięku nie ustępuje typowo "stacjonarnym" modelom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób je tu miała jak był na nie "boom" a potem wszystkie poszły w komis więc nie wiem jak to z nimi jest. Fajnie by było jak by były w mp3store i dało by radę odsłuchać to ja też może bym się skusił, bo póki co nie wydaje mi się żeby były lepsze od M50 które są polecane codziennie a Zoro chyba drugi raz w tym miesiącu się przewinęło. A skoro są takie super to dlaczego nikt ich nie poleca prawie tylko droższe a gorsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ograniczony budżet, to może warto sie zainteresować audio-technica ath-pro500 mk2 - ostatnio kupiłem je dla siebie, wyniosły mnie nieco ponad 200 pln (z tym ze kupowane w japonii) - jako portable super, dwa kable (prosty 1.2m i krecony ~1.3m). Schodzą ładnie w niskie rejestry, średnica nie jest jakoś szczególnie wycofana + wysokie jak na tą cenę też spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności