Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qobuz


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z rejestracją to jest śmiesznie, mi przypisywało odgórnie kraj. Założyłem konto na GMail - przypisało Polskę i wała, nie kupisz. Zarejestrowałem się przez maila WP - UK, zapraszamy :D
Można próbować z VPNem, ale kluczowa jest rejestracja. Jak na Francję czy UK zatrybi, to potem wszystko idzie kupować jak złoto, tylko waluta będzie odpowiednio EUR albo GBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś korzystałem z Quobuza, ale wówczas było tak, że do części albumów dostęp był prawidłowy, a do części nie ze względu na to, że nie mieszkam we Francji. Potem niedostępność albumów się zwiększała i po jakimś czasie zablokowano w ogóle możliwość korzystania dla niefrancuzów. W ustawieniach nic nie dało się zmienić, bo też poblokowali. Trochę szkoda, bo serwis miał fajną opcję biblioteki ściągniętych albumów, które dostępne były na kazde życzenie.

 

Ale teraz przestałem się serwisem interesować, skoro w dobie globalizacji robią jakieś durne segregacje narodowościowe, to ja się napraszać nie będę. Nie chcą moich pieniędzy, to zapłacę komu innemu. Głównie korzystam teraz z Bandcampa. Ze streamingu nie korzystam, więc nie ma problemu. 

52 minuty temu, bachankas napisał:

Z rejestracją to jest śmiesznie, mi przypisywało odgórnie kraj. Założyłem konto na GMail - przypisało Polskę i wała, nie kupisz. Zarejestrowałem się przez maila WP - UK, zapraszamy :D
Można próbować z VPNem, ale kluczowa jest rejestracja. Jak na Francję czy UK zatrybi, to potem wszystko idzie kupować jak złoto, tylko waluta będzie odpowiednio EUR albo GBP.

 

Ale czy naprawdę jest potrzeba, aby się drapać prawą ręką w lewe ucho, aby w końcu dostąpić łaski korzystania z Quobuza? Niech spieprzają. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bandcamp to jednak mocno zawężona oferta. Jak nie chcieć kupować CD, to Qobuz jest najlepszą opcją.

47 minut temu, westberg napisał:

Ale czy naprawdę jest potrzeba, aby się drapać prawą ręką w lewe ucho, aby w końcu dostąpić łaski korzystania z Quobuza? Niech spieprzają. 

Wolny wybór - albo zakombinujesz i masz dostep to bardzo dobrego sklepu albo nie i kupujesz CDki. Ja tak pól na pół jestem, bo też miejsca nie mam na wszystkie płyty. HDTracks jest droższy i teoretycznie tylko na pojedyncze pobranie pozwala. Bandcamp super, ale nie wszystko tam idzie znaleźć. Coś za coś. Mi zatrybiło, więc nie mam problemu z byciem fikcyjnym mieszkańcem wysp.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bachankas napisał:

Tylko bandcamp to jednak mocno zawężona oferta. Jak nie chcieć kupować CD, to Qobuz jest najlepszą opcją.

Wolny wybór - albo zakombinujesz i masz dostep to bardzo dobrego sklepu albo nie i kupujesz CDki. Ja tak pól na pół jestem, bo też miejsca nie mam na wszystkie płyty. HDTracks jest droższy i teoretycznie tylko na pojedyncze pobranie pozwala. Bandcamp super, ale nie wszystko tam idzie znaleźć. Coś za coś. Mi zatrybiło, więc nie mam problemu z byciem fikcyjnym mieszkańcem wysp.

 

A mnie ten serwis wk...urzył, bo kupiłem tam kilkanaście tytułów, a potem już jako stary użytkownik miałem poblokowaną możliwość zmiany miejsca zamieszkania i tym samym dostęp do serwisu. Stwierdziłem, że nie mam zamiaru robić za Żyda w III Rzeszy i pokazałem im gest Kozakiewicza. Moich pieniędzy już nie zobaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bachankas napisał:

Pisałeś do nich? Może jest możliwość zwrotu, skoro zablokowali dostęp.

 

Dostęp do już ściągniętej biblioteki chyba nadal jest, ale nie sprawdzałem ostatnio. A błagał o dostęp pszeeesz nie będę, bo jak już wspomniałem - mam ich głęboko w przestrzeni pod plecami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Żeby nie śmiecić w wątku dot. Tidala, przenieśmy dyskusję o Qobuzie (zwanym czasem Kubusiem bądź Łobuzem*) do nowego tematu.

 

Kto posiada konto? Kto chciałby, ale nie chce mu się go zakładać bądź nie wie jak to zrobić? Pomożemy. 

 

Jestem aktywnym użytkownikiem od maja. Cenię Qobuza za:

1. Jakość audio (IMO lepszą od oferowanej przez Tidala). 

2. Stabilność biblioteki - rzadko zdarza mi się, że utwory z playlist czy całe albumy nagle przestają być dostępne do odsłuchów. Mam wrażenie, że w Tidalu występuje wieksza rotacja oferty i często widzę wyszarzone utwory/albumy w polubionych. 

3. Niewpychanie hochsztaplerskich cudów-wianków technologicznych do gardła użytkownikom (vide: MQA). 

 

*nie mylić z kol. @lobuz1 😝

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chę

6 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

Faktycznie, mogłem nie przerwać poszukiwań na pierwszej stronie wyników. Mod powiadomiony 🙂

Jest tam jakiś plan rodzinny? Może mnie przygarniesz? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Duo już? Moge kogos przygarnac do duetu



cd74483fa25d1ea18752e2f94cfed009.jpg

Kto chętny na plan duo zapraszam na priv. Mile.widziane konto qobuz z usa i karta revolut aby.sprawe uprościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, odkopuję. :) 

 

Czy da się jakoś z Polski założyć konto i kupować albumy we Flac? Jako jedyni mają nieco alternatywy, która mnie interesuje, ale leją na Polskę. Założyłem konto jako Anglik przez VPN, ale odbijają mi płatność. Próbowałem płacić swoją kartą, Revolotem i PayPalem. Zawsze tylko komunikat, że problem z płatnością i żebym sprawdził swoje konto bankowe. Obciąża kartę i po kilku minutach jest zwrot kasy. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak wygląda obecnie sytuacja z Qobuzem? Dysponuje ktoś jakimś działającym poradnikiem jak to ogarnąć? Ewentualnie może ktoś szuka osoby do współdzielenia (oczywiście z uwzględnieniem partycypacji w kosztach abonamentu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Zakładasz konto via VPN na dowolnym kraju, gdzie Qobuz działa. Płacisz np. Revolutem za subskrypcję.
Albo kupujesz od https://qobuz.mysellix.io/ za roczna subskrybcje via PayPal. Wiele osób z forum w tym ja mam tam zamówioną usługę. Jak dotąd bez problemów drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności