Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SB Tactic3D Alpha - Mix Stereo


Marek69x

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano . Mam mały problem posiadam słuchawki Sound Blaster Tactic3D Alpha wszystko jest OK po za tym, że jeżeli słuchawki podpięte są pod USB specjalną przejściówką załączoną do słuchawek to dzwięk nie jest przechwytywany przez Mix Stereo.

 

---------------------
Sound Capture Devices
---------------------
Description: Headset Microphone (Sound Blaster Tactic(3D) Alpha)
Default Sound Capture: Yes
Default Voice Capture: Yes
Driver Name: USBAUDIO.sys
Driver Version: 6.01.7600.16385 (English)
Driver Attributes: Final Retail
Date and Size: 7/14/2009 01:51:23, 80640 bytes
Cap Flags: 0x1
Format Flags: 0xFFFFF
Description: Miks stereo (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Capture: No
Default Voice Capture: No
Driver Name: RTKVHDA.sys
Driver Version: 6.00.0001.6873 (English)
Driver Attributes: Final Retail
Date and Size: 3/29/2013 21:42:42, 2646088 bytes
Cap Flags: 0x1
Format Flags: 0xFFFFF
To są informacje z DxDiag. Co mam zrobić , żeby mix stereo poprawnie działało z tymi słuchawkami-USB?
Mój system to Win7 32 bit. Jeżeli czegoś potrzebujecie, żeby mi pomóc piszcie dostarczę te dane.
Słuchawki podpięte do mini-jacków powodują prawidłowe działanie Mix Stereo Ale tracę wtedy możliwość konfiguracji różnych paramterów w Sound Blaster Panel.
Przepraszam w pośpiechu wybrałem nie ten dział ...
Edytowane przez Marek69x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie bo karte mam Realtek ...A przejsciówka traktowana jest jako dodatkowa karta. Chodzi mi jedynie by w czasie terażniejszym przechwytywało dzwięk w słuchawkach i wprowadzało go do mikrofonu "rejestrowało" da się coś takiego zrobić jeżeli słuchawki są pod USB a nie mini jack?

Edytowane przez Marek69x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gniazdo słuchawkowe zielone wepnij trójnik jack pod niego podepnij słuchawki a pod drugie gniazdo przewód jack<-> jack męski gdzie druga końcówkę wpinasz pod line in w karcie wbudowanej w PC i nagrywanie ustawiasz z karty wbudowanej czy tam jaką masz w PC. Inaczej się nie da.... Jesli będziesz chciał aby dodatkowo nagrywał się też dźwięk z mikrofonu to w opcjach mikrofonu odtwarzania musisz ustawić mikrofon taż żebyś siebie słyszał w słuchawkach w przeciwnym razie nie będzie ciebie słychać.

Edytowane przez hotair83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze to zapomniałem sprawdzić...

 

... anyway jeśli faktycznie nie ma, to jedyny sposób żeby nagrać dźwięk z tej karty to loopback, czyli podłaczenie wyjścia z Live do wejścia na karcie, z której chcesz nagrywać


czasem prościej jest po prostu użyć innej karty (chyba że chodzi o nagranie dźwięku z nałożonymi efektami etc. wtedy tylko loopback)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności