Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn C300H - Niedocenione fajne portable.


9452130

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek podam trochę suchych danych.

Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20 kHz

Impedancja: 32 Ω

Czułość: 97 dB/mW

Maksymalna moc wejściowa: 500 mW

Długość kabla: 1.2 m

Wtyk: 3.5 mm

Waga: 71 g (bez kabla)

 

Przejdźmy do wygody i wyglądu !

Słuchawki są dla mnie najwygodniejszymi słuchawkami jaki są. Nawet znane z wygody KSP, KPP czy px100 są od nich mniej wygodne.

Mają one dobry docisk do głowy na tyle że trzymają się pewnie i na tyle że możemy mieć je na głowie 5 godz bez problemu bez czucia ich na sobie czy gotowania się uszu.

Zbudowane są z 2 muszli które łączy tylko jeden metalowy pasek z metalu.

Wszystko to wygląda ładnie i stylowo a co najważniejsze mamy kilka kolorów do wyboru więc można dopasować do naszego stylu.

 

Źródło

To chyba ich największy plus. Mogą być napędzane prawie wszystkim. Z neutralnymi źródłami jednak graja najlepiej. Mocy im nie trzeba. Słuchając z iPhona 4s nie mogłem dojść do 4/5 skali głośności ponieważ było już za głośno(prawie nie spotykane u mnie bo lubię głośną muzykę). Z LG L9 było podobnie. Z laptopa z dobrą integrą słuchałem na 40%. Z wyjścia słuchawkowego starego wzmacniacza LUXMANA ok 50%.

Jak widać wszystko da radę je bardzo łatwo pociągnąć bez problemu.

Dobrze się spiszą z wszystkimi małymi iPodami ponieważ nie potrzebują dużo mocy a można dobrać sobie kolor.

 

Dźwięk

Wysokie

Nie kuje nic w uszy nawet przy dużej głośności. Jest ona całkiem wysunięta i dokładna.

Słuchawki nie mają problemu z odgraniem dobrze uderzeń talerzy i innych instrumentów w tym pasmie.

 

Średnie

Średnica jest wycofana. Średnie tony są jakby lekko przytłumione ale nadal wyraźne. Wokal nie jest blisko nas jest lekko oddalony dzięki temu nie mamy wrażenia że artysta krzyczy nam do ucha.

 

Niskie

Wysunięte są tak samo jak wysokie. Bas jest w nich bardzo dobry. Stopa czy uderzenia w bębny perkusji aż czujemy na głowie.

Bas nie gra niską średnicą jak to w wielu słuchawkach tylko jest to prawdziwy bas potrafiący ładnie zejść.

Dolne pasmo jest bardzo dynamiczne i nie ma mowy tu o żadnym zamulaniu.

 

Scena

Scena w tych słuchawkach jest całkiem sporo dzięki cofniętej średnicy. Mamy wrażenie że jest ona głęboka i nie ma uczucia że siedzimy w kartonie otoczeni muzykami.

 

Ogólnie

Słuchawki maja fun'owe granie. Słucha się bardzo przyjemnie nawet przy długich odsłuchach. Niestety przez konstrukcję otwartą inni słyszą bardzo dobrze to co my co jest dla mnie ich jedyną wadą. Dźwięki z otoczenia są skutecznie zagłuszane i musi być coś całkiem głośne by się przebiło do naszych uszu.

 

 

Podsumowanie

Bardzo fajne funowe słuchawki. Można je łatwo napędzić więc polecam je szczególnie dla osób które lubią bardzo dużą głośność albo ich telefony/odtwarzacze mają mało mocy a nie chcą ich zmieniać na nic innego w najbliższym czasie. Kabel jest odpowiedniej długości by schować odtwarzacz w wszystkich kieszeniach. Osoba mająca 2m wzrostu dopiero mogła by narzekać na długość. Ja przy 182cm nie mam problemu by schować odtwarzacz w kieszeniach od spodni. Przy miejscu w którym kable się rozdzielają mamy mały ściągasz który możemy sobie wziąć wyżej jeśli kable według nas za daleko od głowy się łączą lub latają nam pod ubraniem.

 

 

Jak dla mnie za tą cenę słuchawki bardzo fajne i polecam zainteresowanie się nimi ponieważ nausznych do tej kwoty łatwo lepszych nie dostaniecie. Słuchawki niedocenione a to jest ich chyba pierwsza polska recenzja co jest dziwne bo gdy poda im się utwór w dobrej jakości grają naprawdę pięknie.

 

Muzyka na której testowałem słuchawki to Klasyczna Metal i Hardstyle. Przy wszystkim się dobrze sprawdziły, więc są to taniej uniwersalne słuchawki które łatwo napędzić.

Jedyna większa wada to że są otwarte i w autobusie połowa ludzi słucha muzyki razem z nami.

Największy plus to że gdy się je zakłada ma się ochotę poruszać w rytm muzyki.

 

Słuchawki to testu dostarczył.

1_mp3store_logo.png

Edytowane przez 9452130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Test ma już swój wiek, ale niewiele można znaleźć o tych słuchawkach, więc napiszę swoje 3 grosze. Nie jestem zapalonym "słuchaczem", muzyka to dla mnie wypełnienie tła, uzupełnienie mojej przestrzeni a nie analiza niuansów. Ma być fajnie, miło, muzyka ma płynąć, relaksować, sprawiać przyjemność, nie może męczyć, absolutnie nie może męczyć,

 

Wygoda - leżą znakomicie. Materiałowe pady są mega wygodne.

 

Dźwięk czysto subiektywnie, porównując do AKG K420, Superlux 681 (w skarpetach) oraz Sennheiser Px30.

 

Pierwsza rzecz rzucająca się w uszy to średnica (odnosząc się do w/w słuchawek) -> wypchnięta, natarczywa, na eq okolice 1kHz - 3kHz trzeba wycofać o jakieś 7-8 db aby zbliżyć dźwięk do k420 czy hd681, px30 mają jeszcze bardziej cofnięte średnie. Co więcej średnie są nierówne, niektórych utworów po prostu nie da się słuchać, zalatuje metalicznym podźwiękiem. Z moich ulubionych utworów słuchawki szczególnie nie lubią Blondie, w utworze "One Way Or Another" jej głos w tych słuchawkach to totalny koszmar, zagłusza wszystko. Za to męskie wokale w wiekszości wypadają fajnie. Dla mnie dyskalifikacja za średnie.

 

Wysokie - są i tyle, nic zachwycającego. K420 - lepiej, HD681 zdecydowanie więcej, px30 - przez cofniętą średnicę góra bardziej wyeksponowana ale bardziej sycząca.

 

Niskie - ciut więcej i bardziej rozciągnięte niż w k420, niżej i fajniej niż w px30. W stosunku do hd681 - nie miałem juz siły wsłuchiwać się w różnice.

 

Nie będę ich używał. Problemem jest to, że mozna trafić na wokalistkę przy której uszy zwiędną, wnicują się, uciekną. Nie są to typowe "V" z wyksponowanym dołem i górą, przynajmniej nie na tle pozostałych jakie posiadam. Mam wrażenie, że góra jest cofnięta w stosunku do środka i dołu.

Przed zakupem trzeba posłuchać. Paru osobom polecilem k420 czy hd 681 i wszyscy są zadowoleni. Te niestety są niebezpieczne do polecenia.

 

Źródło -> sygnaturka, komp z przyzwoitym dźwiękiem hd thx, onkyo stereo ampli TX-8050, zazwyczaj mp3 320 kbs lub cd audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności