Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki około 200 zł do Xonar'a DGX


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam Fatal1ty HS-800. Chciałbym je wymienić na coś nowego najlepiej z mikrofonem za około 200 zł, zamierzam kupić Xonar'a DGX więc na nim będą pracować. Póki co zainteresowały mnie bardzo AKG GHS1, mają według opinii mocny bass oraz materiałowe muszle (co sobie cenię). Słucham elektroniki i rock'a

 

Myślę o GHS1, HM3 i CAL, może coś dorzucicie albo powiecie coś o tych które podałem ?


Czy rekablowane CAL'e będą lepsze od takich AKG ?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/109794-k518-modowane-rekablowane/

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebna Ci dobra średnica, a pierwszorzędne wydają się być niskie tony - używki D1100? W połączeniu z ciepłymi ampli grają bajecznie First Of The Year.

 

Tu zresztą mini-recka mojego autorstwa:

http://pochlaniaczczasu.blogspot.no

Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki D1100 drogie strasznie, na allegro po 4 stówy, na forach troszkę mniej. Mam okazję kupić używane CAL za 140 zł, ewentualnie te recablowane AKG które podałem (czytałem że mają dobrą separację instrumentów i mocny bass, choć nie wiem jak to wygląda na tle innych modeli)

 

Co do HM3, to są te same podzespoły ? Maxell'e kosztują 60 zł, aż ciężko uwierzyć. A zbierają wręcz bardzo dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej muzyki AKG k518dj będą bardzo fajne. CAL i maxell nie mają aż tak niskiego basu ani nie mają w nim tyle mocy. Tylko sprawdź najpierw w jakimś sklepie czy nie uciskają Cię za bardzo bo niektórym przeszkadza że za bardzo uszy ściskają. Dla mnie to akurat plus bo się pewnie trzymają a poza domem to jest ważne bo inaczej boisz się tylko żeby nie spadły i nie masz żadnej przyjemności z muzyki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będą tylko domowe, K518 odsłuchiwałem i pod względem komfortu były wręcz idealne, głowy małej nie mam ale jakoś każde słuchawki mam na minimalnym rozszerzeniu.

 

Czyli jednak brać te K518 z forum. Ponoć te HM3 (maxelle) mają moc w basie, nie taką jak K518 ale większą od CALi, a w końcu kosztują 60 zł. Sam nie wiem. Słyszałem też że te K518 są bardzo słabo wykonane i pękają

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne usterki w nich jakie ja widziałem osobiście to minijack ale tu nie masz co się martwić bo masz dużo lepszy kabel i jacka. Jeśli są do domu to nie ma co się bać o nie. Chociaż najwięcej wypadków się zdarza w domu ;P

Jeśli mają być tylko do domu to nie potrzebujesz też dobrej izolacji i słuchawki otwarte też możesz wziąć. Poszukaj sobie koss sporta pro, koss porta pro i akg k403 , akg k404 wszystkie ok 100 i są bardzo przyjemnie z czego kossy mają taki bas że czujesz wibracje na głowie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie strasznie te otwarte które podałeś, z maxellem mam przynajmniej pewność ze to HM3 ;p Teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie. Co będzie po recablingu tych maxelli ? Jakość porównywalna do czego ?

 

Xonar ma podobno za dużą moc do 32 ohmowych słuchawek

 

Najlepiej żeby słuchawki do Xonara DGX miały co najmniej około 80ohm, bo ma on ma impedentację wyjściową 10ohm. Aczkolwiek z 32ohmówkami tragedii nie będzie, tylko basu może przybyć nieco kosztem jego jakości

 

Co z tym fantem ? Prawda to ? Przy Audigy2ZS nie będzie takiego efektu ? Bo została mi polecona

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok 100 wszystko ;) ale jak za tanio to mogę Ci je sprzedać Jako Marcin 1, Marcin 2 itd pod 200 zł :D na tym samym polega to z HM3 to samo a cena większa. Koss mają na pewno więcej basu niż maxelle. akg k403 teraz mam na sobie cały dzień. bo brałem je na testy z mp3store.pl jak chcesz w stopce mojej mam link do ich recenzji ;) Niestety zdjęcia dopiero jutro będą bo dziś zapomniałem a już słabe światło jest ;/


Nie za duża moc, tylko za dużą impedentację wyjściową - 10ohm, więc trochę może zmulić m.in. bas słuchawek

impedancję* ;)

 

 

A jak tak bardzo martwisz się impedancją to bierz superluxy ;) HD 681 HD 330 HD 660 HD 661 na pewno któreś Ci przypasują ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak brzydota tych słuchawek mnie poraża. Uznajmy że chcę coś zamkniętego żeby nie wprowadzać zamętu. Ponawiam zatem pytanie, jak wypadają recablowane Maxelle (HM3) względem tych recablowanych K518 które podałem i recablowanych CAL'i. Z wyglądu najbardziej mi odpowiadają, jednak to przecież nie wszystko. Mówicie tak że ten bass w CAL'ach słaby, chyba z nich zrezygnuję. Na Fatal1ty czyli z opinii przebasionych słuchawkach zazwyczaj podbijam niskie częstotliwości żeby drgania było choć minimalnie czuć (przez to za długo nie wytrzymuję przy słuchaniu muzyki, planuję pozbyć się tego nawyku) także w CAL'ach może mi zabraknąć basu.

 

Co z tą dźwiękówką, jest coś innego niż ten Xonar ? W sensie słabszego, i koniecznie PCI 1x lub USB. Tu temat:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/109921-karta-dzwiekowa-do-150-zl-pod-sluchawki-i-zestaw-2021/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z k518 będziesz na pewno zadowolony,

Fatal1ty przy nich są po prostu fatalne.. ;D

 

a co do karty muzycznej to poszukaj w dziale z nimi ;) Ja tego tematu nie droczyłem ponieważ słucham z telefonów które mają super dźwięk a niedługo kupuję wzmacniacz pod słuchawki,

W dziale odpowiednim gdzie masz temat niedługo powinni CI wyjaśnić ;)

 

Z słuchawkami łatwiej bo każdy ma tu słuchawki a nie każdy używa komputera do muzyki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci - chcesz bassu to AH-D1100. Używki spokojnie do 250zł wyrwiesz.

 

Jednakże odnoszę wrażenie, że Ty nie chcesz super sceny, fajnej średnicy, dobrej dynamiki i separacji, tylko basu. W takim razie SRH240 + bass mod (4 dziurki wywiercić i będziesz skakał).

Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane są za ponad 400 nikt nie będzie czekał pół roku aż ktoś będzie chciał je na szybko sprzedać za 250.

 

Średnie i niskie już od nich xb500 mają lepsze które łatwiej w tej cenie dostać mimo że nie są w sprzedaży. Tylko gorzej z sceną i wysokimi ale nie jest źle. Za to wygoda jest bardzo duża. Niestety już nie da się ich tak łatwo dostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany są takie żebym powoli poznawał świat dobrego dźwięku (po odsłuchaniu K518 moje Fatal1ty grają dla mnie wręcz bardzo słabo, choć mają mocniejszy bass) jednak zabrałem wtedy ze sobą same electro i dubstep, walnięcie było choć ponoć bas w nich jest punktowy i często wchodzi na średnicę, ta pierwsza cecha jest w rock'u raczej nie pożądana, nie wiem jak z drugą. w HM3 ponoć bas rzadko wchodzi na średnicę i jest dość rozlany(co lubię i cenię), nie słuchałem ich choć wydaje mi się że mogą mi się bardziej spodobać. Możliwe że zdecyduję się na ich recabling, ale jeszcze pewności nie mam. Główny problem to dźwiękówka

 

Mówię Ci - chcesz bassu to AH-D1100. Używki spokojnie do 250zł wyrwiesz.

 

Szukałem, na tym i innych forach (może słabo), nic poniżej 3 stów, a nawet 250 to dla mnie dość dużo bo miało kasy wystarczyć jeszcze na dźwiękówkę (mam 3 stówy około)

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według recenzji ze strony audiofanatyk przy rockowej muzyce te punktowe jebut w AKG się nie sprawdza, choć jak dla mnie Fatal1ty tragicznie nie grają więc może gadam durnoty i niepotrzebnie nabijam posty.

cytat z tego forum

HM3/rebrandy są bardzo przyjazne modowaniu.


Raczej zdecyduje się na te Maxell'e i oddam do recablingu, naczytałem się większej ilości pochwał na nie w reckach niż na K518.

 

Temat uważam za chyba zakończony, jeśli ktoś ma cokolwiek do wtrącenia, bardziej lub mniej ważnego to niech się nie waha. Dziękuję za pomoc, limit lajków się skończył, jutro polecą następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Słuchawki miałem przez dwa dni, odkryłem że pady były jakieś krzywe więc odesłałem a że nie mieli w tym czasie innych odesłali kasę. Na chwilę obecną nie wiem co kupić. Znajomy mówił że żadne portable (K518, maxelle) nie mają startu do 668B czy Shure 240, nie wiem czy mogę mu wierzyć bo ich nie odsłuchiwałem. Na chwilą obecną znalazłem shurki 240 z recablem za 120, K518 od perula za 150 lub maxelle + recabling za orientacyjne 150 zł. Co o tym myślicie ? Może przypadkowo coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o shurkach, podobno niezależnie od źródła prezentują podobny poziom natomiast CAL'e przy czymś porządniejszym zagrają lepiej, na integrze gorzej. Jak by sprawa wyglądała przy tym Xonarze DG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności