Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SM HP100 - rev2?


ForeseenQuasar

Rekomendowane odpowiedzi

 

A to przegapiłem te dwie dziurki w rev2. Ja wymieniłem sprężynkę na prosty od HP150, i też nie jestem w 100% zadowolony.

Próbowałeś przełożyć beyerowe welury do HP?

 

Próbowałem welurów od DT770, pasują bez problemu ale przy moich uszach musiałem pominąć instalację gąbki dołączonej do tych padów - uszy dotykały gąbki, co mnie strasznie irytowało. Gąbka/siatka w stockowych padach SM jest cieńsza niż ta w padach Beyera.

Różnicy w dźwięku nie zauważyłem, za to wygoda się poprawiła, uszy się nie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę posiedziałem nad swoimi HP'kami.

Najlepsze efekty uzyskałem w poniższej konfiguracji:

1. wywalenie gąbek spod padów;

2. przyklejenie maty bitumicznej na krążkach obudowy;

3. przyklejenie maty bitumicznej na drivery (z otworem);

4. wypełnienie gąbką wokół przetworników;

5. dorzucenie watoliny między przetworniki, a krążek obudowy;

 

DSCF6952.JPGDSCF6957.JPGDSCF6962.JPG

 

Jakie efekty? Przede wszystkim poprawa w basie. Jest mniej dudniący i pojawił się niższy bas.

Wywalenie gąbki skutkuje większą bezpośredniością. Grają bliżej, ale zarazem wyraźniej i z większym impaktem.

 

Póki co pograją w obecnej konfiguracji, ale w planach mam sprawdzenie kilku materiałów, a także wpływ ich ilości na dźwięk.

Muszę pomyśleć jeszcze nad zmianą padów albo ich lekką modyfikację.

 

Na tą chwilę jest tak:

DSCF6966.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak DT wypadają w porównaniu z HP100?

Podstawowe pytanie - czy ja właściwie mam je czym napędzić? Mogę opisać wrażenia na E17k, ale mam wrażenie, że rozbujają się na czymś mocniejszym. Mam nadzieję posłuchać z czymś lepszym w ten weekend na meecie warszawskim.

Z Alpenem 2 DT grają szerzej, równiej, więcej średnicy, bardziej analitycznie, zdecydowanie mniej basowo, szczególnie na wyższym i średnim basie - pomrukują kiedy trzeba. Czasem mam wrażenie, że brakuje im trochę wypełnienia w niższej średnicy, ale tylko w niektórych utworach. Z kolei po przesiadce z powrotem na HP100 mam wrażenie, że średnica jest za mocno dociążona i gitary np. brzmią nieco mulasto.

Ja moim hp100 zakleiłem jeszcze bassreflexy na przetworniku taśmą fizelinową, bo po modzie trochę za bardzo łupały basem jednak, dodatkowo ostatnio chyba zmienia mi się gust, bo do słuchanai w domu to i amperiory wydają mi się zbyt basowe - jako portable są w sam raz.

Sytuacja się zmienia dość mocno po zmianie padów z welurowych na skórkowe od HP100 właśnie - zbliżają się do nich brzmieniem, stają się zdecydowanie bardziej dociążone i basowe, ale wciąż nie tak jak hp100 i z szerszą sceną.

Mam wrażenie, że po zmianie kabla jeszcze im ubyło nieco basu, albo może stał się bardziej kontrolowany, ale nie miałem czasu jeszcze dokładnie ich posłuchać po rekablu.

Edytowane przez Piotrus1910
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności