Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SM HP100 - rev2?


ForeseenQuasar

Rekomendowane odpowiedzi

To jest faktycznie najpewniejsza opcja, ale w pewnym sklepie z Euro w nazwie są w promocji (-15% na słuchawki) za ok 500zł(trochę więcej), czyli wychodzi jakies 200zł taniej, pytanie czy to wersja rev2, czy poprzednie... Jeżeli się okaże że poprzednie, to wezmę Brainy HM5, ale dorwanie w promocyjce Hp100 byłoby fajne :D

Przepraszam za reklamę, nie czerpię z tego żadnych korzyści materialnych ;)

Jest możliwośc sprawdzenia po numerach fabrycznych(np wersja rev2 ma numery od xxxx wzwyż)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rev.0 Ma kabel z prawej słuchawki, brak bass reflexów

Rev.1 Kabel po lewej, brak bass reflexów

Rev.2 Kabel po lewej, bass reflexy

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby firma miała wycofać wszystkie wcześniejsze wersje.

Zysk znowu wygrał. :(

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wycofalismy ze swoich sklepów, inni widocznie nie widzieli w tym problemu ze tak naprawdę trochę ludzi oszukują. W sumie ja na miejscu producenta zostawiłbym wszystkie wersje tylko mocniej zmodyfikował wygląd aby bardziej były widoczne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, gdyby producent wyraźnie oznaczył i opisał każda wersję nie do chodziło by do zamieszania z wersjami.

A tak sklepy wykorzystują tą sytuację, nie dają w opisie pełnej informacji jaka to revizja, chociaż wiedzę takową posiadają.

Typowa zmyłka przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest faktycznie najpewniejsza opcja, ale w pewnym sklepie z Euro w nazwie są w promocji (-15% na słuchawki) za ok 500zł(trochę więcej), czyli wychodzi jakies 200zł taniej, pytanie czy to wersja rev2, czy poprzednie... Jeżeli się okaże że poprzednie, to wezmę Brainy HM5, ale dorwanie w promocyjce Hp100 byłoby fajne :D

Przepraszam za reklamę, nie czerpię z tego żadnych korzyści materialnych ;)

Jest możliwośc sprawdzenia po numerach fabrycznych(np wersja rev2 ma numery od xxxx wzwyż)?

W tym sklepie z EURO w nazwie nie są w stanie zrealizować mojego zamówienia od 7 września. Oto treść deklaracji widniejącej na stronie internetowej ze słuchawkami Soundmagic HP100: "wysyłamy od 7 do 14 dni roboczych". W klepie tym nie potrafią jednak określić daty dostępności produktu.

 

Dzisiejsza odpowiedź jaka uzyskałem:

 

"Zmiana terminu realizacji

 

 

Szanowny Kliencie!

 

Do chwili obecnej dostawca nie potwierdził nam dostępności i terminu dostawy produktu SŁUCHAWKI SOUNDMAGIC HP100. W związku z tym termin realizacji ulegnie przedłużeniu. Dokładamy wszelkich starań, aby Zamówienie dotarła do Ciebie jak najszybciej. Może okazać się, że sprowadzenie tego produktu będzie niemożliwe."

 

Także zaczynam zastanawiać się nad zakupem w innym sklepie.

 

Jest kilka kwestii, które mnie interesują w związku z tą sprawą:

1) kwestia prawna - jaka jest podstawa prawna, która umożliwia deklarowanie terminu wysyłki przy jednoczesnym braku możliwości wywiązania się z widniejącej deklaracji oraz braku możliwości podania przewidywanej daty dostawy?

2) ciekawe kim jest tajemniczy dostawca? Soundmagic nie ma chyba problemów z zaopatrzeniem innych sklepów w Polsce o czym świadczy zauważalna dostępność. Pojawią się więc pewna niepewność co do ewentualnej wersji tychże słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, że to żenada, jak kupowałem coś w conradzie i neo24 w tym roku, to 2 razy była taka sytuacja, że mejlowo napisali termin dostawy ulegnie przedłużeniu i podali dokładny termin relizacji (1-2tygodnie około dłużej), dodatkowo napisali, że nie muszę czekać, a mogę wybrać zwrot kasy.

 

Osobiście zobaczyłbym co sklep pisze na temat anulowania zamówienia. Jeśli brałeś za pobraniem to sytuacja byłaby dość prosta.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Ma ktoś bezpośrednie porównanie rev.1 vs rev.2? Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, a te które ja kupiłem okazały się być rev.1 (brak bassreflexów, kabel z lewej muszli). No i tak się zastanawiam jak wyglądają różnice pomiędzy tymi rewizjami, szczególnie, że moje jak na razie mi odpowiadają, ale dopiero z podbitym basem.

Jeśli rev.2 ma więcej basu i w zasadzie niczym innym się nie różni, to może warto po prostu dorobić te bassreflexy i zrezygnować z podbicia cyfrowego? Niby mógłbym wiercić i później w razie czego zakleić, ale jakoś średnio mi się to widzi...

Zaczekam jeszcze aż przyjdzie e11, jak je odpowiednio dociąży to w ogóle nie będę kombinował, bo zejście jest konkret, tylko brakuje głośności kilka dB na płaskim EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zdziwiło jak napisałeś po kupnie HP100 rev2, że im jeszcze podbijasz bas. Teraz wszystko jasne.

Nigdy się nie dowiedziałem czy w rev1 i rev2 są takie same przetworniki, a różnica w ilości basu wynika tylko z otworków bassreflexu.

W rev2 jeśli zakleję te otworki znacząco ubywa basu, więc teoretycznie można by spróbować wywiercić bassreflexy w rev1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaczekam na tego fiio. Jak mi będzie pasowało to nie będę kombinował. Ale pewnie i tak jak znajdę czas to je rozkręcę i porobię zdjęcia bebechów, coby można było porównać jakby komuś się chciało swoje rev.2 też rozkręcić.

Na teraz mogę powiedzieć, że z integry z lapka (imho na prawdę dobrze gra ta integra, z lenovo L420) na podbitym basie, bez żadnego wzmacniacza (wbrew opiniom, na które się natknąłem, a które to mówiły, że jak nie są dobrze napędzone to brzmią jak kupa) to są bezapelacyjnie najlepsze słuchawki jakie miałem. A skoro mi się podoba, to narzekał nie będę :). Co najwyżej popróbuję coś jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki. :D


Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią te przetworniki, do tych z mojego linku. Po za nadrukowaną literką C, cokolwiek ona oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki. :D


Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią te przetworniki, do tych z mojego linku. Po za nadrukowaną literką C, cokolwiek ona oznacza.

W rev.2 masz dodatkowe dwie dziury obok z tyłu przetwornika.

 

Chcesz je modować, coś zmienić?

W sumie to moje pierwsze słuchawki, w których jeszcze nie grzebałem.

Wszystko rekablowałem, ale tu szkoda mi stracić skręcany kabel, bo mi wygodnie w pracy. Poza tym chyba Kurop pisał, że przerobił już kilka kabli w HP100 i zawsze był w plecy w stosunku do stockowego.

Może jutro pokuszę się o wytłumienie obudowy. Na dzisiaj kończę bo resetuję pierwszą połowę tygodnia.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przegapiłem te dwie dziurki w rev2. Ja wymieniłem sprężynkę na prosty od HP150, i też nie jestem w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności