Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Etymotic MC5 czy Brainwavz M1/AlphaPro


wiggeer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałem się Was poradzić co wybrać - szukam uniwersalnych słuchawek i zastanawiam się między Etymotic MC5 lub Brainwavz M1 (ew. AlphaPro) wszystkie są w tej samej cenie i szczerze to nie wiem na co się zdecydować?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ety, ale jako uniwersalne brałbym M1. Śmiem podejrzewać, że ety brzmią analityczne i do wszystkiego się nie nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie komu co się podoba, to to wybierze. Każda para ma swoje zalety i wady, a MC5 są w tym peletonie przeciwieństwem ProAlpha. M1 trzymają się pośrodku. MC5 to typowe Ety pod tym względem choć w wydaniu dynamicznym. Jasny przekaz, analityczność, odbasowienie, które docenią przede wszystkim fani takiego brzmienia.

 

M1 są od nich równiejsze i przez to właśnie bardziej uniwersalne, po prostu bezpieczniejszy zakup.

 

ProAlpha będą zaś ciemniejsze, z bardziej muzykalną średnicą i mniejszą sceną, preferowałem i nadal preferuję od nich właśnie M1. Pod względem "masy" brzmienia idzie to tak: MC5 < M1 < ProA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MC3 czyli to samo co MC5 tylko z pilotem. Grają bardzo środkiem pasma, ale wbrew pozorom jest też bas i góra. Porównanie mam jedynie z proAplha, które mi się bardzo podobają brzmieniowo. Ze względu na brzmienie wolę proAlpha, ale aspekty techniczne i scena to ewidentnie domena MC3/5. Jak masz dobry korektor to Ety da się dopasować pod swoje upodobania, bo dobrze na niego reagują.

Podsumowując plusy Etymoticów: świetna izolacja, wysokie SQ, dobra scena. Minusy to: mała skuteczność (wymagają mocnego grajka) i mocno analityczne brzmienie, które dla większości będzie wymagać użycia EQ. Świetnie zgrywają się z s:flo, do tego można dodać w nim tyle basu, że mało z uszu nie wyskoczą a mimo to odtwarzają bez zniekształceń.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności