Skocz do zawartości

JH Audio Roxane 12drivers/ear


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nikt tu nie kupuje customów ze względu na wygląd, ale jak już kupuje, to dlaczego mają nie wyglądać odpowiednio?

Natomiast uroda słuchawek może przesądzić o ich powodzeniu - jak mam do wyboru dwa pod każdym względem podobne modele (lub substytut w uniwersalnych), ale jeden jest ładniejszy, to chyba oczywiste jaki zostanie kupiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk ma znaczenie pierwszorzędne, ale skoro mogę sobie dobrać wygląd (bo to w końcu customy) to czemu nie podrzucić pomysłu na jeszcze ładniejsze wykończenie (ładniejsze w mojej opinii)? Jakby grały świetnie i były zwyczajnie czarne to też super, ale skoro jest opcja personalizacji to wolę zrobić je idealnie pod siebie, bo przecież sprzedawać ich nie będę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale mówię z mojej perspektywy. ;)
Dobierane są pod indywidualne preferencje, więc większa szansa na pozostanie ich do końca przy pierwszym właścicielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, myślisz, że UM zreshellowałyby mi moje JH13 do takich bursztynowych obudów z płytką tytanową na czołowej stronie? O ile nie przekroczy to 200usd...

UM nie, ale Wizard, czemu nie. ;) na head-fi Wizard dziala pod nickiem Full Circle.

A ten odtwarzacz robiony przez ekscentrycznego Niemca co wyglądał jak coś sklejonego w garażu?

Terra player - fajnie to gra, ale nie za tę cenę. ;)

Terra gra na poziomie właśnie Karmy - tak trochę analgowo, ale jego funkcjonalność jest 1/10.

 

Co do wyglądu, no cóż. Sam kiedyś mialem zupełnie przezeoczyste słuchawki - znudziły mi się po miesiącu. Moje Merliny mam 2lata i jak na nie patrze to zawsze mi się gęba cieszy tak są ładne. Więc jednak ma to pewne znaczenie - przynajmniej dla mnie.

Co do bursztynu... raczej mało prawdopodone, ale nie niewykonalne. Mam pewien pomysł jak by to można było rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr, myślisz, że UM zreshellowałyby mi moje JH13 do takich bursztynowych obudów z płytką tytanową na czołowej stronie? O ile nie przekroczy to 200usd...

UM nie, ale Wizard, czemu nie. ;) na head-fi Wizard dziala pod nickiem Full Circle.

A ten odtwarzacz robiony przez ekscentrycznego Niemca co wyglądał jak coś sklejonego w garażu?

Terra player - fajnie to gra, ale nie za tę cenę. ;)

Terra gra na poziomie właśnie Karmy - tak trochę analgowo, ale jego funkcjonalność jest 1/10.

 

Co do wyglądu, no cóż. Sam kiedyś mialem zupełnie przezeoczyste słuchawki - znudziły mi się po miesiącu. Moje Merliny mam 2lata i jak na nie patrze to zawsze mi się gęba cieszy tak są ładne. Więc jednak ma to pewne znaczenie - przynajmniej dla mnie.

Co do bursztynu... raczej mało prawdopodone, ale nie niewykonalne. Mam pewien pomysł jak by to można było rozwiązać...

 

Bo Twoje Merliny są naprawdę ładne :)

 

Kiedyś miałem ochotę zrobić sobie Miracle... Cóż, po roku obcowania ze wszelakim sprzętem - trudno by mi teraz było zaryzykować w ciemno CIEM'y za tyle kasy. Nie chodzi o to, że zagrałyby źle, ale może to nie moje granie? No i, cholibka, mam dziwny słuch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieszcza sie w moim uchu to kupie :D z es sem6 chyba zrezygnuje :P

Rozważałeś zakup uniwersali za ponad 4k pln?

Z drugiej strony łatwiej sprzedasz uniwersale warte 4k za 2.5-3k niż customy pokroju moich JH13, których nie mogłem sprzedać za 800usd(wiara sprzedaje do dziś po 600-800), choć to zapewne za sprawą lokalizacji niestety, co przykre, nie budzącej zaufania: Polska ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO durnotą jest wsadzanie tylu przetworników w słuchawki. Jak nad tym zapanować? Zwrotnica musi być skrajnie skomplikowana, żeby to wszystko ogarnąć, a i z fazą mogą się dziać cuda. Słuchaliście Audeo 232? Phonak z dwóch (!) tylko kotwiczek zrobił takiego potwora, jakiego inni nie są w stanie zrobić i z pięciu. Period...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO durnotą jest wsadzanie tylu przetworników w słuchawki. Jak nad tym zapanować? Zwrotnica musi być skrajnie skomplikowana, żeby to wszystko ogarnąć, a i z fazą mogą się dziać cuda. Słuchaliście Audeo 232? Phonak z dwóch (!) tylko kotwiczek zrobił takiego potwora, jakiego inni nie są w stanie zrobić i z pięciu. Period...

W brew pozorom to nie jest większy problem - słuchawki są tylko 3 drożne. A więc masz 3 grupy po 4 przetworniki. Mógłbyś wsadzić 3x6 i jakby problem fazowy będzie dokładnie taki sam jak przy 3x1.

A zwrotnica nie jest aż tak bardzo skomplikowana - w końcu jedna grupa driverów jest full range czyli nie ma żadnego filtra przed nimi.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zmieszcza sie w moim uchu to kupie :D z es sem6 chyba zrezygnuje :P

 

Rozważałeś zakup uniwersali za ponad 4k pln?

Z drugiej strony łatwiej sprzedasz uniwersale warte 4k za 2.5-3k niż customy pokroju moich JH13, których nie mogłem sprzedać za 800usd(wiara sprzedaje do dziś po 600-800), choć to zapewne za sprawą lokalizacji niestety, co przykre, nie budzącej zaufania: Polska ;(

Jak chcesz to za gora 150 dolcow moge je od Ciebie odkupic;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkusz - Ty wracaj na poligon, a nie tutaj mącisz w temacie. Kupię, odsłucham i sprzedam Ci je za 180 :P
@Piotrek - powiedz mi jedno: jak tam rozwiązanie pomysłu wtopienia bursztynu w Twoje customy? Jest taka opcja? Bo wygląda to obłędnie na tych Wizard 10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności