Skocz do zawartości

JH Audio Roxane 12drivers/ear


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak żartuje to całkiem niezłe poczucie humoru :)

Pany, a tak na boku - wyciski do USA najtaniej to PP za 60zł?

List do USA polecony prio z potwierdzniem odbioru ok 25zł

A nie da się tegoś jakoś mailem wysłać - np do wydruku na drukarce 3D ?

Pewnie się da. Tylko wykonanie skanu będzie Cię pewnie więcej kosztować :P niż przesyłka.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zacząłem kombinować, że skoro jest urządzenie do skanowania i robienia modeli 3D różnych obiektów, no i są drukarki 3d, o niesamowitej wręcz precyzji, to może tak by było szybciej i lepiej ?

Ale to takie beyond 2000 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ktos zamawial? Moze bysmy razem wyslali wyciski zeby zaoszczedzic na przesylce.

Nadal wysyłają wyłącznie Fed-Ex'em za 75usd? Poje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie je kupię, tylko nie wiem czy nie poczekać do świąt żeby jakiś rabat dali :D pocztą polską ile będzie szła paczka? Z tym drukowaniem 3D też wczraj pomyślałem ale to wciąż za droga technologia więc nie jest powszechna :P

Edytowane przez iTrang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na JH13Pro, w Walentynki bodajże, bądź Święta Bożego Narodzenia, ewentualnie Nowy Rok(przepraszam nie pamiętam xD), był rabat z 1099usd na 899usd, także poczekałbym najbliższy rok(2014) z przygotowaną kasą, trzymając codziennie rękę na pulsie(subskrybował fanpage czy coś takiego na facebook'u) na Towim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ale tak jest przy wielu tych najdroższych produktach - albo recenzeni piszą na zamówienie albo dostali orgazmu z uwagi na cenę że wypisują, że teraz to coś jest najnaturalajniejsze i takie tam, choć są pewno wyjątki.

obserwując wątek Roxanne na headfi niestety jest jedna słaba kwestia z nią związana - większa część osób, która zamówiła pod koniec października/w listopadzie 2013 r. w wersji carbon fiber nie dostała jak dotąd swoich słuchawek i uwaga JH Audio nie jest cały czas im w stanie podać nawet przybliżonej daty kiedy je zrobią, wypisują tylko że to trudny proces i takie tam. dla mnie absurd. czyli wydałeś 1,6k USD i nie wiadomo kiedy dostaniesz swój produkt, również dobrze może i za rok. a i oczywiście część plastikowa nakręcana kabla przy shellu potrafi rozpaść się w ręku. jest to kompletnie nie dopracowany nie-sonicznie produkt (od kabla po możliwości osobowe firmy).

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad połwa producentów sprzętu, któ

 

Nie tylko Ty Samuelu, wiele osób niestety im nie wierzy. Jak pamiętam od czasu mocniejszego "spiknięcia" się z komercją i paru awantur o sprzęt. Choć jak zawsze zdjęcia są bardzo dobre i to niezmiennie mi się w HFN podobało :).

ponad połowa produktów tam recenzowanych pochodzi od tzw. oficjalnych sponsorów; poza tym mają tam swój sklepik i w ogóle pomiędzy każdym recenzentem a dystrybutorami istnieje związek oparty na sprzęrzeniu zwrotnym i nie ma co ukrywać. Są bardziej i mniej zaufani - np. Tyll z innerfidlity, Piotr Ryka. Poza tym, oprócz w miarę uczciwych recenzentów są jeszcze w miarę osłuchani i niegłusi, a także ci głusi, którzy bez ceny recenzji nie napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć ja tam w ich recenzje nie wierzę

 

Ja np. nie wierzę w recenzje pisane w oparciu o unikatowy sprzęt porównawczy/tor. Dlatego np. opinie o wzmakach pisane z perspektywy modowanych słuchawek nie interesują mnie wcale. Ale to taka dygresja.

 

Sponsorowane recki to inna bajka i ciężko czasem wyłapać w takich tekstach choć cień krytycyzmu. Do czasu pojawienia się czegoś lepszego/droższego/lepiej "posmarowanego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że temat był drążony milion razy, ale jak dla mnie w temacie drogich sprzętów poza kwestią sponsoringu dość istotny jest po prostu czynnik czysto psychologiczny - jest coś drogie więc musi być ******ste (a już u tych, którzy taki sprzęt kupili taka postawa jest wręcz pewna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardziej i mniej zaufani - np. Tyll z innerfidlity, Piotr Ryka. Poza tym, oprócz w miarę uczciwych recenzentów są jeszcze w miarę osłuchani i niegłusi, a także ci głusi, którzy bez ceny recenzji nie napiszą.

 

Stawiałbym subiektywnie P.R. w tej grupie "mniej" ;). Ale co do ceny to prawda - ostatnio miałem bardzo fajny przykład na sobie, gdy recenzowałem DACa nie znając jego ceny. Wytypowałem ją o dziwo w miarę precyzyjnie, ale unaoczniło mi to, jak trudny jest tak realizowany test i dlaczego sporo osób posiłkuje się ceną, aby móc adekwatnie ustawić swoje oczekiwania wobec takiego sprzętu. Z czasem człowiek dochodzi do wniosku, że w wielu przypadkach grała głównie cena, a sprzęt drogi czasami okazywał się mniejszym bądź większym poślizgiem na tle tego tańszego, teoretycznie ze względu na cenę gorszego.

 

Ja np. nie wierzę w recenzje pisane w oparciu o unikatowy sprzęt porównawczy/tor. Dlatego np. opinie o wzmakach pisane z perspektywy modowanych słuchawek nie interesują mnie wcale. Ale to taka dygresja.

 

Zawsze najbardziej liczy się recenzent i jego spojrzenie na sprzęt. Nie widzę osobiście nic negatywnego w takich testach, jeśli pokrywają się z prawdą. Czasami po drobnych modyfikacjach takie słuchawki potrafią pokazać więcej i lepiej, głębiej wejść w dany sprzęt, a chyba właśnie o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze najbardziej liczy się recenzent i jego spojrzenie na sprzęt. Nie widzę osobiście nic negatywnego w takich testach, jeśli pokrywają się z prawdą. Czasami po drobnych modyfikacjach takie słuchawki potrafią pokazać więcej i lepiej, głębiej wejść w dany sprzęt, a chyba właśnie o to w tym chodzi.

 

 

No właśnie nie o to chodzi w recenzjach, IMO. Jak mam się odnieść do jego opinii jeśli słuchał na modowanych słuchawkach, a ja mam stockowe? Moim zdaniem miarodajne testy prowadzone są na popularnych sprzętach (wyznacznikach danego segmentu) i to niemodyfikowanych. Niech to będą nawet wysokiej półki klocki, ale niemodowane.

 

Załóżmy test samochodu... Ty chcesz kupić nówkę salonową, ale recenzent pisał wrażenia auta po tuningu. Może się to drastycznie minąć z jego potencjalną opinią o seryjnym modelu, więc taka recenzja jest dla Ciebie nieprzydatna, nieprawdaż? Takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zacząłem kombinować, że skoro jest urządzenie do skanowania i robienia modeli 3D różnych obiektów, no i są drukarki 3d, o niesamowitej wręcz precyzji, to może tak by było szybciej i lepiej ?

Ale to takie beyond 2000 :P

Przypadkiem natrafiłem na takie coś:

 

(oglądać od 5min)

 

 

i stronka producenta:

http://www.lantostechnologies.com/aura-3d-ear-scanning-system/

 

Może już jakiś audiolog/ośrodek w kraju dysponuje taką zabawką? Można by błyskawicznie wysyłać wyciski mailem, zamiast męczyć się z pocztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Wyjście' też obejmuje, przyjrzyj się dokładniej. Ten sposób nie tylko dorównuje standardowym wyciskom, ale wręcz je przewyższa, bo tworzy ruchomy obraz 3d kanału.

 

"The size and shape of your ear canal is variable with jaw and head movement, and there's no way to tell how the shape of a particular person's ear canal changes with these movements. The Lantos system is able to take moving 3D images of your ear canal as you move your jaw and head, which provides makers like JH Audio another dimension of information when shaping molds for your ears. Lantos provides the opportunity to refine the makers art when figuring out the exact best individualized shape for long wearing comfort."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś to, co zacytowałem? Jak zapewne dobrze wiesz, wielkość kanału słuchowego się zmienia, np. w zależności od tego czy masz otwarte, czy zamknięte usta. I to sprytne urządzenie jest w stanie takie zmiany wychwycić i odpowiednio zobrazować, co powinno przełożyć się na dokładniejsze produkty (w naszym przypadku customy). Poza tym Lantos współpracuje z JHAudio więc nie wiem skąd te wszystkie wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności