Skocz do zawartości
  • 2

Dlaczego Polska to nie USA, a Beats to kiepskie słuchawki ...


nismovsky

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja używam mobilnie Noontec Zoro HD II. Nie zabijają muzyki basem, gitary pięknie wybrzmiewają, są dość uniwersalne. Jak na nauszne dość wygodne, składają się, mieszczą się pod kaptur mojej kurtki przez co bez problemu mogę używać je zimą czy w deszczu, mieszczą się też do kieszeni kurtki, co sprawia, że w zimniejszych porach roku nie muszę mieć stale torby lub wieszać ich na szyi jak muszę przerwać słuchanie. W dokach drażni mnie to, że słyszę swoje kroki w słuchawkach, tutaj tego nie ma. Izolacja jest ok, dźwięk się z nich nie wylewa nawet na 70%, sam otoczenie słabo słyszę na 50% z Moto G 2. Mam niebieskie, przez co nie widać odcisków palców mimo błyszczącego plastiku. Zoro HD II mają mocno nowoczesny design, ale na szczęście już nie są tak ewidentną kopią Beats w kwestii wyglądu, moim zdaniem kształt maja nawet ładniejszy, taki bardziej smukły. Cholera, lubię je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawy i fajny post co do Beatsów.

Od siebie dodam, że niestety im droższy produkt, tym już przyrost jakości nie jest tak duży jak w produktach tańszych i może być w ogóle jako taki nie oczywisty ( marka z tematu).

- O ile w przypadku słuchawek za np. 70zł dołożenie kolejnych 50/60zł może okazać się zbawienne i przenieść do dużo lepszej klasy i słuchawki za 120zł będą już wystarczające, ale to nie oznacza że słuchawki za 600zł automatycznie muszą czy będą grać 5 razy lepiej od tych za 120zł.

- Inna sprawa, że im droższy sprzęt tym większa marża dystrybutora i sklepu. W każdym razie w słuchawkach, czy innym elektronicznym gadżecie za np. 80zł marża to powiedzmy 30/40zł , a w przypadku sprzętu za np. 8tys ta marża może wynosić 3/5 tys. Niby proporcje podobne, jednak kwota kilku tys to przecież nieraz np. 2-3 miesięczna czyjaś pensja.

Po odjęciu prowizji widzimy że różnica cen taniego i drogiego maleje, maleje znacznie !

- Kolejna rzecz to, że coś jest droższe, nie oznacza automatycznie, że nam będzie bardziej odpowiadało swoim brzmieniem i że to brzmienie w ogóle będzie w każdym aspekcie lepsze.

To że w przypadku takich marek jak tytułowe B, lwia część finalnej ceny, wynika z tworzeniu otoczki ich niby wyjątkowości, mody, kosztów reklamy, marketingu PR itd. Tak więc faktycznie ich faktyczna relacja jakość/cena jest dużo mniej korzystna niż innych producentów.

Inna sprawa, że nie każdy "lubi" błyszczące plastiki na głowie z takim "brandem" , a kto ma parę wiosen więcej to pamięta programy dr dre & ed lover i ta marka może być teraz dla niego synonimem " lekkiego amerykańskiego " kiczu i złego smaku ;)

Edytowane przez Bonusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie czytałem całego wątku, więc jeśli ktoś już napisał to samo wcześniej to wybaczcie.

Imo jeśli ktoś szuka dizajnu przy jednoczesnym dostarczeniu porządnej jakości dźwięku to świetną alternatywą dla Bitsów mogą być słuchawki firmy Bowers & Wilkins, np. pozytywnie odbierane modele P5 czy P7. Też zapłaci się grubą sumkę (jeśli ktoś lubi nosić drogie rzeczy...), będzie markowo i ze stylem, ale jednak nie będą to już w mojej ocenie pieniądze wyrzucone w błoto jak w przypadku Bitsów. Oczywiście Bitsy mają modele, które grają przyzwoicie, nawet całkiem dobrze, a zła sława wzięła się przede wszystkim z chorego stosunku ceny do jakości (no bo jeśli pełnowymiarowy model za ~1,500zł gra na poziomie CAL! to wybaczcie).

 

@Bonusek to o czym w dużej części piszesz jest nazywane potocznie w środowisku audio (i nie tylko) zjawiskiem 'diminishing returns'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mialem kiedys Bowers P5 i fajne granie, ale najlepiej graja z jasniejszych zrodel. O ile wtedy na FiiO X1 gralo to przecietnie (nie na swoja cene), to po podlaczeniu do taczki 4g byla rewelacja. Ostatecznie nie zostaly ze mna ze wzgledu na jakosc kabla (wyglada bardzo delikatnie), ale pewnie gdybym zdecydowal sie na customa to bylaby jedna z ciekawszych par nausznych, a na pewno bardzo estetycznie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja się przyznam, że kupiłem kiedyś Bitsy model mixr. I naprawdę nie był taki tragiczny. Historia była krótka. Słuchałem różnych słuchawek w Media Markcie. Jedne z nich były mixr. Spojrzałem na cenę. Oj chyba się ktoś pomylił. Z tego co wiedziałem to cena przy produkcie jest obowiązująca. Szybciutko poleciałem do kasy i jej kupiłem. A za chwilę Pan z obsługi poleciał zmienić cenę. :) I w ten sposób stałem się posiadaczem Beats mixr. Trochę przypadku, ale tak dziwnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wszystko fajnie tylko po co te określenia np: "żydami" itd. Nadaje to agresywny ton całej twojej wypowiedzi, która jest bardzo dobra a to tylko psuje klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre :D

W przedziale 1000-1200 zł jakie słuchafony warto rozważyć? ;)

Odsłuch na iphone, ewentualnie jakiś przenośny player formatów bezstratnych. Muzyka klasyczna, barok, renesans, chorał ale i bluesem nie pogardzę.

Polecam zapytać w dziale "Co kupić"

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem dwie styczności z produktami beats. Pierwsza powerbeats 2 oraz Ep . I na tym bym zakończył  ale żeby post coś wprowadzał napiszę .Po wyjściu z MM (nie dla idiotów) założyłem xiaomi v3 i dopiero wtedy się cieszyłem muzyką .Nawet się nie zastanawiałem podczas drogi czy może lepiej zagrać od starych CAL lub superluxów. This is Polska no amerika beats :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beatsy nie muszą być złymi słuchawkami ale nie za cenę za jaką można je kupić, lekko mowiąc jest dużo za duża. Ale to ma przełożenie w środowisku gdzie ludzie nie mają jakiegokolwiek najmniejszego pojęcia na temat słuchawek i dla szpanu ktoś kupi sobie takie słuchawki a koledzy będą mu zazdrościć bo ma beatsy za ponad tysiąc i w sumie na tym się skończy.

Miałem okazje posłuchać któregoś z droższych modeli w Media Markt i w sumie nic specjalnego nie usłyszałem a napewno nie za taką cenę, pomijając design który mi się nie spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności