Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 2

Dlaczego Polska to nie USA, a Beats to kiepskie słuchawki ...


nismovsky

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W pierwszym poście jesty wymieniony model Denon D1100 dla słuchawek powyżej 400zł czy to chodzi słuchawki AH-D1100? I skąd się bierze różnica na aukcjach na allegro miedzy tymi samymi słuchawkami jedne kosztują ponad 200 zł a te same na innej aukcji kosztują ponad 600zł. Sami spójrzcie http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=Denon+D1100&bmatch=seng-v6-p-sm-e-1218

Denony były sprzedawane jednym czasem w UK za grosze, dlatego na allegro też były tańsze, szło kupić je nowe za 250-300 zł. BTW posiadam te słuchawki i NIE POLECAM, są przereklamowane i naprawdę nie dają funu ze słuchania muzyki. Mają zimny analityczny dźwięk, małą scenę, i zalanie mulącym basem. Nie wiem kto dał te słuchawki w polecanych, ale sam mając je w życiu bym ich nie polecił nawet za te 300zł.

 

Jeszcze dodam, że konstrukcja jest fatalna, pałąk pęka, wielokrotnie musiałem go kleić w wielu miejscach, poduszki się łatwo wycierają. Jedyna ich zaleta to wygoda, zakładasz i zapominasz, że masz coś na głowie.

Edytowane przez Scypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio wszedłem w fajną sprzeczkę z moim "znajomym, znajomego" :D.

 

Chwali się, że kupuje Beats.. ja mówię, ze to szajs i szkoda kasy.. cóż kilka wymiana zdań a na końcu moje pytanie:

 

"Czytałeś, chociaż trochę o tych słuchawkach?"

 

"Nie, ale ma je ten, ten i XXX, XXX, więc muszą być dobre i już" :lol: . Cóż dobrze, że tego "Pana" nie znam zbyt dobrze. Nienawidzę takich ludzi, co wiedzą lepiej, bo widzieli to w reklamie, czy jakaś jego gwiazdeczka to ma i on też musi mieć :woot: .

 

Nie wiem co za niektórzy mają mentalność. Ja kupując nawet banalny sprzęt jak np: drukarka, wertuję pół internetu, żeby dostać dobry produkt w moim budżecie a nie jakiś szajsik.

Edytowane przez Artiis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

 

Mam jakąś nadzieję, że jednak ich nie kupi mimo wszystko ;)

 

 

 

Gorzej jeśli kupi i będzie zadowolony.

 

:E

 

 

Jest to możliwe, bo ostatnio miał małe pchełki jak go widziałem :). Więc przesiadka z "20 zł" na 1 klocek na pewno będzie w jakiś sposób odczuwalna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i o ten lansik prawdopodobnie chodzi, są tacy co muszą mieć ta samo co cała reszta, a już szczególnie w przypadku gdy dana rzecz jest popularna i trochę kosztuje. Trzeba się pokazać, że stać! Wszyscy mają beatsy ma i ja! chodzi o pokazanie całemu światu żeś nie jest gorszy. Psycholodzy pewnie mają na to jakieś mądre wytłumaczenie, na takie stadne zachowania i chęć przypasowania do reszty.

A kiedyś dawali je za darmo to samsungów galaxy (o ile dobrze pamiętam) stąd ich wysyp (przynajmniej na wyspach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka miesięcy temu, jakoś tak przed wakacjami jechałem sobie do pracy. No i w pociągu którym jechałem siedział sobie chłopak w białych beatsach na uszach podpiętych pod jakiegoś ajfona. Oczywiście co jakiś czas toczył wzrokiem po przedziale czy wszyscy widzą tego jego ajfona i te beatsy. A ja tak sobie siedzę spokojnie z MOE na uszach, z Note w kieszeni koszuli. Taki mały żuczek. I w pewnym momencie zrobiło mi się nieswojo, bo przyszło mi do głowy, że może ktoś inny, normalny jadący tym pociągiem pomyśli sobie, że lansuję się tak jak tamten chłopak (jakby było czym...). A ja tylko chciałem sobie spokojnie posłuchac muzyki przed pracą jak to zazwyczaj robię.

 

Czasami aż strach ze sobą brać outdoor lepszy sprzęt żeby nie narazić się na kpiny, że kupuje się go stricte dla lansu. Bo niby olewa się reakcje otoczenia, ale juz kiedyś doświadczyłem tego, że pół przedziału nagle na mnie zaczęło się gapić, bo facet wyciągnął z kieszeni duży telefon, zaczął po nim machać jakimś rysikiem i na dodatek miał na głowie jakieś dziwne słuchawki (MOE są piękne, mają kapitalny design połaczony z równie dobrą jakością dźwięku, ale nie czarujmy się - dość skutecznie rzucają się w oczy).

 

Strach się bać...

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnym paradoksem wydaje się syndrom : "wszyscy mają Beatsy, mam i ja".

No, bo jeśli ktoś chce lansiku to po co zakłada coś w czym biega całe stado ?

Przecież go to w żaden sposób nie wyróżnia ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Paratykusie, okej.

 

Ja też czasami czuję się głupio używając telefonu Samsunga, bo to masówka, bo większość korzysta z jego produktów itd. Pomijam już fakt, że ta większość (tak jak słusznie zauważyłeś) "ma go, bo inni mają, wię ja też nie będę gorszy". I to raczej nie chodzi o to, by się wyróżniać - chodzi o to by nie być gorszym niż cała reszta (stada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"I to raczej nie chodzi o to, by się wyróżniać" - właśnie uświadomiłeś mi dlaczego jest niż demograficzny w Polsce.

 

To przez Beatsy (!)

 

Wszyscy w nich biegają, nikt się nie wyróżnia i samice nie mają jak wybierać. A przecież we wszystkich znanych gatunkach jest tak, że samiec staje na głowie żeby się wyróżnić i zachęcić tym samym partnerkę do prokreacji ...

 

Panowie w słuchawkach innych niż Beats - wylegać na ulicę i ... do roboty.

 

Ktoś musi przecież potem pracować na nasze emerytury !

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Chwali się, że kupuje Beats.. ja mówię, ze to szajs i szkoda kasy.. cóż kilka wymiana zdań a na końcu moje pytanie:

"Czytałeś, chociaż trochę o tych słuchawkach?"

A Ty słyszałeś jakieś Beatsy czy tylko czytałeś o nich?

Bo teraz pojawiły się dwa front - jeden, który lansuje się słuchawkami, bo przecież celebryci... i drugi, który nie słyszał, ale czytał, co daje prawo do wyśmiewania i krytykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"I to raczej nie chodzi o to, by się wyróżniać" - właśnie uświadomiłeś mi dlaczego jest niż demograficzny w Polsce.

 

To przez Beatsy (!)

 

Wszyscy w nich biegają, nikt się nie wyróżnia i samice nie mają jak wybierać. A przecież we wszystkich znanych gatunkach jest tak, że samiec staje na głowie żeby się wyróżnić i zachęcić tym samym partnerkę do prokreacji ...

 

Panowie w słuchawkach innych niż Beats - wylegać na ulicę i ... do roboty.

 

Ktoś musi przecież potem pracować na nasze emerytury !

 

;)

A ja ostatnio odnotowuję zalew Momentumów wszelkiej maści na ulicach Warszawy. Nie dość, że ładne, to jeszcze jedne z nielicznych sennheiserów, które grają dla mnie fajnie.

Także idzie ku dobremu. Co do beats studio - bas nie jest najgorszy, z tymże jakbym chciał aż takie subwoofery, to jednak poszedłbym w denony w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A ja ostatnio odnotowuję zalew Momentumów wszelkiej maści na ulicach Warszawy. Nie dość, że ładne, to jeszcze jedne z nielicznych sennheiserów, które grają dla mnie fajnie.

 

 

 

 

Na zadupiu zwanym Zawierciem (i jego okolicach pięknych zresztą, bo Jura krakowsko-cżestochowska jest piękna - zamek w Ogrodzieńcu, Okiennik, Mirów, Bobolice itd.) to chyba tylko ja paraduje w Momentum. I nie żebym się tym chwalił, nie ma czym, ale po prostu chciałbym kiedyś spotkac na ulicy/w pociągu dziewczynę lub chłopaka w MOE. I wtedy na pewno bym podszedł do takiej osoby i się zapytał: " widzę, że też masz Momentum? fajnie grają, nie?".

 

Ale z tego, co obserwuję na dzień dzisiejszy to tylko marzenia (ściętej głowy).

 

:|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprzez gwiazdy m.in. sportu kreuje się modę na beatsy, młodzież z nimi się utożsamia i potem tak jest. No bo jak taki Cristiano Ronaldo i połowa drużyny Portugalii, jak do dziś pamiętam z EURO2012, jadąc na mecz ma założone beatsy to jakie słuchawki są najlepsze, najfajniejsze, najbardziej twarzowe?

Ronaldo.jpg

26C95DF400000578-0-image-a-27_1426733404

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Thomm - My Friend - nie przejmuj się, tym,że masz Samsunga. Masz Note 4 - telefon z Wolfsonem (Synem Wilka - pachnie Asgardem albo planetą Fenris z WH4K), który to smartfon odpowiada Ci (i nie tylko Tobie) jakością dźwięku. I tyle. Bardzo dobrze !

Podobnie z MOE. Odpowiadają Ci pod względem audio, są także nieźle oceniane przez ludzi świadomych , Audiofanów. Więc nie ma się czego wstydzić czy też nad tym zastanawiać.

 

Raczej nie biorę pod uwagę iPhone'a jako telefonu ale nie przeszkadza mi to używać iPoda - czy to Video czy Touch. Jakość ich dźwięku oceniam jako dobrą a nawet bardzo dobrą i zgadzają się z moim słuchawkami. No to ich używam !

 

W sumie to mam jakąś zasadę - nawet na ulicy nie używam słuchawek tanich i słabych. Zawsze bawią mnie komentarze,że "nie usłyszę różnicy". Może, za to mój mózg a właściwie dusza i jej część odpowiedzialna za AudioPrzeżycia jest zadowolona. A to dla mnie Ważne. Może stąd biorą się moje poszukiwania portable, które trwają cały czas, choć od kilku tygodni (jesli chodzi o nauszne) przyhamowały po zakupie PM-3.

Doki to nadal sfera poszukiwań (na razie nie wchodzę w CIEMy) ale w AudioNorce siedzi już Królik MA 750i (plus skromny ale miły Króliczek VSONIC), czekam też na pojawienie się Królika T20. I będę nosił dobre słuchawki a nie plasticzaki... Noblesse oblige

 

Edit : Kobiety jak widać z obrazka też nie są mądrzejsze od piłkarzy. Ta Pani to Pia Mia. Niestety nie wiem kto to... Właściwie "stety" ;)

pia-mia-sluchawki.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Poprzez gwiazdy m.in. sportu kreuje się modę na beatsy, młodzież z nimi się utożsamia i potem tak jest. No bo jak taki Cristiano Ronaldo i połowa drużyny Portugalii, jak do dziś pamiętam z EURO2012, jadąc na mecz ma założone beatsy to jakie słuchawki są najlepsze, najfajniejsze, najbardziej twarzowe?"

 

Ok, ok, ale to jest taka nachalna i prymitywna reklama, że chyba tylko troglodyta nie zorientowałby się w czym rzecz ...

Mamy tak tępą młodzież ? Nie wierzę, bo znam mnóstwo młodych, błyskotliwych, inteligentnych i ciekawych ludzi.

 

Hmmm ... po zastanowieniu. Nikt z nich nie korzysta z beatsów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności