Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaawansowanych playerach innych firm tym razem firma Sony ma zamiar uszczknąć jakąś część tortu przenośnych odtwarzaczy Hi-End.

Najważniejsze rzeczy:

 

- odtwarzane formaty: FLAC, WAV, AIFF, Apple Lossless, MP3, WMA, AAC, HE-AAC, ATRAC do rozdzielczości 24/192

- ma działać na androidzie ( co za tym idzie gry i inne rzeczy z tym związane)

- 4 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854×480

- wbudowane (do??) 128 GB pamięci

- wzmacniacz cyfrowy "S-Master HX" który ma sobie poradzić z wymagającymi słuchawkami

- częściowo aluminiowa obudowa

 

Nie mogę tylko znaleźć informacjo o tym co odpowiada tam za dźwięk <_<

Aby nie było tak pięknie to w Japonii dopiero na gwiazdkę i sugerowana cena detaliczna ok. 760 zielonych papierków.

 

 

http://www.sony.jp/walkman/lineup/zx1/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli wyrównać cały tył do tego zgrubienia i upchnąć większą bateryjkę. Bo coś mi się zdaje, że nie będzie to demon długości działania na jednym ładowaniu. Wnioskuję, że czas działania będzie porównywalny do X3 chociaż przez ten wyświetlacz to mam pewne obawy. Z drugiej strony przy tej przekątnej to raczej ma średnią rozdzielczość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli wyrównać cały tył do tego zgrubienia i upchnąć większą bateryjkę. Bo coś mi się zdaje, że nie będzie to demon długości działania na jednym ładowaniu.

Dokładnie, zmieściła by się naprawdę porządna bateryjka, dużo by w ten sposób zyskali, a koszt zmienił by się nieznacznie.

Edytowane przez tditsr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w grajkach sony na baterie nie można narzekać, także ja myśle, że bedzie działał 2-3 razy tyle co X3 (ale bedzie miał mniejszą moc oczywiście).

Co do designu to naprawde mi sie podoba. Może będzie to w końcu pierwszy grajek soniacza od czasów Xa który porządnie zamiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywalą ceną 2000$ jak nic.


http://www.slashgear.com/sony-walkman-nw-zx1-and-nw-f880-series-media-players-land-in-october-25299077/

 

Dobra w japanie za 760$, no to u nas pewnie za 2,3 kzł będzie chodził.

 

Daje głowę, że zje koreańskiego kałacha ze AK120 włącznie, który gra dla mnie na poziomie dobrych smartfonów przy cenie 2x wyższej i funkcjonalności 100x mniejszej.

 

Czekam wobec tego na Sony ZX1 !


PS. Jeśli dadzą blokadę głośności UE, to ich zabiję.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć MDR-1R nie są trudne do wysterowania. Myślę, że pod takie słuchawki sony nastawia nowe grajki, można wymienić - momenntum, m500, 1R, L1/2 itp. itd. IMO rozsądne rozwiązanie, ale coś czuje że będzie duży hejt. Bo audiofile chcą podłączać HD800 czy inne hifimany... i ładować baterie co pół dnia. Sony będzie miał za dużo funkcji i w ogóle będzie faux pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałbym sobie przesłuchać tego nowego grajka od sony. Pewnie gra bardzo ładnie. Hd 800 to pod grajka bym nigdy nie podłączył. Coś czuję, że może wysterować słuchawki nawet ze średniej półki. Audiofile raczej nie oczekują od grajka, żeby napędził hd 800, T1, He-6, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.... (może trochę przesadziłem, ale znajdą się tacy wariaci)

 

W każdym razie sony mi się podoba, tylko nie patrzę na niego jako na grajka po prostu tylko jako na towar ekskluzywny, nie mam pretensji do sony, że będzie kosztował ponad 2 kafle . Tak to jest z soniaczami, można mieć clipa za 100zł albo sony nwz za 300zł tak się cenią i już... Tak samo z jabłkami, są trochę przydrogie, ale produkt jest kompletny na miarę czasów.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to wygląda, ta grubsza część powinna być chyba u góry ze względu na ergonomię. Jest ruch w interesie i bardzo dobrze, jak ktoś planuje zakupy na gwiazdkę to będzie miał z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po androidzie można wnioskować, że bardziej to będzie multimedialny kombajn aniżeli typowy grajek. Coś na wzór serii Touch od jabłka.

Dokopałem się do większej ilości informacji o nim

 

http://www.sony.jp/CorporateCruise/Press/201309/13-0925B/

 

Co się rzuca w oczy to czas działania przy muzyce 32 godzin, Czas odtwarzania wideo: 5 godzin (przy Muzyka: MP3 128kbps, tryb wideo: MPEG-4 Tryb 384kbps).

Jak realnym czasem będzie chociaż połowa to w sumie i tak wypada dobrze na tle innych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do osłuchania Sony X i Walkman Z1000 o brzemienie nie ma co się martwić bo będzie świetnie. Bardziej bym się martwił o blokady głośności i o to, że w ogóle go nie będzie w europie.

Wygląda świetnie, konstrukcja wygląda na przemyślaną. Ten brzuszek jest celowo, jakby mieli resztę obudowy do niego przyrównać to byłby klocek a jaka jest moda wiadomo. Są przyciski z boku obudowy, dobry czas pracy na baterii o ile patrzymy na odtwarzanie muzyki a nie jednoczesną zabawę po androidzie, który jednak zjada baterię jak każdy w połączeniu z dotykowym wyświetlaczem. O ile będzie dostęp do google play to nie będzie kłopotu jak ktoś chce inny odtwarzacz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie ma raczej możliwości - ile sprzedają "normalnych" smartfonów, a ile sprzedaliby takich "audiofilskich"? Już zrobili Xperię Play... Już nie mówię o tym, ile trzymałaby bateria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności