Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale dla Ciebie na pewno wystarczy. Coś tam zapierdzi i już będziesz miał swój hajend. A jak Ci to jeszcze dobrze zmierzą na gieesem arena to już wogóle będzie hajlajf.

 

Mikołaj wielokrotnie pisał, czym różnią się kostki audio dedykowane telefonom, od tych w "audiofilskich" DAPach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten garb na plecach jednak świadczy, że coś tam więcej pokombinowali niż jakaś zintegrowana kostka all in one. Inaczej byłby raczej płaski jak F-887.

Ale takie gadanie do niczego nie prowadzi, póki nie wiadomo co tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A android to co ? Też wymaga osobnego SoC, pamięci, większej baterii itd.

 

Jedyna mobilna kostka która ma bdb parametry to ES9018 w wersji mobile.

 

To co robi Wolfson i Cirrus to taka padaka pod względem technicznym, że szok, kostki co mają po 20 lat mają lepsze parametry, tyle nie są 24 bit najwyżej.

 

Wydajność prądowa oraz napięciowa jest żadna z tego, bo jest np: 1.9V a wydajność prądowa 10mA np w takich układach, a dynamika ponizej 96dB hail to the king audiophile !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to przypomina trochę sytuacje kiedy Roland ironizował nt Xsa, a potem jak już go posłuchał to był best player evah!

Ja tam ufam inżynierom Sony. Miałem już trochę sprzętu od nich i na jakości dźwięku nigdy się nie zawiodłem. Inna sprawa, że wyskakują czasami z dziwnymi akcjami typu volume cap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie osiąga standardu redbook ? A 90dB czy 90dB z hakiem to nie jest tak dużo wcale jak się chodzi po mieście i jest hałas to wcale natężenie dźwięku mniejsze nie jest.

 

THD takie układy też mają niskie, to takie po prostu byle co, aby lepsze było niż to co siedzi w SoC Qualcomma czy Samsunga bądź innego Rock-chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale dla Ciebie na pewno wystarczy. Coś tam zapierdzi i już będziesz miał swój hajend. A jak Ci to jeszcze dobrze zmierzą na gieesem arena to już wogóle będzie hajlajf.

 

Mikołaj wielokrotnie pisał, czym różnią się kostki audio dedykowane telefonom, od tych w "audiofilskich" DAPach.

 

No coś Ty, nie znasz mnie. Jak nie wydam 4 kafli na playera to mnie nosi.

 

ZX1 najtańszy nie jest, a Sony pewnie rozreklamuje go odpowiednio. Przy obecnych cenach układów elektronicznych i konkurencji w tej strefie można mieć nadzieję na niezły produkt. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko staram się zrozumieć ludzi. Sony chce im dać telefon, bez telefonu, w cenie telefonu. Nie znamy jeszcze argumentacji.

iriver jak zrobiło super kałacha, to chociaż probowało porównywać to do stacjonarek.

Ota taka łopata, do kopania dołków, tyle, że złota, kosztuje krocie, dołki kopie jak wszystko inne, ale przynajmniej jest wyjątkowa.

A telefon bez telefonu ? To już japko robi i się ipod tacz nazywa...wyjatkowe to nie bedzie. Raczej wyjątkowa klapa, sądząc po podejściu Sony do aktualizacji i jakości Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy DAP od sony, ktorego miałem przyjemność słuchać, tak walił basem, że był po prostu niestrawny.

 

To słuchałeś chyba niższych modeli :) W takim wypadku rzeczywiście mogły mieć podbity dół, ale i tak np. E445 brzmiał całkiem spójnie i przyjemnie. Zauważyłem, że Sony (w przypadku słuchawek również) stosuje często zasadę: im wyższy model tym więcej góry i analityczności, kosztem dołu i wypełniania, co zapewne wg nich jest synonimem audiofilskiego dźwięku. Wystarczy spojrzeć choćby na starą serię słuchawek mdr (nowej nie słyszałem), ale jeśli chodzi o odtwarzacze też zachodziła taka prawidłowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dopiero wałek jak zaprojektują specjalnie do tego modelu własny chip audio. W sumie to całkiem możliwe, nawet mają w tym jakieś doświadczenie. Z tego co pamiętam to były jakieś ich chipy audio jeszcze w Sony Ericcsonach na androidzie. Bodajże coś z Thorem w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuch każdego oraz wszystkie nagrania osiągają standardy redbook?

 

Wydaje mi się, że jak dopatrywać gdzieś większych ułomności to w innych parametrach niż dynamika. Na słuchawkach portable na mieście uważam, że tym bardziej nie będzie to jakieś istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NovaThor to były układy Ericssona w Xperiach ze średniej półki :)

 

Sony owszem robiło układy DAC do odtwarzaczy, ale bardziej się obawiam, że to ręka Phillipsa robiła a ręka Sony płaciła.

 

Poza tym co Sony zaprojektuje ? Coś lepszego od Sabre ? WM8741 ? To by chyba rewolucja totalna musiała być, a nie zapowiada się rewolucja z ich strony, natomiast rewolucja idzie ze strony USA i się nazywa ARDA.

 

Napisałem Ci, układy mają słabe THD, niską dynamikę, niski odstęp sygnału od szumu, słaby prądowo i napięciowo wzmacniacz wbudowany, sam się wiecznie tasujesz o cyferki, ale jak ktoś przytacza cyferki to nie ma to znaczenia, otóż znaczenie ma :)

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj duży narzut zrobi android sam z siebie, a dodaj do tego zakłócenia i interferencje z układów wysokiej częstotliwości itd :)

 

Jak coś robić to porządnie, od Sony się powinno wymagać bo są pionierami w dziedzinie CD Audio oraz DSD, więc nie powinni lipy klepać.

 

To zobacz jak gra DX50 i X3, niby to samo a jaka różnica, a zaczyna się moda na te układy i będą masowo wciskane do sprzętu.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj duży narzut zrobi android sam z siebie, a dodaj do tego zakłócenia i interferencje z układów wysokiej częstotliwości itd :)

 

Jak coś robić to porządnie, od Sony się powinno wymagać bo są pionierami w dziedzinie CD Audio oraz DSD, więc nie powinni lipy klepać.

Pod warunkiem, że to ma być jakiś super DAP, a nie multimedia-all-in-one-player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj duży narzut zrobi android sam z siebie, a dodaj do tego zakłócenia i interferencje z układów wysokiej częstotliwości itd :)

 

Jak coś robić to porządnie, od Sony się powinno wymagać bo są pionierami w dziedzinie CD Audio oraz DSD, więc nie powinni lipy klepać.

Pod warunkiem, że to ma być jakiś super DAP, a nie multimedia-all-in-one-player.

 

No ale to nie wygląda jak multimedia-all-in-one-player... Imho wygląda to jak nawiązanie walki z kałachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności