Skocz do zawartości

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem podłączanie (w celu odsłuchu) sprzętu tej klasy do plastikowej pierdziawki to barbarzyństwo.

Zależy mi na tym, aby po prostu postawić playera na biurku :)

 

Szkoda, że oryginalne stacje dokujące - podobnie zresztą jak kabelki i inne akcesoria - kosztują majątek, a odpowiedniki na ebayu grosze.

 

Gdyby ktoś natrafił w internecie na taką zwykłą, kompatybilną stację dokującą (jak do smartphona), byłbym ogromnie wdzięczny za podzielenie się :)

 

http://www.ebay.com/itm/Sony-Japan-Official-Walkman-Charger-Cradle-Dock-USB-STD-NWU10-for-A10-series-/161489004916?pt=US_MP3_Player_Chargers_Cradles&var=&hash=item25997ea974

 

Ta jest całkiem git, ale 40 dolców (z przesyłką) to przesada...

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten głośnik to nie plastikowa zabawka, o ile się nie mylę jest z aluminium ;)

A ta stacja za 40$ może nie być kompatybilna z ZX1- przeznaczona jest dla modelu A1x, a to dość mały i płaski player, w przeciwieństwie do ZX1, który dodatkowo ma odstające plecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To będzie/jest to samo co w wersji dla AK. Wydaje się rozsądną alternatywa dla zx2. Nie znalazłem nigdzie większego review a te co są są bardzo lakoniczne. Sabre + zbalansowane wyjście i sporo mocy. Według opinii coś miedzy ak120mk2 a 240....

M.

 

http://www.digitalaudioreview.net/2014/09/glove-audio-a1-headphone-amplifier-dac-review/

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście Glove o AK używali Momentum i KEF M500. Po co ? 120 i wyższe modele napędzają te słuchawki z zapasem. Tylko HD800 wydają się dobre do tego testu jak i inne nauszne domowe. Ale poza 800 tylko Sony jakieś dali.

 

Cena w CEntrance 600 dolarów. Czyli u nas byłoby pewnie powyżej 2000 zł.

Gdyby ta kanapka napędzała skutecznie AKG serii Q, K czy tak lubiane tu różne duże Sennki i Beyery to byłoby wesoło.

 

http://centrance.com/products/gloveaudio-a1/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że masz tam połączenie przez WM port (idzie sygnał cyfrowy) a ile telefonów go ma ?

No dobra z tym byle telefonem przesadziłem. Chodzi o to że równie dobrze można zrobić coś uniwersalnego a nie dedyka do fajnego playera który będzie robił tylko jako źródło cyfrowe. A jednak coraz więcej telefonów ma możliwość wyplucia 24/192 via usb.

 

 

Tylko po co... skoro ma to daca i wzmaka to w zasadzie można podłączyć byle telefon i będzie takim samym źródłem co ZX1

Byle tel nie gra jak ZX1.

A po co? Żeby sprzedać. Kwestia czy warto kupić.

 

Uważam ZX1 za świetny player. Tylko w tym wypadku jeśli źródło jest cyfrowe i zakładam że via protokół usb (wnioskuje po sposobie łączenia z pha-2) możesz podpiąć w zasadzie dowolne urządzenie z androidem które obsłuży usb audio 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdzał ktoś firmware o oznaczeniu 1.14 ?

 

Na head-fi pisali, że ingeruje w dźwięk i to na plus, dodatkowo wydłuża chyba też pracę na baterii :)

 

http://www.sony.jp/products/overseas/contents/support/info/info_nwz-zx1_firmware_20150205.html

 

Edyta:

 

Powyższe odnośniki nie działają, na head-fi dobrze mówili, że Sony usunęło ze swojej strony pliki przeznaczone dla playerów na rynek inny niż azjatycki. Próbowałem wgrać te ze strony z krzaczkami, niestety program do aktualizacji nie widział mojego Walkmana.

 

"No Risk- No Fun", jak mawiają h'Amerykanie, więc kolejną próbę przeprowadziłem z plikiem, który udostępnił na head-fi pewien użytkownik.

 

Wszystko gra i buczy :) Podoba mi się możliwość wyboru koloru tła, pozostałe funkcje nie mają dla mnie specjalnego znaczenia póki co. Opisywanych na head-fi zmian w dźwięku nie odnotowałem, więc jeśli jakieś w ogóle są, to niewielkie. Żałuję, że nie zrobiłem testu baterii przed wgraniem nowego FW, więc nie mam już jak porównać względem poprzedniego oprogramowania.

Jeśli ktoś zdecyduje się na zmianę FW, proponuję zrobić taki test baterii, będzie wiadomo, czy poprawił się przebieg na jednym ładowaniu aku, czy też nie :)

 

20150429_164731.jpg

 

20150429_165337.jpg

 

20150429_165426.jpg

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do softu 1.14 i baterii to odwrotnie...podobno skraca czas działania. Głownie rozchodzi się o schodzenie baterii przy walkmanie w stanie uśpienia.

 

Z innej beczki:

Udało mi się znacząco (i w sumie dość przypadkowo) zwiększyć moc ZX1.

Wcześniej słuchałem

- Heiry 12-13/30, obecnie 5-6/30

- Momentum 18-19/30, obecnie 12-13/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Od razu zaznaczam, ze nie wiem jak skuteczna będzie ta metoda na playerze JP.
Sam myk w sumie działa na tej samej zasadzie co wyłaczenie dodatkowych funkcji z odtwarzacza sony. jednak nie wiem czemu ale działa sporo skuteczniej.

Po pierwsze trzeba zainstalować powerampa (może być wersja trial). Następnie w zaawansowanych ustawieniach wybrać opcje ogólnego sterowania głośnością. Zatwierdzić i podnieść na maxa.
Zresetować playera ( otworek na pleckach soniacza). Wybrać standardowy player i włączyć jakikolwiek utwór. Przejść do ustwień, następnie do aplikacji i wybrać "wszystkie zainstalowane".
Tam znaleść "Ulepszenia dźwieku" i nakazać jej zatrzymanie.
(Ja akurat słuchałem muzyki i aż podskoczyłem także profilaktycznie wcześniej ściszyć playera).
Traci się możliwość ustawieniea EQ, ale by odwrócić proces wystarczy wyłączyc/zresetowac playera.
Boost z Powerampa działa nadal po wygaśnięciu triala (tylko nie wolno samej apki odinstalować).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ten boost głośności nie wpływa czasem na jakość?

 

Kiedyś robiłem podobną sztuczkę wg. tutoriala znalezionego w internecie i degradacja jakości dźwięku była masakryczna. Wróciłem do defaultowych ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności